SBS Başvuruları Başlıyor

• Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
SBS Başvuruları Başlıyor
SBS Başvuruları Başlıyor
SBS Başvuruları Başladımı
SBS Başvuruları Bugün Başlıyor

Merhaba Sevgili Melek'ler ve SBS Sınavının ne zaman başlıyacağını merak eden tüm ilgili arkadaşlar, bu yazımızda sizlere aradığınız bilgileri aktarıyor ve merakınızı gideriyoruz.

sbs-sinav-tarihi1-6445.jpg

Seviye Belirleme Sınavı’na (SBS) başvurular bugün başlıyor. Adaylar, kılavuza Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinden ulaşabilecek. SBS ile Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) 9 Haziran’da yapılacak.

İlköğretim 5, 6, 7. sınıflar ile ortaöğretim 9., 10. ve 11. sınıflar için düzenlenen PYBS ise 10 Haziran’da gerçekleştirilecek. SBS, PYBS ve Polis Koleji Sınavı ile ilgili tüm iş ve işlemler e-Okul sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. Sınava girecek öğrenciler, kılavuza T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI adreslerinden ulaşabilecek.
Başvurular bugünden itibaren 23 Mart’a kadar alınacak. Öğrencilerin veya velilerinin SBS e-Başvuru Kılavuzu’nda yer alan bankalara öğrencinin TC Kimlik Numarası’nı belirterek 10 lira sınav ücretini yatırmaları başvuru için yeterli olacak. SBS başvurusunu yapan ve PYBS başvurusunda bulunmak isteyen 8. sınıf öğrencilerinin başvuruları ise 12-23 Mart’ta okul müdürlükleri tarafından e-Okul sistemi üzerinden yapılacak.

Geri