SBS Ne Zaman Kaldırılıyor Bilgi İsteyenlere... | Melekler Mekanı FORUM - 29 Ağustos 2016

SBS Ne Zaman Kaldırılıyor Bilgi İsteyenlere...

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

2013 yılında SBS sınavı var mı

SBS hangi yıl kaldırılacak

Sevgili melekler, 2012-2013 eğitim ve öğretim yılının başlamasına az bir zaman kala MEB müsteşarı SBS hangi yıl kaldırılacak diye merak eden öğrencilerin kafalarında ki soru işaretlerine bir son verdi ve açıklama yaptı. İşte detaylar...

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Emin Zararsız, "Ortaöğretimde SBS 2013’te son kez yapılacak. Daha sonrasında sistem değişecek" dedi.

Zararsız "Eğitim-öğretim yılının sonunda SBS yine yapılacak. 2012-2013 öğretim yılının sonunda Haziran ayında takvimine göre düzenlenecek. 2013-2014 öğretim yılının sonunda ise SBS olmayacak. Bir başka şekilde ortaokuldan liseye yerleştirme yürürlüğe girecek." dedi.

Bu açıklamadan anlaşılan 2012-2013 yılında öğrenciler son kez SBS sınavına girecek. 2014 yılında ise yeni bir sistem uygulamaya konulacak.

SBS Ne Zaman Kaldırılıyor Bilgi İsteyenlere... konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Millet 2012 SBS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Merhaba acaba 2012 SBS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak bu konuda bilgisi olan var mı aranızda. Merak ediyorum bizim sıpa ne yaptı diye bu sınav bizim için çok önemli umudum yok ama yinede bizim sıpaya bir şans veriyor ve umutla bekliyorum.
  2. SBS Tercileri Ne Zaman Yapılacak biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar aranızda SBS Tercileri Ne Zaman Yapılacak bilen var mı bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlarım lütfen bana SBS Tercileri Ne Zaman Yapılacak yazın.
  3. 2012 Sbs Tercihleri Tarihi ne zaman

Kızlar acaba aranızda bu 2012 Sbs Tercihleri Tarihi ne zaman bilen var mı? 2012 Sbs Tercihleri Tarihini bilen varsa yazarsa çok sevinirim.
  4. 2012 Sbs Tercihleri Ne Zaman Yapılacak bu konu da bilgi verin

Kızlar merhaba ve hepinize iyi günler dilerim ben elif ve sizden bir konuda bilgi istiyorum 2012 Sbs Tercihleri Ne Zaman Yapılacak lütfen yazın bana
  5. sbs kalkacakmı kalkacaksa ne zaman kalkacak

Her sene eğitim sistemi değişiyor.Kafa kalmadı anlayacak.Şimdi 2013 yılında sbs sınavları kalkacakmı, kalkacaksa ne zaman kalkacak , nasıl oalcak ?

Sayfayı Paylaş