gebe
  1. sorgu

sorgu Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    18

sebep

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında sorgu tarafından paylaşıldı.

En çok ben mi dinledim öğretmenin “kendi kelimelerinizle yazın” öğüdünü?Birçok ihtimali var bu yazışın.kendi kelimem çoktu içimde kırılan,kağıda cam kesiği gibi batan,kağıdı acıtan “kendi kelimelerim” vardı.hiç bir kelime asıl benim olamazken sahiplenmekti,kelimelerin asıl ben olmasıydı.içimden gelen kelimelerimin bir ter gibi tenime sızışı. yaşarken öylece kolay kolay konuşuluyordu kelimeler,hani bizim olmayanlar.ihtiyaçtan konuşmak.bulutlara atılan okları sahiplenmek kolaydı.asıl okun sana atılması gerek,sana saplandığında kanın aktığında tüm kelimeler senin oluveriyor o vakit.aşıklanıyorsun,kaşık kaşık kelimeleri içiriyorsun kağıda. heran dışarı çıkacakmışım hissi,karanlıktan korkutmuyor.karanlığın gizemini kahpeliyor bu his.orada öylece karanlığı yaşayacak olmak ebediyen daha arlı uslu.yazdırır bazı hisler.ama onu gerçekten hissedene.tozu üstünde bir perdeye derin bir “hooofff!”platin rengi tozların uçuşunu izlemek.bir toz bulutu anladın mı sevgili?fotoğrafının üzerinden kaçışan zerrecikler,tüm sebebi bu.
    Fotoğrafı yırtıp içini açasım geldi inandıran bakışlarına kanıp.perdeyi aralayıp koynunu yoklayasım niyetimdi.bi yürek atışının benim olması lazımdı.bir kez olsun benim için atan o damarlarını koparmak.olmayacaksa yarınlar tuhaf değil mi yaşaman.yaşaman elbet tuhaf ..

Bir toz bulutuydu bu akşam üstü bunları,kendi kelimelerimi yazmamın sebebi.ahh,öğretmenim de okusaydıJ

Oksitlenmiş bir bellekten..

2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: sebep
    olmayacaksa yarınlar tuhaf değil mi yaşaman.yaşaman elbet tuhaf ..
    Ne kadar güzel bir söz teşekkürler...

sebep konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Varlığımızın sebebi.

Varlığımızın sebebi.

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Sebebi Sensin

Sebebi Sensin

Merhaba Sevdigim Bugece Anlatmak Istediklerim Var Sana Aslinda Bildigin Seyler Bunlarda. Yalniz Soylemek Haykirmak Istiyorum Altini Cizdigim ve Tirnak Icine Aldigim Cumleleri... Bu zamana kadar beklediysem Tercihimi susmaktan yana kullandiysam Sebebi sensin.. Tadim tuzum kalmadi bu gunlerde Hayatta bana dair kalan tek anlamda sendin aslında. Cekip gitme istegi bu kadar buyumusken...
  3. İshal sebepleri

İshal sebepleri

ishal, sebepleri, tedavisi, nedir, nedenleri, nasıl geçer, yapan yiyecekler, diyeti, ilacı, tedavi, aşısı, belirtileri Çok sık karşılaştığımız yada duyduuğumuz bir sağlık sorunu da ishladir Melek'lerim. Peki ishalin sebepleri ve tedavi yöntemleri nelerdir; buyrun bu yazımızda öğrenelim. Mikrobik hastalıklar: Genellikle besinlerin, su ve içecek*lerin temizliğine dikkat edilmemesi...
  4. Gafletin Sebepleri

Gafletin Sebepleri

gaflet gafletin nedenleri gafletin sebepleri gaflete düşmek ile ilgili bilgiler burada melekler. İnsanların doğru yoldan ayrılması, gaflete düşmesi hatta küfür ve isyan içinde olması çeşitli sebepler yüzünden olabilir melekler. Yaşadığı ardarda gelen sıkıntılar ve bu sıkıntıları kaldıramayacak bir bünye ve irade gafletin nedenleri içinde sayılabilir. Sebep ne olursa olsun, genellikle gaflete...

Sayfayı Paylaş