gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Şebnem Ferah biyografisi ve hakkında bilgi

Konu, 'YerLi sanatçı biyoqrafiLeri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

12 Nisan 1972 yılında Yalova´da hayata gözlerini açtı. Ailenin üç kızından en küçük olanıydı.İlkokulu Yalova´da, ortaokulu ise Bursa Koleji´nde okudu.Yatılı bir okul olan Bursa Namık Sözeri Lisesi´ne girdi ve böylece kendi ayakları üzerinde durmaya başladı.Müziğe olan ilgisi çok küçük yaşlarda başladı. Bunda da ailesinin çok büyük rolü oldu.İlkokulda enstrüman ve solfej dersleri almaya başladı. Okul orkestralarında başlayan müzik serüveni sonraları küçük topluluklarla devam etti.Lise yıllarında 'Pegasus' adlı bir grupta yer almasıyla birlikte sadece bayanlardan oluşan bir rock grubu kurma fikri kafasında oluşmaya başladı.Bu dönemde Bursa´da yapılan rock festivallerinde konserler verdi ve 1988 yılında Türkiye´nin ilk bayan rock grubu Volvox´u kurdu.

Müzik çalışmalarının yanında eğitimini sürdürdüğü ODTÜ Ekonomi Bölümü´nden ayrıldı ve İstanbul´a yerleşerek İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü´ne girdi.

Volvox´la 1992-1994 yılları arasında Türkiye´nin çeşitli yerlerinde konserler verdi, İstanbul´da bulunan rock barlarda sahne aldı.1994 yılında Volvox´un dağılmasıyla birlikte bireysel çalışmalara yöneldi.Sezen Aksu ve Onno Tunç�un getirdiği öneriyi kabul ederek ilk albümünün hazırlıklarına başladı. Bu arada Sezen Aksu, Tarkan ve Sertab Erener´in albümlerinde vokalist olarak yer aldı.

15 Kasım 1996 Cumartesi, hem Şebnem Ferah´ın müzik güncesine hem de Türk rock müzik tarihine önemli bir gün olarak geçti.'Kadın' adını verdiği ilk albümüyle Türk rock müziğinin ´yeraltı´ndan layık olduğu yere gelmesi yolunda önemli bir adım atmış oldu.Demir Demirkan, Tarkan Gözübüyük ve İskender Paydaş´tan oluşan müzisyen kadrosunun çaldığı albümde Şebnem Ferah´ın müzikal süzgecinden geçirdiği, hard rock´tan slow baladlara değin onbir parça yer aldı.Söz ve müzikleri çoğunlukla kendisine ait olmakla birlikte dört parçada Sezen Aksu´nun desteği görüldü.Hazırlanması yaklaşık iki yıl süren albümün prodüktörlüğünü İskender Paydaş yaptı.

'Kadın' ın getirdiği başarının ardından gösterime girdiği bütün ülkelerde hasılat rekorları kıran Walt Disney yapımı 'Little Mermaid'in (Küçük Denizkızı) Türkçe versiyonunun müziklerini seslendirdi. Hemen hemen üç yıllık bir aranın ardından 1999 Haziran´ında yeni bir albümle geldi Şebnem Ferah.'Artık Kısa Cümleler Kuruyorum' adını verdiği ikinci solo çalışmasında, kendi deyişiyle ´hayal dünyasıyla gerçek hayatı arasındaki gelgitlerden oluşan hikayelerini´ anlattı.Ferah, bu albümde de yine İskender Paydaş, Demir Demirkan ve Tarkan Gözübüyük üçlüsüyle çalıştı.Alternatif müziğin aranan isimlerinden Hakan Kurşun ise kayıt masasında tüm marifetlerini gösterdi.Albümden çıkan ilk hit ve video klip, sade altyapısı ve Ferah´ın duru vokaliyle süslediği 'Bugün' oldu.

Albümün en vurucu parçalarından biri olan ve albümle aynı adı taşıyan 'Artık Kısa Cümleler Kuruyorum' üzerine; 'Bu parçayı kaydederken herhangi bir düzenleme yapmaktan kaçındım. Yalnızca bir gitar eşliğinde söyledim çünkü gitarı alıp, evinize gelip birlikte şarkı söylemiş olmayı hissedelim istedim.' diyor Şebnem Ferah ve ekliyor; 'Sadece bu parçada değil albümdeki tüm parçalarda kalbimi sonuna kadar açmakta hiç tereddüt etmedim çünkü sizler benim arkadaşım oldunuz. Yakınlarınızda olduğumda kendimi çok huzurlu hissediyorum.'

Bir parça dışında albümde yer alan tüm şarkıların söz ve müzikleri de Şebnem Ferah´a ait.Şebnem Ferah, müzik çalışmalarından arta kalan zamanlarda kitap okumak, yazmak, film seyretmek, arkadaşlarıyla vakit geçirmek ve Playstation oynamaktan hoşlandığını belirtiyor.

2. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağlıııııııııııııııııııık

3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Konu güncellenmiştir.

Şebnem Ferah biyografisi ve hakkında bilgi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fundyy kimdir biyografisi resimleri ve hakkında bilgiler

Fundyy kimdir biyografisi resimleri ve hakkında bilgiler

Bugünlerde herkesin beğeniyle dinlediği ve arama motorları vasıtasıyla dinledikleri Fundyy i sizleri için araştırdık kızlar. Fundyy kimdir biyografisi Fundyy 1988 yılında Kırşehirde dünyaya gelmiştir.2010 yılında amatör olarak müzik hayarına başlamıştır.Yaptığı çalışmaları HD sayfasında yayınlamaya başlayan Fundyy gün geçtikçe kendini geliştirdi.Zamanla dinleyicininde tanıdığı Fundyy...
  2. Taylor Swift Biyografisi ve hakkında bilgiler

Taylor Swift Biyografisi ve hakkında bilgiler

Öncelikle Taylor Swift'in tüm bilgilerinin About : Taylor Swift Official Website : TaylorSwift.com linkinden anlatıldığını söylemem gerekiyor kızlar. Henüz 21 yaşında kendileri :) Çok heyecanlı sevilmi ve rahatım diyor bloğunda. Bu tür şeylerden de heyecan duyduğunu ekliyor. Ronnie isimli adamdan 12 yaşında iken gitar çalmayı öğrenmiş. Her zaman yeni birşeyler aradığını, parlak renkleri...
  3. Akira Yoshizawa kimdir biyografisi ve hakkında bilgiler

Akira Yoshizawa kimdir biyografisi ve hakkında bilgiler

Akira Yoshizawa Kimdir, Akira Yoshizawa Hayatı Akira Yoshizawa, 14 Mart 1911 tarihinde Japonya'nın Kaminokawa şehrinde çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Çocukluğunda bir hobi olarak uğraştığı origami sanatında bir gün dünya markası olacağını bilemezdi. 13 yaşında çalışmak için Tokyo'ya taşındı. 20'li yaşlarının başında çalıştığı fabrikada terfi almış ve teknik ressam olarak...
  4. Şükran Ovalı Hayatı ve Biyografisi Hakkında Bilgiler

Şükran Ovalı Hayatı ve Biyografisi Hakkında Bilgiler

şükran ovalı kimdir şükran ovalı hayatı Sevgili melekler, ünlüler ve sanatçılar bölümümüzde bu yazımızda tanıtacağımız oyuncu Şükran Ovalı. Şükran Ovalı kimdir, hayatı hakkında bilgi almak isteyenleri makalemize davet ediyoruz.. :) >1 Nisan 1985'de İzmir'de doğdu. >Müjdat Gezen Sanat Merkezi Oyunculuk mezunu. >Beşiktaşlı. >Mustafa Urcan İlkokulunda okumuş. >Ortaokuluda...
  5. Albert Camus Biyografisi ve Hayatı Hakkında Bilgiler

Albert Camus Biyografisi ve Hayatı Hakkında Bilgiler

albert camus hayatı albert camus kimdir Sevgili melekler, Kim Kimdir köşemizde bu kez ünlü Cezayir asıllı yazar Albert Camus hayatı hakkında sizlere bazı bilgiler vermek istiyoruz.. :) 1913'te Cezayir'de doğdu. Babası Alsace'lı yoksul bir işçiydi, annesinin okuma-yazması yoktu. Babası 1'inci Dünya Savaşı'nda cephede şehit oldu. Yoksulluk ve acılarla dolu bir hayat sürdü. Denemelerinden...

Sayfayı Paylaş