gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

sebze suyu yapılışı

Konu, '* Bebeklere Özel Menü' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bir çok evde çorbalara lezzet vermek için hazır bulyonlar yada tatlandırıcılar kullanılır. Oysa bunların yerine evde kendimizin hazırlayacağı sebze suyunu kullanmak özellikle bebeklerimizin beslenmesi açısından çok daha faydalı. Kullanacağınız sebze suyu sayesinde bebeğin günlük vitamin ve mineral ihtiyacına katkıda bulunabilirsiniz. Sebze sularını sadece çorbalarda değil pilav yada makarna yaparkende kullanabilirsiniz. Sebze suyu hazırlamak çok kolay. Ben yemek yaparken genelde sebzelerin kullanmadığım saplarını(pazı, ıspanak, turp vs.) yada köklerini (brokoli, karnıbahar, lahana) bir poşette biriktiriyorum. Ayırdığım kısımların çürük yada çok kart olmamasına dikkat ediyorum. İyice yıkayarak bir tencereye üstünü 3 parmak geçecek kadar su ile koyup kaynatıyorum. İçine 2 diş sarımsak ve birazda zencefil ilave ediyorum. Sebzeler yumuşayana kadar bir saat pişiriyorum. Piştikten sonra önce tel süzgeçte süzüyorum ve çıkan suyu ya hemen kullanıyorum yada küçük kaplarda dondurup buzlukta saklıyorum. Bu sebze suları sayesinde en basit bir şehriye çorbası bile çok lezzetli ve vitamin açısından zengin bir çorbaya dönüşüyor.
    aLıntı

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: sebze suyu yapılışı
    güzel bilgilerdi ecelin teşekkürler

sebze suyu yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. su taşı yapılışı

su taşı yapılışı

sutaşı takılar sutaşı örnekleri Kırmızı yün ipi ile 10 zincir çektim.3 zincir çektim 3 dolgu yaptım bu3 zincir çekip diğer 3 dolgu yaptım. Ve kabu şekilde 4 tane dolguyu oluşturdum. Beyaz ipe geçiyoruz 3 zincir örüğün tere 3 dolğu yapıp 3 zincir çekip 3 dolgu yapyım. Vve diğer boş yerleri de dolgu ile doldurup bir tur attım. pembe ipe geldiğimde sütaşı nın üzerine su taşı yaptım 3 zincir...
  2. su çantası yapılışı

su çantası yapılışı

su çantası kolay çanta yapılışı süs yapılışı süs yapılışları yazgünlerinde hepimiz çarşıda serinlemek için su içeriz ve elimizde taşımak da cabası.ama elinde taşımak istemeyenler için iyi fikir.
  3. Meyve Ve Sebze Suları...

Meyve Ve Sebze Suları...

Havuç suyu: Cilt güzelliğini korumak için ideal olan havuç suyu, hücre yaşlanması, ülser, karaciğer rahatsızlıkları ve deri bozukluklarına karşı çok etkilidir. Marul suyu: Öksürüğe, bronşite, astıma, ağrılı âdete ve sinir bozukluklarına iyi gelir. Domates suyu: Damar sertliğini ve erken yaşlanmayı önler. Yorgunluk ve iştahsızlığa da iyi gelir. Kereviz suyu: Stres durumlarında çok etkilidir....
  4. Gebelikte hangi meyve suları tüketilebillir?

Gebelikte hangi meyve suları tüketilebillir?

Hamilelik dönemi kadınların hayatında besinlerin en önemli olduğu bir dönemdir. Besinlerin önemli olmasının yanında bu besinleri uygun bir şekilde tüketmek ve uygun bir beslenme alışkanlığı geliştirmek de hamilelik döneminde önemlidir. Hamilelikte sebze ve meyveler önemli olduğu gibi bu sebze ve meyvelerin suları da oldukça faydalıdır. Sağlıklı bir hamilelik için aşağıdaki sebze ve meyve...
  5. Alkali su nasıl yapılır yararları nelerdir ?

Alkali su nasıl yapılır yararları nelerdir ?

Son günlerde alakali su ile ilgili bir çok haberi duymuşsunuzdur.Vücuda inanılmaz faydalı olan alkali su, suyun hidrosit iyonu nun fazla olmasıdır.Yani suyun ph değeri 7 seviyesinin üzerinde ise su alkali sudur.Hücrelerimizin yenilenmesi, sağlıklı olabilmek ,daha kolay zayıflayabilmek için alkali suya ihtiyacımız vardır.Bağışıklık sistemini ayakta tutmak istiyorsanız alkali su tüketmeye özen...

Sayfayı Paylaş