gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Sebzeler pişerken kötü kokuyorsa

Konu, 'Mutfak İçin Pratik Bilgiler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Bazı sebzeler pişerken etrafa pek de hoş olmayan kokular saçabilir... Özellikle de soğan, sarmısak, karnabahar ve lahana gibi içinde keskin koku veren kükürtlü maddeler bulunanlar…Peki bu kokulardan nasıl kurtulucaz... [​IMG]

Pişirme esnasında soğan ve sarmısakta bu koku hafifler ancak lahana ve karnabaharda pişirme süresi uzadıkça koku da artar. Aslında bu problemi çözmenin yolu oldukça basittir. Yemeğinizi pişirirken içine çok az miktarda damlatacağınız sirke bu sorunu çözmeye birebirdir. Ayrıca bu tip sebzeleri fazla bekletmemeye, tazeyken kullanmaya özen göstermeye ve sebzeleri fazla pişirmeyip yumuşayıp ezilmeye başladıklarında ateşten indirmeye de dikkat etmelisiniz.

Sebzeler pişerken kötü kokuyorsa konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cinâyêt Kokuyor Gözyâşlarım..

Cinâyêt Kokuyor Gözyâşlarım..

Bu bir cinayettir aslında...Öldürdünüz onu...Şimdi son nefeslerini verirken minicik bir ruh siz eğlenin...Ben onun yasını tutacağım...Hırçınlıklarımı özleyeceksiniz...Gurursuz olmayı beceremeyeceğim belki bir daha asla...öldürdünüz onu...öldürdünüz beni...ben sizin yaşamınıza uygun olamadım.İçimde bir küçük kız vardı...Ben onunla doğmuştum...O ölmesin istedim.Ne istediniz bizdennn...Ne...
  2. süt pişerken neden taşar?

süt pişerken neden taşar?

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Banyonuz Kötü Kokuyorsa Çözümü Burada!

Banyonuz Kötü Kokuyorsa Çözümü Burada!

banyo temizliği, banyo temizliği için öneriler, temizlik önerileri Tüm günün stresini ve yorgunluğunu en iyi şekil de atabileceğiniz yer ılık bir duş eşliğin de yapacağınız banyonuzdur. Banyonuzdan zaman zaman etrafa hoş olmayan kötü kokular yayılabiliyor. Bu durum basit gibi görünsede aslında oldukça çok can sıkan bir durumdur. Hele bir de evinizde misafirleriniz varken bu kötü kokular etrafa...
  4. Terim  neden kötü kokuyor ?

Terim neden kötü kokuyor ?

Ter kokusu herkesin müzdarip olduğu bir sorun.Terleme ile tüm toksinleri atarız.Terlemek sağlığımız açısından faydalıdır.Lakin kokusu ile gerek kendimiz gerekse etrafımız rahatsız olabilmektedir.Her ne kadar bir çok kozmetik ürünler ter kokusuna karşı kullanılsada maalesef geçici bir çözüm olmaktan ileriye geçemiyor.Ter neden kokar,ter kokusuna ne iyi gelir tüm detayları yazımızın devamın da...

Sayfayı Paylaş