gebe
  1. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Sebzeli davet pilavı

Konu, 'Pilavlar' kısmında _BaLıM_ tarafından paylaşıldı.

Melişerim çok güzel bir pilav tarifi mutlaka deneyin:) [​IMG]

Malzemeler

2 su bardağı pilavlık pirinç
    1 adet kabak
    yarım demet dereotu
    10 taze soğan sapı
    3 adet domates
    1 çorba kaşığı sıvıyağ
    1 çorba kaşığı margarin
    5 çorba kaşığı rende kaşar peyniri
    tuz,karabiber

Hazırlanışı

Pirinci yıkayıp tuzlu suda haşlayın.Kabağı kesip küp küp doğrayın.Domatesleri soyup doğrayın.Taze soğan saplarını ve dereotunu yıkayıp kıyın.Fırını 180 dereceye ayarlayıp ısıtın
    Sıvıyağı tavada kızdırıp kabağı kavurun.Dereotu ve soğanı ekleyip birkaç kez karıştırdıktan sonra ateşten alın.Karışımın 3 çorba kaşığı kadarını süslemek için ayırın.Fırın kalıbını yağlayın.
    Pirinci süzüp eritilmiş margarini rendelenmiş kaşar peyniri ,tuz ve karabiber ilave edin.İyice karıştırıp iki ayrı tabağa paylaştırın.Birine kabaklı karışımı ilave edip karıştırın.
    Sade pirinci kalıba alıp kaşıkla düzeltin.Üzerine domatesi yayıp kabaklı pirinci ekleyin ve fırında pişirin.Sevis tabağına ters çevirerek kalıptan çıkartın.Ayırdığınız kabaklı karışımla süsleyin.

Sebzeli davet pilavı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sebzeli hint pilavı!

sebzeli hint pilavı!

MALZEMELER 350-400 gr Amerikan pirinci 3,5-4 su bardağı kaynar su 2-3 yemek kaşığı sıvı yağ Yarım yemek kaşığı tereyağı Yarım tatlı kaşığı toz zencefil Yarım tatlı kaşığı toz zerdeçal 1-2 adet püre haline getirilmiş acı yeşil biber 2 yemek kaşığı bezelye (tepeleme) 2 yemek kaşığı doğranmış yeşil fasülye (tepeleme) 2 yemek kaşığı küçük küpler halinde doğranmış havuç (tepeleme) 2 adet domates...
  2. Sebzeli Bulgur Pilavı

Sebzeli Bulgur Pilavı

sebzeli bulgur pilavı Kullanılacak Malzemeler 1 KÜÇÜK SOĞAN 1 KABAK 1 KÜÇÜK HAVUÇ 1 SU BARDAĞI BULGUR 2 DOMATES 1 TATLI KAŞIĞI NANE 2-3 DAL İNCE KIYILMIŞ MAYDANOZ YARIM ÇAY KAŞIĞI TUZ 1 ÇORBA KAŞIĞI TEREYAĞI Hazırlanma Şekli SOĞANI BİR TENCEREYE YEMEKLİK KIYIN VE TEREYAĞ İLE KAVURUN.HAVUÇ-KABAK-DOMATESLERİ KÜP ŞEKLİNDE DOĞRAYIP, AYNI TENCEREYE EKLEYİN,SEBZELERİN ÜZERİNE NANEYİDE EKLEYİP...
  3. Karışık Sebzeli Pilav

Karışık Sebzeli Pilav

=malzemeler= 100 gr taze fasulye Karabiber 1 diş sarımsak 2-3 çorba kaşığı sıvıyağ Yarım demet taze soğan 6 adet bebek mısır (konserve) 200 gr hindi füme jambonu 1'er kırmızı ve sarı dolmalık biber 150 gr dondurulmuş bezelye 100 ml et suyu 125 gr pirinç Tuz =hazırlanışı= Pirinçle pilavı hazırlayın. Taze fasulyeyi yıkayıp keserek üçe bölün. Biberleri ikiye bölüp çekirdeklerini...
  4. Davet...!!!

Davet...!!!

Yuvam ol istemiştim. Evim, ocağım… Memleketim… Gurbette dağılan parçalarımı sende tamam etmeye niyetlenmiştim. İçimdeki o boşluk hissini silersin, beni bir edersin diye düşlemiştim. Gözlerinden gayrısı değmesin istemiştim bende mahrem ne varsa. Ellerini tutup bir yola çıkmaya kararlı, beklemeye sabırlı ve sana inançlıydım. Aşıktım! Gel demek istiyordum sana. O tenha ve serin kapı...
  5. Sebzeli korili pilav

Sebzeli korili pilav

[Malzeme] Arzu ettiginiz sebzeler (sogan, havuc, patates, domalik biber, mantar....) Kiyma ya da sosis Pilav Sivi yağ ve tere yağı Tuz ve kara biber Ketçap 1 kaşık Köri tozu Ve yumurta [Yapılış] ● Sebzeler ve eti (sosis) küp küp doğrarak sivi yağida kavurun. ● tuz ve karabiber ekleyin. Ben bu sırada tereyağıda ve Köri tozuda bir az ilave ettim. ● pilavı ilave ederek sebzelerle iyice...

Sayfayı Paylaş