gebe
  1. Dantelli_Peri

Dantelli_Peri Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Sebzeli Kış Çorbası

Konu, 'Çorbalar' kısmında Dantelli_Peri tarafından paylaşıldı.

sebzeli kış çorbası sebzeli brokoli corbası Sebzeli Kış Çorbası

Malzemeler :
    * Yarım demet ıspanak
    * 1 kök brokoli
    * 1 çorba k. tereyağı
    * 1 soğan
    Terbiyesi için:

* 1 çorba k. mısır unu
    * 1 çorba k. buğday unu
    * 1 yumurta sarısı
    * 2 çorba k. sirke
    * 1 tavuk suyu, tuz​

Hazırlanışı :

Tencereye 1 çorba kaşığı tereyağını alın.1 adet soğanı yemeklik kesin.Tencereye soğanı ilave edin ve soğanı kavurun.
    Ispanağı iri olarak kesin.Brokoliyi ince olarak kesin.Soğan kavrulduktan sonra tencereye ıspanak ve brokoliyi ilave edin.Üzerine su ilave edin daha sonra blendırdan geçirip püre kıvamına geitirin.​

Terbiyesi için ise bir karıştırma kabına 1 çorba kaşığı mısır unu,1 çoba kaşığı buğday unu 1 adet yumurta sarısı,üzerine sirke ilave edin.Üzerine 1 tavuk suyu ve tuz ilave edin ve çırpma teliyle karıştırın.Terbiyeyi daha sonra tencereye ilave edin ve bir taşım kaynatın.Çorb akaynadıktan sonra servis tabağına ilave edip servis edin. ​

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 18 Mayıs 2009
  2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Sebzeli Kış Çorbası
    emeğine sağlık

Sebzeli Kış Çorbası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sebzeli tarhana çorbası

sebzeli tarhana çorbası

sebzeli tarhana sebzeli tarhana çorbası yapımı Kullanılacak Malzemeler Yarım kabak rendesi Yarım patates rendesi Yarım havuç rendesi Bir dal maydanoz Yarım çay kaşığı kekik Yarım çay kaşığı kuru nane yada bir dal taze nane 1,5 çorba kaşığı tarhana 1 tatlı kaşığı kıyma 1 tatlı kaşığı sıvı yağ (zeytin yağı yada fındık yağı olabilir) 1,5 kase su yada et suyu Hazırlanma Şekli Tencereye sıvı yağ...
  2. bebekler için kış çorbası tarifi

bebekler için kış çorbası tarifi

kış çorbaları kış çorbası tarifi Kış Çorbası Malzemeler 1/2 çay bardağı Pirinç bir parça tavuk göğsü 1 adet küçük patates 1 adet küçük havuç 1 adet küçük kereviz bir kaç damla limon 1 yumurtanın sarısı İnce kıyılmış maydanoz...
  3. Sebzeli omlet

Sebzeli omlet

sebzeli omlet Malzemeler: 5 yumurta 1 çay bardağı bezelye 250 gr ıspanak 3 taze soğan 2 patates 1 sivri biber 1 kırmızı biber 1 yemek kaşığı un 1 çaykaşığı kabartma tozu 2 yemek kaşığı zeytinyağı Hazırlanışı: *Patateslerin kabuklarını soyup küp şeklinde doğrayın. Kızgın yağda kızartın. Ispanak, kırmızı biber, yeşil biber ve taze soğanları ince...
  4. kış çorbası

kış çorbası

MALZEMELER 2 Soğan 1 Patates 1 Havuç 2 Çorba Kaşığı Sıvıyağ 1 Kahve Fincanı Un 1 Çay Kaşığı Köri 5 Su Bardağı Et Suyu 1 Çay Kaşığı Limon Suyu 3-4 Dal Maydanoz Tuz, Karabiber HAZIRLANIŞI Soğanları soyup ince ince kıyın. Patates ve havucu soyup yıkayın. Küçük küpler halinde doğrayın. Maydanoz yapraklarını yıkayıp kıyın. Sıvıyağı tencerede kızdırıp soğanı pembeleştirin. Patates ve havuçları...
  5. Sebzeli Süzme Mercimek Çorbası

Sebzeli Süzme Mercimek Çorbası

sebzeli mercimek çorbası nasıl yapılır sebzeli mercimek çorbası tarifi melekler hiç kuşkusuz davet menülerinin başında mercimek çorbası gelir.fakat ben mercimek çorbasını sadece kırmızı mercimek ile sevmiyorum.o yüzden içine çeşitli sebzeler koymayı tercih ediyorum.geçen haftalarda yemeğe misafirim vardı bende sebzeli mercimek çorbamı yaptım. misafirlerim çok beğendi onlar içtikçe ben daha da...

Sayfayı Paylaş