gebe
  1. melegim

melegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Sebzeli makarna

Konu, 'Makarnalar' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

sebzeli makarna sebzeli makarnalar makarna çeşitleri sebzelı Sebzeli makarna 2 kişilik
    * 1/2 adet küçük boy kabak (yarım halka kesilmiş)
    * 4 adet mantar ( dilimlenmiş)
    * 1 su bardağı makarna
    * 1 çorba kaşığı tereyağı
    * 1 çorba kaşığı un
    * 1 su bardağı süt
    * 2 çorba kaşığı taze kaşar peyniri (rendelenmiş)
    Kabaklara üzerlerine çıkıncaya kadar su ilave edin, kaynama noktasına kadar ısıtın, ateşi kısın, 15 dakika pişirip, süzün. Mantarları yağsız tavada ve kısık ateşte karıştırarak 2-3 dakika soteleyin. Arzu ettiğiniz çeşit makarnayı pişirip süzün. Isıtılmış tereyağına unu ilave edin, karıştırarak 2-3 dakika soteleyin. Ateşten alın, karıştırmaya devam ederek yavaş yavaş sütü ekleyin ve yine karıştırmaya devam ederek kısık ateşte kaynama noktasına kadar ısıtın. Peyniri katın ve peynir eriyinceye kadar pişirin. Hazırladığınız sos, sebzeler ve makarnayı iyice harmanlayıp servis yapın.

Sebzeli makarna konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sebzeli Makarna

Sebzeli Makarna

1 paket burgu yada fiyonk makarna 1 havuç 100gr. kıyma 1 soğan 1diş sarmısak 100gr.konserve mantar 100gr. bezelye tuz,karabiber,kekik yapımı makarnayı haşlayıp süzün soğanı ve sarmısağı kıyıp margarinle kovurun kıymayı ilave edin havucu rendeleyip ilave edin hepsini kavurun mantarları küçük doğrayıp katın bezelyeyi ilave edintuzunu biberini katıp pişirin sebzeler pişince makarnayı ilave edip...
  2. Fırında Sebzeli Makarna Tarifi Resimli

Fırında Sebzeli Makarna Tarifi Resimli

Kızlar Fırında Sebzeli Makarna Tarifi Resimli olursa sevinirim lütfen
  3. Fırında Sebzeli Makarna Yapılışı resimli

Fırında Sebzeli Makarna Yapılışı resimli

Fırında Sebzeli Makarna Tarifi Resimli Fırında Sebzeli Makarna Yapılışı Makarna yemeği çeşitleri arasına bir yenisini daha eklemek istiyorsanız, size besin değeri oldukça zengin olan ve bir o kadarda lezzetli olan fırında sebzeli makarna önerisinde bulunuyoruz Melek'ler:) Fırında Sebzeli Makarna Malzemeleri: 1 paket Makarna 1 tane orta boy karnabahar 10-15 tane arpacık soğan 1 su...
  4. Kore Usulü Sebzeli Makarna Tarifi Resimli

Kore Usulü Sebzeli Makarna Tarifi Resimli

Kore Usulü Sebzeli Makarna Tarifi Resimli yapılışı yapımı hakkında bilgi. Merhaba kızlar sizden yeni bir tarif edinmek istiyorum Kore Usulü Sebzeli Makarna Tarifi istiyorum acaba Kore Usulü Sebzeli Makarna nasıl yapılır, banada söyleyin :)
  5. Resimli Kore Usulü Sebzeli Makarna Tarifi

Resimli Kore Usulü Sebzeli Makarna Tarifi

Kore Usulü Sebzeli Makarna Tarifi Resimli Kore Usulü Sebzeli Makarna Tarifi "Türk usulü yemeklere ne oldu" demeyin makarna dünyada sevilen bir tattır ve her çeşidini tatmalı diye düşünüyorum ve bu yüzden sizlere, besin değeri zengin, lezetli mi lezzetli Kore Usulü Sebzeli Makarna tarifini sunuyorum Melek'ler:) Malzemeleri 1/2 kg. biftek 250 gr. pirinç makarnası veya en ince...

Sayfayı Paylaş