gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

sebzeli tavuk

Konu, 'Tavuk Yemekleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 1 Çay Bardağı Beyaz Şarap 1 Yemek Kaşığı Kekik
    4 Adet Tavuk Butu (850 gr)
    2 Adet Havuç
    2 Adet İnce Pırasa
    1 Adet Kereviz
    2 Adet Soğan
    Tuz, Karabiber
    2 Yemek Kaşığı Margarin
    2 Yemek Kaşığı Silme Un
    1 Su Bardağı Tavuk Suyu
    2 Yemek Kaşığı Süt Kreması

Yemeğin Tarifi
    Şarap ve kekiği karıştırın.
    Butları eklem yerlerinden ikiye ayırın, şaraplı karışımı üzerlerine dökün, bir gece buzdolabında bekletin.
    Sebze ve soğanları ayıklayın, küçük küçük doğrayın.
    Butları terbiyeden çıkarın, kağıt havlu ile kurulayın, üzerine tuz ve karabiber ekin.
    Kızgın yağda butların her iki taraflarını kızartıp tavadan çıkartın.
    Sebze ve soğanları tavadaki yağda pembeleştirin, tuz ve karabiberi ilave edin. Üzerlerine unu serpip biraz daha kavurun.
    Tavukları terbiye ettiğiniz sosu, et suyunu ve kremayı karıştırıp bir taşım kaynatın. Tuz, karabiber katın.
    Butları sosa katıp ağzı açık olarak 280 C ısıttığınız fırının alttan 2. rafında 25 dakika pişirin.

sebzeli tavuk konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çin Usulü Sebzeli Tavuk

Çin Usulü Sebzeli Tavuk

çin usulü sebzeli tavuk çin usulü sebzeli tavuk sote soya soslu sote noodle MALZEMELER 2 adet kabak 1 adet havuç 2-3 adet biber 2 adet kırmızı biber 250 gr kuşbaşı doğranmış tavuk soya sosu 1 diş sarımsak çeşitli baharatlar. HAZIRLANIŞI Kabak, havuç ve biberleri iri iri doğradıktan sonra yağda iyice kavurun. Daha sonra sarımsağı ve tavuğu katarak biraz da onlarla kavurun. Daha sonra soya...
  2. Resimli , Denenmiş Fırın Poşetinde Sebzeli Tavuk ( Fırında Etli Türlü )

Resimli , Denenmiş Fırın Poşetinde Sebzeli Tavuk ( Fırında Etli Türlü )

fırında poşette sebzeli tavuk fırın poşetinde sebzeli tavuk fırında poşette fırın poşetinde patatesli Merhaba meleklerim dün bir kaç tarifi birleştirip bir yemek çıkardım ortaya ve sonuç gerçekten muhteşemdi :)Görüntü de gerçekten çok güzel zaten ve yağ çok az kullanıldığından çok da sağlıklı .Deneyin pişman olmayacaksınız... Malzemeler: * 2 adet patlıcan * 2 adet patates *...
  3. Tavuklar :)

Tavuklar :)

tavuk karikatür tavuk karikatürleri karikatür horoz karikatürü komik Çok komik ya hahaha hahaha
  4. Fırında Sebzeli Tavuk

Fırında Sebzeli Tavuk

fırında sebzeli tavuk fırında sebzelı tavuk Hemen çabucak pişen ve lezzetli bu tavuk yemeğini çoğu hanım biliyordur ama ben yinede hatırlatmak istiyorum.. FIRINDA SEBZELİ TAVUK Malzemeler: 4 adet baget but(kişi sayısına göre artırılabilir) 1 adet patates, 1 adet havuç, tuz ve baharat. Yapılışı: Yıkayıp hazırladığımız tavuklarımızı süzdürelim derin bir kap içine alalım üzerine patatesimiz...

Sayfayı Paylaş