gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Seçim yardımları hız kesmiyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Yerel seçimler öncesi Tunceli'de başlayan eşya ve para yardımında sıra Diyarbakır'a geldi. Vali Mutlu'nun yerel seçim öncesi birçok aileye gönderdiği ’mektupta’ yoksul ailelere 1200 lira para ile beyaz eşya yardımı yapılacağı sözü verildi.
    Yaklaşan yerel seçimler öncesi Tunceli’de Valiliğin beyaz eşya ve mobilya dağıtımından sonra, bu kez Diyarbakır Valiliği harekete geçti. Sayı numarası ve tarih bulunmayan, ancak Vali Hüseyin Avni Mutlu’nun imzasını taşıyan valiliğin antetli kağıdına yazılan mektuplar, kentin yoksul ve yardıma muhtaç merkez ilçesi olarak bilinen Bağlar’daki mahalle muhtarlarına gönderildi. Zarflanan binlerce mektup ile ilgili postacılar mahalle muhtarlarıyla görüşerek mektupların yoksul ailelere ulaştırılması konusunda yardım istedi.

Sayı ve tarih numarası bulunmayan ve ‘Değerli vatandaşım’ cümlesiyle başlayan mektupta şöyle denildi:

1200 TL PARA YARDIMI

“Başbakanlık SYD Genel Müdürlüğü’nce ‘Sizin önceliğiniz, bizim önceliğimizdir’ projesi kapsamında verilen yardımları yoksul vatandaşlarımıza ulaştırmak amacıyla, ailelerimizin sosyal- ekonomik durumunun tespiti yönünde yapılan çalışmalar sonucu, pek çok ailelerimize bin 200 TL nakdi yardım ve beyaz eşya yardımı yapılmasına karar verilmiştir.

Bu yardımların dağıtılmasıyla birlikte, Ocak ayından itibaren Valiliğimizden yardım almayan vatandaşlarımızın dilekçeyle yoğun müracaatları olmuştur. Sizin de bu amaçla valiliğimize dilekçeyle yardım talebinde bulunduğunuz görülmüştür. Bu münasebetle valiliğimizce en kısa zamanda yeni bir çalışma daha başlatılacak ve aileniz mutlaka ziyaret edilecek, tarafınıza yardım yapılacaktır. Devletimizin muhtaç durumdaki ailelerimize yardımcı olma yönündeki çabalarına gösterdiğiniz ilgi ve güvene teşekkür eder, ailenizin tüm fertlerine mutluluk ve huzur dolu günler dilerim. Saygı ve sevgilerimle. Hüseyin Avni Mutlu Diyarbakır Valisi.”

Mektupta, Valiliğe dilekçe ile müracaatta bulunulduğu belirtilirken, mektubun ise matbu evrak niteliğinde olup, muhtarlıklar aracılığıyla tespit edilen yoksul vatandaşlara gönderildiği, dilekçeyle müracaatın söz konusu olmadığı belirtildi.

Seçim yardımları hız kesmiyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orhan Gencebay - Gözüm Kesmiyor

Orhan Gencebay - Gözüm Kesmiyor

Sessizim nekadar üzsende beni Ağzımı açmaya gözüm kesmiyor Vurduğun zincirden çözsende beni Bırakıp kaçmaya gözüm kesmiyor Ne olur git deme kabimi kırda Meleyen gonlümü kaptırma kurta Sıratı geçecek imanım varda Aşkımdan geçmeye gözüm kesmiyor Ne çıkar sararıp solsada yüzüm, Gönlümde baharsın gelse de güzüm Çekilmez olsa da sitemin lazım Başka yar seçmeye gözüm kesmiyor
  2. aile içi şiddet hız kesmiyor

aile içi şiddet hız kesmiyor

İstanbul ve Uludağ Üniversiteleri’nin hazırladığı ve Türkiye genelini kapsayan anketin sonuçlarına göre, aile içi şiddet olanca hızıyla devam ediyor. Ankete katılan 1044 kişiden, 469’u aile içi şiddete ya maruz kaldığını, ya da tanık olduğunu söylüyor. Aile içi şiddet, aile üyelerinden biri tarafından uygulanan, aynı ailedeki bir diğer üyenin yaşamını fiziksel ya da psikolojik bütünlüğünü...
  3. yardımlarınızı bekliyorum.

yardımlarınızı bekliyorum.

slm arkadaşlar.ben ayşe.:tik:bu siteye yeni üye oldum.çanta modelleriniz harika.bende bir kaç örkü yaptım sadece hayatım boyunca.ama çanta değil.onuda annemden yardım alarak yaptım.evde hem kendimi geliştirmek hemde vaktimi güzel değerlendirmek için çanta yapmak istiyorum.yardımlarınıza ihtiyacım var.basit çanta modellerini ayrıntılı bir şekilde bana anlatırsanız çok sevinirim.özelliklede...
  4. seçim

seçim

eski erkek arkadaşımla 4 yıl çıktık fakat değerimi bilmediği için ayrılma kararı aldık ben bi şeyleri zorlasamda ayrılığımız dahi birbirimizden habersiz oldu. Şimdi yeni bir ilişkim var 5 aydır çok mutluyum bir kez bile kavga etmedik ve erkek arkadaşımın beni sevdiğine inanıyorum. ancak eski sevgilim mesaj attı ailesinin bana değer verdiğini söyledi ve sanırsam benim değerimide anladı bu...

Sayfayı Paylaş