gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Seçmen Listeleri Bugün Askıya Çıkartılıyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Seçmen listeleri 29 Mart 2009 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesinde bugün askıya çıkartılıyor. Seçmen Kütüğünün Güncelleştirilmesi’ne yönelik karar bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan kararda, 22 Mart 2008 tarihli, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren 5749 sayılı “Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile 298 sayılı Kanunun “Seçmen Kütükleri” kısmında önemli değişiklikler yapıldığı hatırlatıldı.
    Kararda söz konusu değişiklikler nedeniyle Bilgisayar Destekli Merkezi Seçmen Kütüğünün 29 Mart 2009 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinden önce askıya çıkartılarak güncelleştirilmesi zorunlu hale getirildiği kaydedildi.

Kararda, yerel seçimlerinden önce askıya çıkarılacak muhtarlık bölgesi askı listelerinin güncelleştirilmesinin hangi esaslara göre yapılacağı da açıklandı. Listeler 26 Kasım 2008 Çarşamba günü saat 08.00’de askıya çıkarılacak ve 5 Aralık 2008 Cuma günü saat 17.00’de askıdan indirilecek.

Güncelleştirme amacıyla çıkartılacak olan muhtarlık bölge askı listelerinde şu kişiler güncelleştirme yaptıracak:

• Seçmen niteliğine sahip olduğu halde, muhtarlık bölgesi askı listesinde ismi bulunmayan,
    • Başka bir muhtarlık bölgesi askı listesinde yazılı olup da sürekli olarak oturmak amacı ile listenin askıya çıkarıldığı muhtarlık bölgesine gelen,
    • Öğrenci olup, seçmen niteliğini taşıyan ve öğrenim gördükleri yerleşim birimlerinde oylarını kullanmak isteyen,
    • Muhtarlık bölgesi askı listesinde kendisine ait kimlik ve adres bilgilerinde yanlışlık veya eksiklik bulunan,
    • Olay bilgisi değişen (vatandaşlık durumu gibi),
    • Askerlikten terhis olanlardan listede kaydı bulunmayan (Terhis belgesi veya Askerlik Şubesince verilen belgenin ibrazı gereklidir.),
    • Kamu hizmetlerinden süreli olarak yasaklı olup da, yasaklılık süresi sona erenler.
    guncel.net

Seçmen Listeleri Bugün Askıya Çıkartılıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Askı

Askı

Elbise vs. askısı düzen ve intizamı sağlayan araç ve unsurlara delalet eder.
  2. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) bugün 81 il merkezinde yapılacak

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) bugün 81 il merkezinde yapılacak

KPSS, Sınav, başvuru yapan aday sayısının fazla oluşu ve sınava gireceklerin sayısının bazı sınav merkezlerinin kapasitesinin çok üzerinde olması nedeniyle ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde iki ayrı oturumda gerçekleştirilecek. Sınav, ortaöğretim düzeyinde girecek adaylar için saat 9.30'da, ön lisans düzeyinde girecek adaylar için ise 14.30'da başlayacak. Sınavın süresi 150 dakika olacak....
  3. Seçmen Listeleri Bugün Yeniden Askıya Çıkıyor

Seçmen Listeleri Bugün Yeniden Askıya Çıkıyor

Yerel seçimler için kesinleşen seçmen listeleri bugün yeniden askıya çıkıyor. 29 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için kesinleşen seçmen listeleri, bugün askıya çıkarılacak. 30 Ocak’a kadar askıda kalacak olan listelere 5 Şubat tarihine kadar itiraz edilebilecek. Kayıtlarında yanlışlık ya da eksiklik bulunan veya ikametgahı değişenler, Nüfus Müdürlüğü’nden alacakları belge ile askı yeri...
  4. Listemiz

Listemiz

LİSTE 30.03____6.04.2009 ARASI GEÇERLİDİR nick/////başlangıç kg//şu an kg//ideal kg//boy//mezuniyet top. jellibon............74..............67............60........ 164......... 7kg gurbet kuşu......59............59............52.........161..........7kg...
  5. ülkemizde nerelerde kömür çıkartılıyor

ülkemizde nerelerde kömür çıkartılıyor

Fen hocamızın verdiği bu ödevde bana yardım edebileceğinizi düşündüm. Şimdiden teşekkür ederim. Ben 6a dan eda. Ülkemizde nerelerde kömür çıkartılıyor ?

Sayfayı Paylaş