gebe
  1. nurcannur

nurcannur Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    8

sedef hastalığı olup çare bulan

Konu, 'Cilt Hastalıkları' kısmında nurcannur tarafından paylaşıldı.

sedef hastasıyım,bu hastalıktan kurtulan veya etrafında olupda çare bulan varsa lütfen bilgi verebilirmi,şuan dayanılmaz boyutda :(

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sevgili nurcan o problem benim abimde de var ve stres baş düşmanı. Şimdiye kadar pek çok araştırma yaptık, ilaçlar kullandık ama kesin bir çözümü yok bunun. İlaçlar hafifletiyor bir dönem azaltıyor ama ilacı bırakınca, hele de stres devam ediyorsa yine başlıyor. Şu sıralar hem drun verdiği ilaçları hem de bitkisel bazı kürleri uyguluyoruz henüz sonuç yok. Eğer bir sonuç alırsak buraya yazarım..Allah kolaylık versin hepimize..

3. nurcannur

nurcannur Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    evet baş düşmanı stres,genellikle hassas insanlar yakalanıyormuş maalesef,bende şuan ne duysam deniyorum,benim sedefim alevlenmiş durumda kullandığım ilaçlarda artık fayda vermiyor,kendimi hayatdan soyutlamış durumdayım ve her sedefli gibi çok yoruldum.inşaallah en kısa zamanda çaresi bulunur ve hepimiz kurtuluruz :((umarım abinin kullandıkları faydalı olur....

4. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Nurcan lütfen kendini bırakma. Bu hastalığı körükleyen de söndüren de beyniniz bunu unutma. Haa ne kadar uğraşsan da ancak biraz hafifleyebiliyor. Ama biz inanıyoruz ki her derdin olduğu gibi bu derdin de doğada bir çaresi var elbet.Allah'tan ümidini kesme sakın. Sıkılınca yaz buraya konuşalım rahatlarsın :tik:

Ausencia bunu beğendi.
  5. nurcannur

nurcannur Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    çok teşekkür ederim,dermansız dert yok,herşey sebebli yaratılmış tabikide ama en inatcı hastalıklardan birisi sedef.bu hastalığı gizlemek ve kimselere anlatamamak en zoru :( insanın kendi eşinden ,kendini gizlemesi o kadar zorki anlatamam

6. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Nurcan neden eşinden gizleniyorsun ki, iyi günde kötü günde , hastalıkta sağlıkta demediniz mi bu yola girerken..

mimi bunu beğendi.
  7. nurcannur

nurcannur Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    yapı olarak çok çekingen biriyim,sedefin görüntüüsnden dolayıda aşırı rahatsızlık duyuyorum,kendi içimde çözmeye çalışıyorum.11 sene evlat sahibi olmak için uğraştık,şükür şimdi dünyalar tatlısı bir kızım var ama sedefe çare bulamıyorum.rabbim her zaman birşeylerle sınıyor bizleri, benimde sınavım bunlar.

8. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Evet nurcan, sabır tek çare. Sabırla inşaallah şifasını arayacaksınız, yılmadan, Allah 'a sığınarak. Allah daha büyük dertlerden korusun..

9. nurcannur

nurcannur Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    çok sağol :6:

TİTAN bunu beğendi.
  10. mimi

mimi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ben degilde esim de sedef hastaligi var,malesef bunun caresi yok ama cogalmamasi icin ve kasinmamasi icin devamli yumusatici kremler kullanilmali,duzenli olarak,bilhasas banyodan sonra.Kremin icinde kortison olmamasina dikkat edin,ayrica guneslenmek cok faydali,bizler soguk bir ulkede yasadigimiz icin esim haftada bir sedef hastalarin dernegine giderek sularyum yapar.ins size azda olsa yardimci olabilmisim,kesinlikle uzulmeyin allah kötu hastaliklar vermesin bu neki saglikla kal:asskim:

11. mimi

mimi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Pardon yazinin arasina smyle girmis,cogalmamasi ve kasinmamasi icin demek istedim

12. nurcannur

nurcannur Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    maalesef kortizonlu ilaç kullanıyorum,biraz olsun fayda veriyor ama bırakınca dahada alevlenip çoğalıyor,bu ara o kadar çoğaldıki psikolojim çok kötü :(sabırda kalmadı..çok teşekkür ederim umarım eşinizde en kısa zamanda sağlığına kavuşur :kiss:

13. nurcannur

nurcannur Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    anladım canım çok sağol :)

14. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    614
    Ödül Puanları:
    113
    Benim abalam kollarında cıkardı hepsinin ismi var derdi bu şuna sinirlendim ondan oldu bu şuna üzüldüm ondan oldu tek tek sayardı yani bu işin sırrı kendini sıkıntıya sokmamak stres olayı az ise yaralarda az oluyor yani ilaç milaç fayda etmiyooo tek cözüm üzülmemek

15. nurcannur

nurcannur Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    üzülmemek birde elimde olsa,sanki bütün sıkıntıları ben çözücem :cry: zaten sedef yaralarını görünce iyice strese giriyorum,dahada çoğalcak diye uykularım kaçıyor :( umarım en kısa zamanda kurtulurum

AYŞEDEN bunu beğendi.
sedef hastalığı olup çare bulan konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. SEDEF ve ŞEKER HASTALIĞI

SEDEF ve ŞEKER HASTALIĞI

SEDEF HASTALIĞI 50g. Isırganotu, 50g. Şahtereotu ve 50g. Civanperçemi 1 lt. sıcak suda 15 dakika bekletilip süzülür ve günde 3-4 bardak içilir. ŞEKER HASTALIĞI 1 lt. sıcak suya 20g. Mersin yaprağı konup 5-10 dakika demlenir ve gün boyu içilir. 250g. servi kozalağı, 250g. pelinotu ve 100g. melisa 2.5lt. alkole konur. Hava almayan bir kapta 45 gün bekletilir ve günde 3 üğün, aç karna, 1...
  2. sedef hastalığı tedavisi

sedef hastalığı tedavisi

sedef hastalığı tedavisi tırnak sedefi sedef hastası olan ünlüler hastalığının tedavisi için öneriler psoriozis hastalığı SEDEF HASTALIĞI (PSORİASİS) Psoriasis de denen sedef, hastalığın bulunduğu yerde kızarıklık şeklinde kendini gösteren, zaman zaman ortaya çıkan, müzmin bir deri hastalığıdır. Derinin üst tabakasının kalınlaşıp, büyümesiyle sedef renginde kabuklanmalar görülür. Deri birkaç...
  3. psoriozis  sedef hastalığı

psoriozis sedef hastalığı

iğne ile sedef tedavisi psoriozis sedef hastalığı psoriozis iğnesi Psoriazis epidermisin asiri proliferasyonu ile karakterize kronik “papuloskuamoz” hastaliktir. Vakalarin cogunun kendine has bir klinik gorunumu vardir fakat bircok atipik tablo gorulebilir88. Bu lezyonlarin ortak noktasi ortasi gumusi bir pullanma gosteren kucuk eritemli papuller seklindeki uniter lezyonlaridir. Bu papuller,...
  4. sedef hastalığı 2

sedef hastalığı 2

sedef hastalığı 2 sedef hastalığı resimli ile ilgili görseller görseller görüntüsü Sedef Hastalığı (Psoriasis), deri hastalıkları arasında dedikodusu en çok yapılanlarındandır. Halk arasında sürekli ”Sedef” sohbetleri ve birbirlerine tedavi veya şifalı yerler ve bitkiler önermeler sık görülür. Sürekli gündemde oluşunun nedeni, bazen çok göz önüne çıkabilen ve göze batan belirtileri ve...
  5. Sedef hastalığını tetikleyen durumlar

Sedef hastalığını tetikleyen durumlar

Sedef hastalığı farklı şekilde herkesi etkileyen bir cilt hastalığıdır. Bazı insanların sedef hastalıkları kendilerinin haberinin olmayacağı kadar hafiftir. Diğer durumlarda ise sedef hastalığı vücudun geniş alanları etkileyecek kadar şiddetli bir durum gösterebilir. Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda yine de, sedef büyük ölçüde günlük hayatı etkiler. Daha ciddi sedef hastalığı olan...

Sayfayı Paylaş