gebe
  1. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0

Şefin Salatası

Konu, 'Salatalar' kısmında $ul€ tarafından paylaşıldı.

şef salatası şefin salatası MALZEMELER (2 Kişilik) 1/2 Göbek Salata
    1/2 Katı Yumurta
    1 Dilim Dana Jambon
    1 Dilim Tavuk Jambon
    1/2 Tavuk Göğsü
    1 Çay Kaşığı Mısır
    1/2 Domates
    2 Siyah Zeytin
    3 Yaprak Roka

Sos malzemesi:
    1 Çorba Kaşığı Hardal
    2 Çorba Kaşığı Mayonez
    2 Çay Kaşığı Sirke
    1/2 Çay Kaşığı Karabiber
    2 Çay Kaşığı Limon Suyu
    1/2 Çay Kaşığı Tuz

Şef Salata tarifi
    Tavuk göğsünü haşlayıp dana jambon ve tavuk jambon ile beraber uzunlamasına doğrayın. Salata tabağının içine göbek salatayı doğrayıp üzerine uzun kestiğiniz jambonları ve piliç göğsünü ilave edin.
    Hardal, mayonez, sirke, karabiber, tuz ve limon suyunu blenderden geçirip salatanın sosunu hazırlayın.
    Domates ve yumurtayı dilimleyip zeytin, roka ve mısır ile salatanın üzerini süsleyin. Arzu ettiğiniz kadar sos dökerek servis yapın.

2. zuzumm_

zuzumm_ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    197
    Ödül Puanları:
    63
    denemek lazım güzele benziyo

Şefin Salatası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. duvarcı ustasının şefine mektubu

duvarcı ustasının şefine mektubu

Sayın şantiye şefim; İş kazası tutanağına planlama hatası diye yazmıştım. Bunu yeterli görmeyerek ayrıntılı anlatmamı istemişsiniz. Şu anda hastanede yatmama neden olan olaylar aynen aşağıda anlattığım gibi olmuştur: Bildiğiniz gibi ben bir duvar ustasıyım. İnşaatın altıncı katındaki işimi bitirdiğim zaman biraz tuğla artmıştı. Yaklaşık 250 kg kadar olduğunu tahmin ettiğim bu tuğlaları...
  2. Şef Salatası

Şef Salatası

Şef Salatası Malzemeler: 1 kişilik ½ yeşil salata 10 yaprak su teresi yada roka 1 dilim gravyer peyniri 2 dilim haşlanmış tavuk göğsü 2 dilim dil füme 2 adet zeytin ½ küçük domates ½ haşlanmış yumurta Sos için: 1 çorba kaşığı mayonez 1 çorba kaşığı ketçap 1 çorba kaşığı sirke 1 çorba kaşığı kıyılmış salatalık turşusu yeşil zeytin bir tutam kırmızı biber Yapılışı: Sos malzemelerinin hepsini...
  3. Şef

Şef

Rüyada tanınmış bir şefi, bir lideri gören kişinin hayatında çok güzel değişimler olur.
  4. ikiyüzlü şefime ve patronlarıma

ikiyüzlü şefime ve patronlarıma

offfff daraldım resmen ya bunlar nasıl insan anlamış değilimmmm....haftanın 6 günü sabah 7.30 akşam 5.30 full time çalışıyorum ay sonlarında yeri geliyo akşam 9 a 10 kadar kalıyorumm mesai bile stemiyorum onlardan ya ama onlar 1 saati bile çook görüyolar üni de dersler başladı ct günleri 1.30 la 2.30 arası şefle konuştum ben kabul etsemde patronlar kabul etmez dedi sınavlarım çook ağır abi...
  5. Uçağının Düştüğü Havaalanına Şef Oldu

Uçağının Düştüğü Havaalanına Şef Oldu

THY, uçak, uçağın düşme zamanı, havalimanı görevlisi hakkında detaylı bilgi alalım arkadaşlar. Uçak kazasında bacağını kaybeden THY kabin amiri Figen Eren, THY tarafından yeni bir rütbe verilerek THY ofis sorumlusu olarak görevine getirildi melekler. Bundan sonra THY uçağının düştüğü havalimanındaki THY ofisinin sorumlusu olarak görev yapacak... Uçağının düştüğü havaalanına...

Sayfayı Paylaş