gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

şeftalili bir tatlı tarifi var mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Yazdan dondurucuda şeftalilerim var. Şöyle basitçe yapabileceğim şeftalili tarifleriniz var mı ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Şeftalili Beyaz Rüya
    3 adet yumurta akı
    2 adet şeftali
    1 fiske tuz
    yarım pandispanya
    1 çay bardağı tozşeker

üzeri için:
    çikolata sos

Şeftalili Beyaz Rüya Yapılışı

Marketten hazır aldığınız pandispanyayı ikiye ayırın. Pandispanyanın yarısının üstünü dilimlenmiş şeftali ile kaplayın.
    Diğer kısımda yumurta aklarını tozşekerle birlikte çırpın. Kar kıvamına gelen malzemeyi şeftalilerin üstüne kaşık yardımı ile yerleştirin.

160 derece olan ısıdaki fırında pişirin. Üzeri kıtır hale gelince çıkarın ve soğumaya bırakın. Çikolata sosu ile servis yapın.

şeftalili bir tatlı tarifi var mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gül Tatlısını sevenlere iyi bir tarif var burada

Gül Tatlısını sevenlere iyi bir tarif var burada

Gül Tatlısı GÜL TATLISI : Malzemeler: 100 gram margarin 2 yumurta Yarım sb sıvıyağ Yarım sb yoğurt 1 sb irmik 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu Aldığı kadar un ( Hamurun kıvamı yumuşak olacak.) Şerbeti : 3,5 sb şeker 4 sb su Hazırlanması:Finduk Hamur açıldıktan sonra çay bardağı ile kesilir. Ortaya çıkan yuvarlaklar şekildeki gibi yan yana...
  2. Göbek eriten bir kür tarifiniz var mı :((

Göbek eriten bir kür tarifiniz var mı :((

Göbek çevresinde oluşan yağlardan bıktım usandım. Spora zamanım pek olmuyor ama yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum. Ço0k kilolu da değilim ama şu göbeğimden kurtulamadım. Şmyle herhangi bitkisel bir kür var mı göbek eritmeye yardımcı ?
  3. kremalı sütlü tatlıların tarifleri var mı

kremalı sütlü tatlıların tarifleri var mı

Kızlar sütlü ve kremalı tatlılara bayılıyoruz hepimiz. Bildiğiniz kremalı sütlü tatlıları buradan paylaşır mısınız :D
  4. sütlü ve çikolatalı tatlı tarifleriniz varsa yazın

sütlü ve çikolatalı tatlı tarifleriniz varsa yazın

Çikolata demek ben demek, ben demek çikolata demek :D Melekler, çikolataya bayılıyorum, çikolatasız bir hayat düşünemiyorum.Lütfen sütlü ve çikolatalı tarifleriniz varsa değişik yazarmısınız..
  5. İrmikli kek tarifiniz var mı

İrmikli kek tarifiniz var mı

Ya ben irmik tatlısını da helvasını da pastasını da ve dahi revaniyi de çok seviyorum.Peki irmikli kek var mı?Varsa tarifini verebilirmisiniz ? :D

Sayfayı Paylaş