gebe
  1. almira

almira Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Şehadet Arzusu

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında almira tarafından paylaşıldı.

Sa'd Bin Ebi Vakkas anlatıyor: " Uhud savaşında... Bir ara baktım. Abdullah bin Cahş yanıma geldi. Dedi ki: " Şöyle bir kenara çekilsek, ben dua etsem, sen amin desen; sonra istersen sen dua et, ben amin diyeyim olmaz mı?"
    Ben de davetine icabet ettim ve olur dedim. Bir kenara çekildik. Önce ben dua ettim:
    " Allah'ım! Bugün benim karşıma güçlü, kuvvetli birini çıkar, onunla çarpışalım, ben onu öldüreyim. Böylece hem en büyük hizmeti yapmış olayım, hem de ganimetini alayım" Abdullah Bin Cahş (ra) bu duaya "amin" dedi.
    Allah'a yemin olsun istediğim oldu.
    Sonra Abdullah Bin Cahş (ra) dua etti:
    " Allah'ım! Bugün benim karşıma güçlü, kuvvetli, zorba birisini çıkar. Onunla kıyasıya savaşayım. Sonra o beni öldürsün. Bununla yetinmeyip karnımı yarsın. Kulaklarımı, burnumu kessin. Ve ben o halimle huzuruna çıkayım. Sen bana:
    " Kulum Abdullah! Sana verdiğim azaları ne yaptın? Bunları kim böyle yaptı?" diye sorduğunda ben de:
    " Ey Rabbim! Emanet olarak verdiğin o azaları yerinde kullanamadım. Haklarını veremedim. Sağlam olarak onlarla senin huzuruna çıkmaktan haya ettim. Bunun için onları senin ve Resul'ünün yolunda harcadım " diyeyim. Sen de bana: " Doğru söyledin " diyesin ve beni affedesin...
    Bu duaya amin demek içimden hiç gelmedi. Fakat sözleştiğimiz için amin dedim. Vallahi onun duası benimkinden daha hayırlıydı. Vallahi akşama doğru onu gördüm. Burnu ve kulağı bir ipte sallanıyordu."
    Aynı şehadet ve arzuya sahip olarak yüce huzuruna çıkma ve ebedi huzuruna kavuşma reca ve niyaziyle...
    Amin...

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Ce: Şehadet Arzusu
    eline sağlık canım güzel bir paylaşımdı

3. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Şehadet Arzusu

emeğine sağlık

Şehadet Arzusu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Limon arzusu

Limon arzusu

Limon Arzusu Vaktiyle hamile bir kadın, komşusuna misafir olur. Oturdukları odada dalları limonlarla dolu olan büyük bir limon ağacı görür. Canı limon ister ama bir türlü komşusuna söyleyemez, utanır. Bir ara komşusu mutfağa gidince o, yakasından çıkardığı bir dikiş iğnesini limona batırır ve deldiği yerden limon suyunu emmek suretiyle bu arzusunu tamin eder. Nihayet bir erkek evledı...
  2. Ya Hİlafet Ya Şehadet

Ya Hİlafet Ya Şehadet

hilafet şiirleri Yasaklı suç oldu İslamî düşünmek Allah’ın nizami İslami öğrenmek Hilafettir ancak Müslüman’ın Devleti İmrendirirdi tüm dünya âlemi Lakin kaybetti Müslüman o cevheri Anlayamadan düşürdü elinden değeri Fakat tekrar kazanacaktır o kıymeti Elinde tutacaktır onunla artık o heybeti Tekrar hâkim olacak İslam devleti. Yeryüzünde...
  3. Şehİd-Şehadet

Şehİd-Şehadet

ŞEHİD-ŞEHADET Tâgûti güçlerin emrinde savaşan kimseler; velev ki müslüman dahi olsalar, asla şehid olamaz. Günümüzde en çok kullanılan kelimelerden birisinin şehid, diğerinin de şehadet olduğunu söyleyebiliriz. Tâgûtî güçler; birbirleriyle olan silahlı mücadelelerinde, kaybettikleri askerlerine şehid ünvanını vermektedirler. Maalesef günümüzde, İslâm'a düşmanlıklarıyla ma'ruf olan...
  4. kurbaların son arzusu? kikikiki

kurbaların son arzusu? kikikiki

Ewet arkadaşlar biliyoruz ki bugün kurban bayramı.... we düşünsenize kurbanlar kesilirken onların da son istekleri sorulsa .. Nasıl diyaloglar çıkardı acaba ortaya.. düşünsene mesela hayvanla kesmeden önce bi diyaloğa girdiniz hayvanı kandırıp kesmek için; Yada son isteğini sordun oda naptı....... kaçtı.... en azından kaçmak istedi :) Yada beni kesmeyin uleyynnnn intihar ederim.... bu...
  5. Hz. Fatıma’nın arzusu

Hz. Fatıma’nın arzusu

HZ. FATIMA’NIN ARZUSU Birgün Hazret-i Osman Peygamber efendimize ziyafet vermişti. Hazret-i Ali efendimiz ziyafetten sonra kendi evine geldi. Hazret-i Fâtıma-tüz-Zehrâ onu üzüntülü gördü. Sebebini sorunca da şöyle cevap verdi: - Ey Fâtıma! Bugün Hazret-i Osman Resûlullahı yemeğe davet etti. Keşke biz de biraz zengin olup davet etseydik! - Olsun. Biz yine de davet edelim. - Ey...

Sayfayı Paylaş