gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Şehİdİn Bulduklari

Konu, 'Şehit Şiir-Mektup' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Karşımda herc-ü merc yığınlar
    Nelere gebe bilinmez yarınlar

Bugün şen şakrak yarın üzüntülü
    Rahmet bu gaybın üstü örtülü

Dün dağlarda eşkıya peşinde
    Bugün kalmamış eser neşesinde

Binmiş dört inanmışın omzuna
    Cevap veriyor meleklerin sorusuna

Sorular ne olursa olsun korkmuyor
    Meleklerin yerine geçmiş o soruyor.

Siz Münker-Nekir ben ölmedim ki
    Ölüm denilen şey nedir ki sanki

Her şeyi görmek görünmemekse
    Bin defa ölürüm Allah ömür verse

Yusuf İNAN
    5 NİSAN 1994

Şehİdİn Bulduklari konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şanli Şehİdİme !

Şanli Şehİdİme !

Sen!.. Bin yıldır Türk yurdu olan Anadolu’mun sonsuza kadar Türk yurdu olarak kalması için can veren Mehmed’im… Sen!.. Göklerde nazlı nazlı dalgalanan ay-yıldızlı bayrağımın solmaması için kan döken yiğidim… Ve sen!.. Bizim, bu vatanda rahat içinde, huzurlu bir hayat sürmemiz için toprağa giren şehidim… Biliyorum, şu an cennettesin. Peygamber Efendimizin yanıbaşındasın, şimdi… Ve oradan bize...
  2. Şehİdİn Bulduklari Yusuf İnan şiiri

Şehİdİn Bulduklari Yusuf İnan şiiri

Karşımda herc-ü merc yığınlar Nelere gebe bilinmez yarınlar Bugün şen şakrak yarın üzüntülü Rahmet bu gaybın üstü örtülü Dün dağlarda eşkıya peşinde Bugün kalmamış eser neşesinde Binmiş dört inanmışın omzuna Cevap veriyor meleklerin sorusuna Sorular ne olursa olsun korkmuyor Meleklerin yerine geçmiş o soruyor. Siz Münker-Nekir ben ölmedim ki Ölüm denilen şey nedir ki sanki Her şeyi...
  3. şeHiDim...

şeHiDim...

BU BÜYÜK TÜRK BAYRAĞINI YAKARAK VATANIMA GÖZ DİKEREK MEHMETCİĞİME ATEŞ EDEREK MUTLU OLACAKLARINI SANAN GAFİLLERE,TERÖRİSTLERE VE NANKÖRLERE SADECE ÜÇ KELİMELİK BİR MESAJIM VAR (UNUTMAM,UNUTTURMAM,AFFETMEM.....) ALLAH TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN AMİN.... dİŞhEe ßoSkURt
  4. Bilebildinmi Şehidim

Bilebildinmi Şehidim

Bırakıp ta sevdiğin her şeyi ardında, gittin birden bire gökten ateşin, yerden ölümün yağdığı sırtlara. Ne el sallamaya fırsatın oldu geride bıraktıklarına ne de selam söylemek için vakit bulabildin anana. Sevgisiyle kalbini dolduranlara veda bile etmedin; sen gittin, bir kez dönüp de bakmadın ardına. Yaşın henüz 18 idi; aklın birçok şeye ermezdi. Senin yüzün hasret, yüreğin acı nedir...
  5. Şehidin mektubu

Şehidin mektubu

Anne bugün al bayrak oldu benim bedenim Beyaz elbise içinde kanlı gömleğim… ... Kahpe düşman kurşunu sırtımdan vurdu beni, Göğsümü delip geçti çelik mermi… Vurulduğum yerde yığılıp kaldım Üzerime al bayrağı örttüler Bayrakla bedenimi bütünleştirdiler O an yaşamın bu olduğunu anladım… Gözümü açtığımda cami avlusundaydım, Etrafımda insanlar vardı,babam ön saflardaydı Ve babam ağlıyordu...

Sayfayı Paylaş