gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

şehit abiye kardeşinden mektup...

Konu, 'Şehit Şiir-Mektup' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kardeşinden askere mektup kardeşten askere mektup abiye yazılan şiirler ölen abiye şiir ölen Canım Ağabeyim;
    Biliyor musun? Yakında ben de askere gidiyorum. Sana kıyanlarla hesaplaşmak istiyorum. Umarım isteğim gerçek olur. Seni çok özledim. Kaç yıl oldu, seni unutamadım. Hep bana öğütlerin kulağımda, beraber gülüştüğümüz, eğlendiğimiz anlar geliyor aklıma… Üzülsem, ağlasam, huysuzluk yapsam, mahalleden çocuklarla kavga etsem hep yanımdaydın… Yatağımın başucunda şimdi askerdeyken gönderdiğin bir fotoğrafın var. Cüzdanımda fotoğrafını taşıyorum… Ara sıra bakıp, öpüyorum onu… Senin yokluğunda annem, babam çok üzgünler, ama bana belli etmemeye çalışıyorlar. Sen gittikten sonra onları hiç üzmedim, yokluğunu hissettirmemeye çalıştım. Ben de pek belli etmiyorum ama seni çok özlüyorum. Bazen birisi gelip yanağımı öpüyor gibi geliyor, uyanıyorum.

Bilirsin uzun uzun mektup yazamam. Sevdiğim kıza bile mektup yazacaktım da sen yazmıştın… O zaman “bu iyiliğimi unutma” diyordun… Canım ağabeyim, sadece seni çok sevdiğimi, özlediğimi, unutmadığımı, senin bir an olsun aklımdan çıkmadığını bil… Sen yoksun ya, hiçbir şey eskisi gibi değil, yine de “vatan sağolsun”

Seni çok seven kardeşin…

şehit abiye kardeşinden mektup... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çanakkale'de şehit mektupları....

Çanakkale'de şehit mektupları....

çanakkale şehitleri ile ilgili hikayeler çanakkale şehit mektupları şehitleri hikayeleri şehitleriyle ilgili hikayeler ile mektuplar Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun Bir Şehid Mezadı adlı hazin bir hikayesi vardır. Kurtuluş Savaşı’nda şehid olan erlerin eşyalarının nasıl mezada konup satıldığını, topu topu bir küçücük bavula sığacak kadar olan bu şehid eşyalarını ailelerine göndermenin masraf ve...
  2. anasından şehit evladına mektup.....

anasından şehit evladına mektup.....

Canım Oğlum, Nereden, nasıl başlasam bilmiyorum. O kadar özledim ki seni… Canım yavrum, sen bizim ilk göz ağrımızdın.. Dört gözle beklemiştik babanla doğumunu… Dokuz ay sonra hastanede seni kucağıma bıraktıkları ilk gün vuruldum sana… Ne güzel gözlerin vardı, ışıl ışıl… Öyle güzel kokuyordun ki… Evimize neşe getirdin. Bir de hep uslu çocuktun, hiç üzmedin beni… Ne sık sık ağladığını...
  3. Şehit Babaya Mektup

Şehit Babaya Mektup

ölmüş babaya mektup şehit babaya şiir şehit mektup ölen ölen özlem şiirleri Yine seni özledim.Yine aklım karıştı baba..Özlem aklı karıştırır mı? Bunu öğretmemiştin bana. Bugün benim doğum günüm.Şimdi sekiz yaşımdayım.büyüdüm erkek oldum ama hala anlamıyorum sen neden yoksun baba.Önlük bana çok yakıştı. Senin hep görmek istediğin gibi pırıl pırıl bir öğrenci oldum ama sen göremedin üzgünüm...
  4. şehit düşen iki kardeş

şehit düşen iki kardeş

Anlatıcağım bu olayı erkek arkadaşımdan dinledim.Çünkü oda şuan bir asker.Görev için şırnak yüksekovaya gitmiştiOrda 1984/2 tertip Bursada oturan 2teyze çocukları 1ay arayla aynı ewde doğuyorlar ilkokul ve orta okulu aynı yerde bitiriyolar aynı işte çalışmaya başlıyolar ve askerlik zamanları gelince aynı yerde yapıyolar acemi birliklerini aynı yerlere düşüyolar ama kaderleri ayrılmamış.Ve...
  5. şehit çocuktan babacığına mektup

şehit çocuktan babacığına mektup

bir mehmetçiğe yazılan mektup mehmetçiğe yazılan mektup Garip çocuklar o masumların ne sucu varki öksüz kalmaya.Kimin hakkı varki onları yetim bırakmaya ALLAH ıslah etsin. Yine seni özledim. Yine aklım karıştı baba.. Özlem aklı karıştırır mı? Bunu öğretmemiştin bana. Bugün benim doğum günüm. Şimdi sekiz yaşımdayım. Büyüdüm erkek oldum ama hala anlamıyorum sen neden yoksun baba....

Sayfayı Paylaş