gebe
  1. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0

Şehit ağacı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Gül Hanım tarafından paylaşıldı.

[​IMG]Şehit Mehmetçiklerin künyelerine yer verilen ağaç anıt Ankara'da tamamlandı Heykeltıraş Derviş Özer, 1980'den beri terörle mücadelede şehit olan Mehmetçiklerin künyelerine yer verdiği ağaç anıtı Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde tamamladı. Vatan için canını verenleri ölümsüzleştirmek için Türkiye’nin ilk ağaçtan şehitler anıtını yapmaya karar verdiğini belirten Derviş Özer, “6 bin şehidimizin künyelerini bir yılda tamamladım. Künyeleri tek tek yazarken çok ağladım” dedi. Anıt için Şehit Fatih Duru Parkı’na kurumuş bir sedir ağacı dikildi. Şehitler Anıtı 29 Ekim’de düzenlenecek törenle açılacak.

Şehit ağacı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şehitlerimize

Şehitlerimize

Ben, havran'da seyit onbaşı, ezine'de yahya çavuş'um, Kıbrıs'ta, albay ibrahim karaoğlanoğlu'yum. Tarihte hep destan yazdı soyum, ben buyum, Uğraşma benimle, ben mustafa kemal'in torunuyum. Ben, tavas'ta şehit bekir matrak polisim, Son can göçünceye kadar, hiç dinmeyecek sesim. Korku nedir bilmem, yaram kanasa da silmem, Boşuna çağırmayın, gül bahçesi burası gelmem. Ben, yukarıboğaz...
  2. Şehitlerim...

Şehitlerim...

Hiç telefon eden oldu mu size �baba ben ölüyorum, hakkınızı helal edin, anama söyle üzülmesin, gurur duyun benimle..� diye? ŞEHİTLERİM Hiç hesapladınız mı kaç şehit olmuş terör can almaya başladığından beri? Biliyor musunuz siz çocukları ne yapar? Gördünüz mü hiç mezarı başında selam veren babasına küçük bir çocuk? Hiçbir dilekçe yazdınız mı ya da okudunuz mu...
  3. Şehitlerimize!!!

Şehitlerimize!!!

YouTube - sehit klibi
  4. Şehit ağacı nerede hangi şehirde

Şehit ağacı nerede hangi şehirde

Şehit ağacı varmış ankarada tam olarak nerede bu son dönemde şehit olan askerlerin künyeleride bu ağaca asılmış. Varsa adres bilgisi ile birlikte ağacın resmini verirseniz sevinirim.
  5. Şehit Ağacı Künyelerle Doldu Taştı

Şehit Ağacı Künyelerle Doldu Taştı

şehit ağacı nedir nerededir ne işe yarar neden bu isim verilmiştir yeri ile ilgili bilgiler burada melekler 19 Ekim Hakkari-Çukurca saldırısıyla dağlandı en son yüreklerimiz melekler :( Bu bitmek tükenmek bitmeyen haince saldırılara bir yenisi daha eklendi.Yine analar-babalar ağladı,eşlerin çocukların boyunları büküldü.Tüm Türkiye yas tuttu,şehitlerini andı.İşte bu anma merasimlerinin en...

Sayfayı Paylaş