gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Şehit askerlere son görev

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Şırnak'ta PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen iki piyade er, bugün İstanbul'da toprağa verildi.

Şehit piyade er Tuncay Türken'in cenazesi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle İstanbul'da toprağa verildi.

Şehit er Türken (21) için Ataköy 5. Kısım Camisi'nde düzenlenen törende, şehidin babası Cemal Türken ve annesi Şaziye Türken taziyeleri kabul etti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de camiye gelişinin ardından şehidin anne ve babasına taziyede bulundu.

Cenaze namazı başlarken camiye gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Gül ile birlikte ön safta yer aldı. Başbakan Erdoğan, bu sırada şehidin 8 yaşındaki kardeşi Yasin'i önünde tutarak cenaze namazını kıldı.

Başbakan Erdoğan, namazın ardından şehidin anne ve babasına taziyelerini sundu.

Şehit er Tuncay Türken'in naaşı, öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından top arabasına konuldu. Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan'ın da katılımıyla oluşturulan kortej eşliğinde bir süre taşınan Türken'in cenazesi, daha sonra ulaştırıldığı Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verildi.

ŞEHİT ER EMRE ANŞİN

Şehit piyade Er Emre Anşin'in (21) cenazesi de İstanbul'da toprağa verildi.

Şehit Er Emre Anşin için ilk tören Ümraniye Yeni Çamlıca mahallesindeki evinin önünde düzenlendi. Burada Anşin'in Türk bayrağına sarılı naaşı, alkışlar eşliğinde cenaze arabasına konuldu.

Şehit erin cenazesini taşıyan araç eşliğinde, ellerinde Anşin'in fotoğrafları ve Türk bayrakları bulunan annesi Remziye, babası Selami, kardeşleri Enes ve Emirhan ile yakınları ve vatandaşlar, Ataşehir Aksekili Mehmet Uslu Camii'ne dek yürüdüler.

Cami önünde İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Anşin'in cenazesi, Üsküdar Selimiye Camii'ne getirildi.

Anşin'in cenazesi, Selimiye Camii'nde ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından askerler tarafından omuzlara alınarak top arabasına dek taşındı. Erin naaşı, daha sonra cenaze arabasına nakledildi.

Anşin'in cenazesi, Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verildi.

'VATAN SAĞOLSUN'

Omuzuna Türk bayrağı asan Anşin'in babası Selami Anşin, gazetecilerin soruları üzerine ''2 tane daha oğlum var. Onları da bu vatana seve seve kurban ederim. Ben hainin yüzünü güldürmem. Bu üzerimdeki bayrağımızın rengi, şehit kanının rengidir. Oğlum da bu bayrağa kanını verdi. Vatan sağolsun'' dedi.

Remziye Anşin ise oğlunun 8 Nisan Çarşamba günü kendisini telefonla aradığını belirterek, duygularını, ''Bana 'Anne, ben şehit olmaya gidiyorum. Arkamdan ağlamayın' dedi. Oğluma söz verdim, ağlamayacağım. Onları sevindirmeyeceğim. Vatan sağolsun'' diyerek dile getirdi.

Şehit askerlere son görev konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şehit Açıkgöz'e son görev !

Şehit Açıkgöz'e son görev !

Ardahan'da şehit düşen Uzman Çavuş Açıkgöz toprağa verildi. Ardahan'ın Göle ilçesinde askeri itfaiye aracının devrildiği kazada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Turgay Açıkgöz'ün (32) cenazesi, Balıkesir'de düzenlenen törenle toprağa verildi. Şehit Uzman Çavuş Turgay Açıkgöz'ün Zağnospaşa Camisi avlusunda düzenlenen cenaze törenine, Açıkgöz'ün ailesi, yakınları, Balıkesir Valisi Selahattin...
  2. İşte şehit askerlerin son fotoğrafı

İşte şehit askerlerin son fotoğrafı

Şırnak'ta teröristlerin hain pususunda şehit düşen 13 asker Türkiye'yi ayağa kaldırdı. Şehitlerin arkasında 'vatan bize emanet' yazılı son fotoğraf dikkat çekti.Şırnak'ta teröristlerin hain pususunda şehit düşen 13 asker Türkiye'yi ayağa kaldırdı. Şehitlerin arkasında 'vatan bize emanet' yazılı son fotoğraf dikkat çekti. Fotoğraf bugün Yeni Şafak gazetesi'nde yayınlandı. Güneydoğu'da sıkışan...
  3. Şehit Asker Ağıdı...

Şehit Asker Ağıdı...

şehit agıtları asker ağıtları şehit ağıtları asker agıtları askerin ağıdı Canım yandı telefonum çalarken Anlamıştım, komutanım ağlarken. Yaz sonunda tezkereni beklerken, Getirdin ömrümün kışını oğul. Yavrum sana yanmayan can kalmadı, Ağlamayan hiçbir insan kalmadı. Dizimde fer, damarımda kan kalmadı Kuruttun gözümün yaşını oğul. Kundaklar beledim, beşikler kurdum, Yirmi yıl seninle...
  4. askerlerimiz...şehitlerimiz...

askerlerimiz...şehitlerimiz...

Resim boyutu değiştirildi. Resmin tam boyunu görebilmek için buraya tıklayın. Resmin Orjinal boyutları 1000x1333 px Ve Boyutu 294KB. Resim boyutu değiştirildi. Resmin tam boyunu görebilmek için buraya tıklayın. Resmin Orjinal boyutları 1000x900 px Ve Boyutu 286KB. Resim boyutu değiştirildi. Resmin tam boyunu görebilmek için buraya tıklayın. Resmin Orjinal boyutları 1000x1005 px Ve...
  5. Askeri kışlada patlama: 1 şehit

Askeri kışlada patlama: 1 şehit

121nci jandarma egitim alay komutanliği serinyol hatay Antakya Serinyol'da askeri kışlada eğitim sırasında tüfek bombası patladı. Patlamada Uzman Çavuş Mehmet Topal şehit oldu, 8 asker yaralandı. Patlamayla ilgili soruşturma sürdürülüyor. Hatay- Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'ya bağlı Serinyol beldesindeki 121. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı'ndaki olayın, eğitim faaliyetleri sırasında...

Sayfayı Paylaş