gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Sehit Astsubayin Son Mektubu!!

Konu, 'Şehit Şiir-Mektup' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Merhaba Hayatım Öncelikle senden özür dilemek istiyorum. İçtenlikle özür dilerim canım. Şu günler benim için çok zor. Bana hak vereceğin kanısındayım. Seninle sözlülük süremiz hemen hemen yılını bulacak. Ama ben seni göremiyorum. Seninle olamıyor, el ele gezip, gülüp eğlenemiyorum. İşin en kötü yanı da senden uzakta olmam ve elimden herhangi bir şeyin gelmeyişi. Telefonda konuşmak veya böyle mektup yazmak seni bilemiyorum ama beni tatmin etmiyor. Yetmiyor Zümriye bana yetmiyor. Son özellikle 2-3 aydır karşılıklı oturup, dertleşecek konuşacak, birşeyleri paylaşacak birisine ne kadar çok ihtiyaç duyduğumu anlatamam. Diyeceksin ki bana yaz veya telefonda söyle. Haklısın ama olmuyor. İşte gülüm olmuyor. Senden herhangi bir şeyi sakladığım gibi bir düşünceye kapılmanı istemiyorum. Çünkü senden saklayabileceğim ne olabilir ki? Yokta.

İkinci sebebe gelince seninde bildiğin gibi bizim ufaklık İsmail dağıtım oldu. Şimdi bu Cumartesi Hakkari-Çukurca'ya gidecek. Ona baştan yardım etmek istemedim. Sebebi ise insan kayırmanın, torpilin hep karşısındayımdır. Haksızlığa tahammül edemem. Ama şimdi düşündüğümde ise Allah göstermesin herhangi bir şey olması durumunda vicdan azabı çekeceğim. Belki bir telefon etmiş olsaydım acemi birliğinde (Hatay'da) bırakabilecektim.

Evet sevgilim. Bir erkeğin yapması ve de bir bayanın yapması gereken işler vardır. Şu an evi de düşünmeden yapamıyorum. Biliyorum Hüseyin onlar için elinden geleni yapıyor ama görmeyince içim rahat olmuyor. Seninde başını ağrıtıp, zamanını boş yere harcamayayım. Ama hayatım lütfen beni yanlış anlayıp, yanlış tanıma. Önümüzde uzun bir ömür var. Bana şu günlerde destek olmanı bekliyorum. Benim için öyle zannediyorum ki düğüne kadar geçecek zaman yaşadığım en zor ve geçmek bilmeyen günler olacak.

Mutlu günler ve sevgiler
    Seni seviyorum.
    Ahmet Çalışkan

Not: Zümriye senin mektup ile fotoğrafını hala alamadım

Sehit Astsubayin Son Mektubu!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. son mektup

son mektup

Sevmek yaşamak derlerdi anladım ki yaşam benim için çok gerilerde kaldı. Verdiğin sözlere böyle inanmasaydım bir başkası olurdu belki hayatımda sonra başkaları. Seninle yada sensizlikle geçirmezdim ömrümün son demini. Sevmekten böyle kaçacağını bilseydim hayalinle avunmazdım, düşünmezdim seni geceler boyu. Bak kar yağıyor şimdi. Dağlar beyaz gelinliğini giymiş bana inat. Bir martı süzülüyor...
  2. Seksendört - Son Mektup

Seksendört - Son Mektup

Birakmaz yakami hiç bir ask Sonunda ne oldu bize bak Ayrilmak için çok erken Yarim kalacak sevdalar Ayrilmak için çok erken Can dayanir mi buna derken Basim koydugum kucak nerde Salip kurtul beni derde Bedenden koptum bir pare Elinde tas olacak bak Yanindayken ben bi çare Yasanmaz olmus sevdalar Saatler durmus gözümde Zaman yara çok derinde Ellerim buz gibi oldu bak Ates teninde...
  3. Hakkı Bulut - Son Mektup

Hakkı Bulut - Son Mektup

Yazdığın son mektup şu an elimde Okuyup ağlıyorum her kelimede Demek ki yalanmış aşkın sevginde Her şeyi anladım bu son mektupta Teselli artık neyi değiştirir ki Elinle kabrimi kazdın demek ki Ben zaten dünyada gün görmedim ki Son darbeyi vurdun bu son mektupla Ayrılsak ta mutluluk dilerim sana Katlanmak zorundayım göz yaşlarıma Yazdığın haberin her satırına ecelimi yazsan da bu mektupla...
  4. Bir annenin son mektubu...

Bir annenin son mektubu...

BİR ANNENİN SON MEKTUBU ..Annemin sadece bir gözü vardı. Öteki gözü çukurdu, yani yeri boştu. Ondan nefret ediyordum. Çünkü bu durum beni arkadaşlarımın arasında utandırıyordu. Babam, ben daha küçükken bir kazada öldüğünden, ailemizi geçindirmek de anneme kalmıştı. Bunun için okulda aşçılık yapıyordu. İlk okulda iken bir gün annem bana "merhaba" demeye gelmişti. Sanki, yerin...
  5. Son Mektup Film Konusu

Son Mektup Film Konusu

Tayyareci Yüzbaşı Salih Ekrem I. Dünya Savaşı sırasında gönüllü olarak Çanakkale cephesine gider. savaşın çetin koşulları altında askerlerin hayatta kalması için mücadele veren Nihal Hemşire ile burada tanışır. Salih Ekrem ve Nihal zorlu şartlar altında, bir de Fuat adından kimsesiz bir çocuğu sahiplenirler. İngilizler tarafından gelen bir hava baskınında Salih Yüzbaşı sayesinde kurtulan...

Sayfayı Paylaş