gebe
  1. melek plus

melek plus Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    8

şehit düşen iki kardeş

Konu, 'Şehit Şiir-Mektup' kısmında melek plus tarafından paylaşıldı.

Anlatıcağım bu olayı erkek arkadaşımdan dinledim.Çünkü oda şuan bir asker.Görev için şırnak yüksekovaya gitmiştiOrda 1984/2 tertip Bursada oturan 2teyze çocukları 1ay arayla aynı ewde doğuyorlar ilkokul ve orta okulu aynı yerde bitiriyolar aynı işte çalışmaya başlıyolar ve askerlik zamanları gelince aynı yerde yapıyolar acemi birliklerini aynı yerlere düşüyolar ama kaderleri ayrılmamış.Ve askerliklerinin bitmesine 70 gün kala aynı operasyonda şehit düşüYORLAR Ben bu olaya çok şaşırdım demekki bazı insanların kaderi aynı yazılıyor . YORUMLAR SİZİN :18::18::18:

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Ne Mutlu Onlara Melek Plus, Şehitlik gibi bir mertebeye erişmişler, aslında bu durum yani şehitlik onların alınlarına daha doğduklarında yazılmış. Keşke insanlar ölmese, hangi taraf olursa olsun barış hüküm sürse, keşke anneler ağlamasa.
    Umarım bu durumu düzeltirler.

şehit düşen iki kardeş konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. şehit abiye kardeşinden mektup...

şehit abiye kardeşinden mektup...

kardeşinden askere mektup kardeşten askere mektup abiye yazılan şiirler ölen abiye şiir ölen Canım Ağabeyim; Biliyor musun? Yakında ben de askere gidiyorum. Sana kıyanlarla hesaplaşmak istiyorum. Umarım isteğim gerçek olur. Seni çok özledim. Kaç yıl oldu, seni unutamadım. Hep bana öğütlerin kulağımda, beraber gülüştüğümüz, eğlendiğimiz anlar geliyor aklıma… Üzülsem, ağlasam, huysuzluk...
  2. Şırnak'ta 3'ü kardeş 5 korucu şehit oldu

Şırnak'ta 3'ü kardeş 5 korucu şehit oldu

Şırnak'ta PKK'lı teröristler operasyona giden koruculara pusu kurdu. Acı haber tez geldi. İşte ayrıntılar; Şırnak'ta PKK'lı teröristler, operasyona giden korucuları pusuya düşürdü. Açılan ilk ateş ve ardından çıkan çatışmada 3'ü kardeş 5 korucu şehit oldu. Dün akşam saatlerinde Şırnak yakınlarındaki Bestler Dereler bölgesinde operasyona giden köy korucularına çevrede gizlenen PKK'lı...
  3. Şehit Kardeşleri Askerlikten Muaf Olucak

Şehit Kardeşleri Askerlikten Muaf Olucak

Son 15 yılda teröre 6 bin 482 şehit veren Türkiye'de şehit ailelerinin asker yükümlülüğünü hafifleten yasa çıkıyor. TBMM, Askerlik Kanunu'na el attı. Yeni teklife göre, terörle mücadelede şehit düşenlerin tüm kardeşleri askerlikten muaf tutulacak. Askere gitmek ise kendi isteklerine bağlı olacak. Askerlik Kanunu'nda radikal değişiklik girişimi. AK Parti tarafından TBMM'ye sunulan yasa...
  4. İki Kardeş Arasında ki Yaş Farkı

İki Kardeş Arasında ki Yaş Farkı

kardeşler arasındaki yaş farkları, nasıl olmalı, kaç yaş, iki kardeş, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Çocuklarımız arasında ki yaş farkı az olduğunda baş edememekten,çok olduğunda o kadar ara vermiş olmaktan memnuniyetsizliğimizi ifade ederiz.Yaş farkları ile ilgili olarak pedagog Adem Güneş'e kulak verelim: 1 -2 yaş fark olursa: Kardeşler arasındaki...
  5. Diyarbakırda Şehit Düşen Askerlerimizin Ailesine ve Tüm Türkiyeye Başımız Sağolsun

Diyarbakırda Şehit Düşen Askerlerimizin Ailesine ve Tüm Türkiyeye Başımız Sağolsun

Arkadaşlar dün akşam hiç televizyon izleyemediğim için bu sabah gazeteyi açtığımda gördüğüm haberle içim kan ağladı. Allahım onları cennetinin en güzel mekanına girmeyi nasip eylesin inşallah. Buradan ülkemizi bölmeye çalışan ve daha 18'li 20'li yaşlarda 13 askerimizin yaşam hakkını elinden alan insan olarak bile tabir edemeyeceğim teröristlerlere sesleniyorum. Sonunuz bundan daha kötü olacak....

Sayfayı Paylaş