gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.221
    Ödül Puanları:
    113

şehit eşin mektubu

Konu, 'Şehit Şiir-Mektup' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

eşe mektup
    ŞEHİT POLİS
    ADI VE SOYADI : Osman Çınar
    Doğum Yeri : Beyşehir 24/07/1958
    Şehit Olduğu yer : Bingöl- 28.07.1991
    Defin yeri : Beyşehir-KONYA
    Olayın Açıklaması : PKK terör örgütünün yol kesme eylemi sırasında kaçırılarak şehit edilmiştir.

Eşi …………. ÇINAR’ ın Mektubu

1980 Yılında eşim polis olmuştu. İlk görevine Yozgat’ ın Yerköy İlçesinde başladı. Yerköy’ de 8 yıl görev yaptı. 1988 yılında tayinimiz Van’ a çıktı. Van’ da 3 yıl görev yaptıktan sonra 6. ayın 11. inde 1991’ de Konya İlinin, Beyşehir İlçesine izine gelmiştik. 40 gün iznimizi kullandıktan sonra izin dönüşü, Bingöl- Solhan Karayolunda PKK terör örgütü yolumuzu keserek kendimize ait arabadan beyimi indirdiler. O anda bir çok araba durdurmuşlar, biz o olayın üstüne vardık. Beyim arabadan inerken bana siz arabadan inmeyin dedi. Bende iki kızımla arabanın içinde 2 saat bekledim. Daha sonra eşim sağındaki ve solundaki teröristler ile yanıma gelip 1- 2 dakika sonra “ ÇOCUKLARIMA İYİ BAK İYİ SAHİP OL” dedi. Eşimin bu son sözü buydu. O anda beyimle aramızda 15-20 metre vardı. Teröristler bana çabuk in arabadan dediler. Bende sadece el çantamı alıp, 2 çocuğumla arabadan indikten sonra arabamızı yaktılar. Beyimi şehit ettiler. O kalabalığın içinde bir polis ailesi daha varmış. Bizi o polis kardeşimiz, Solhan polis karakoluna kaçırdı. Orada 50-60 tane terörist vardı. O polis kardeşimizde o pislikleri, işçiyim diye kandırmış.

Beyimin cenazesini Bingöl Hastanesine götürdüler. O zaman ben 3 aylık hamileydim. O korkuyla, o ızdırapla birlikte rahatsızlandım. Beni polisler sağlık ocağına götürdüler. Doktorlar bebeğimi kaybetme tehlikesi olduğunu söylediler. Bana orada bir iğne yaptılar.
    Daha sonra Malatya devlet hastanesine kadar cenazeyle birlikte geldik. Cenaze arabası
    Hastanenin önünde beklerken, bende hastanede kürtaj oldum. Ben o anda 1 şehit değil, 2 şehit verdim. Ben apo’ nun etini değil kemiklerini dahi kül edeceğim. Bir de o haini elime geçirebilsem, o çocuk katili apoya doktor hekim götürmemenizi rica ediyorum. Benim 8 yıldır çektiğimi Allah ile ben biliyorum. Ben 8 yıldır sinir hastası oldum. Apo ya işkence çektirerek
    Öldürmenizi rica ediyorum.

….. ……ÇINAR

şehit eşin mektubu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şehit eşi mektubu

Şehit eşi mektubu

şehit eşleri şehit eşinin mektubu Sevgilim ; Ölüm denen o yoğun, kör karanlığın kederini, kahredici yalnızlığını ancak ben gibi ayrılıklara mahkum edilenler bilir. Sen kahpe kurşunlarıyla son nefesini verdiğin gün ben de dilimi mühürledim. Baban "vatan sağ olsun, bir evladım daha var, o da feda olsun" diye ağlarken, 7 aylık oğlunu "emanetin" diye kalan son gücümle sıkı...
  2. çanakkale'de şehit Mektuplari

çanakkale'de şehit Mektuplari

çanakkale cephesinde yazılan mektuplar çanakkale cephesinden yazılan mektuplar cephesinden yazılmış çanakkaleden anneye mektup Siz Anadolu’daki şu yoksulluğa bakın ki bir şehidin kurşun deliği açılmış bir kalpağı, altı delinmiş bir potini, eprimiş bir gömleği bile satılacak kadar değerli, öte yandan ailesi de onun parasına muhtaç olacak denli fakir. Peki ya satılmak üzere...
  3. şehit İlyas Acar'dan mektup

şehit İlyas Acar'dan mektup

uzaktaki arkadaşa mektup ilyas acar uzaktaki arkadaşıma mektup şehit ilyas acar ADI VE SOYADI : İLYAS ACAR D.YERİ-TARİHİ : ANTALYA-1976 ŞEHİT OLDUĞU YER : Van/ Gürpınar yalınca J.KRk. 1997 Olayın açıklaması : Teröristlerle çatışma ARKADAŞA MEKTUP Ey benim değerli, sağlam ciğerli, bazen kederli, halden, her türlü dilden anlayan, yüz altın değerinde, bir çanak bal lezzetinde 9. amerikan...
  4. Şehit Babaya Mektup

Şehit Babaya Mektup

ölmüş babaya mektup şehit babaya şiir şehit mektup ölen ölen özlem şiirleri Yine seni özledim.Yine aklım karıştı baba..Özlem aklı karıştırır mı? Bunu öğretmemiştin bana. Bugün benim doğum günüm.Şimdi sekiz yaşımdayım.büyüdüm erkek oldum ama hala anlamıyorum sen neden yoksun baba.Önlük bana çok yakıştı. Senin hep görmek istediğin gibi pırıl pırıl bir öğrenci oldum ama sen göremedin üzgünüm...
  5. şehit çocuktan babacığına mektup

şehit çocuktan babacığına mektup

bir mehmetçiğe yazılan mektup mehmetçiğe yazılan mektup Garip çocuklar o masumların ne sucu varki öksüz kalmaya.Kimin hakkı varki onları yetim bırakmaya ALLAH ıslah etsin. Yine seni özledim. Yine aklım karıştı baba.. Özlem aklı karıştırır mı? Bunu öğretmemiştin bana. Bugün benim doğum günüm. Şimdi sekiz yaşımdayım. Büyüdüm erkek oldum ama hala anlamıyorum sen neden yoksun baba....

Sayfayı Paylaş