şehit İlyas Acar'dan mektup

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
şehit İlyas Acar'dan mektup
uzaktaki arkadaşa mektup ilyas acar uzaktaki arkadaşıma mektup şehit ilyas acar
ADI VE SOYADI : İLYAS ACAR
D.YERİ-TARİHİ : ANTALYA-1976
ŞEHİT OLDUĞU YER : Van/ Gürpınar yalınca J.KRk. 1997
Olayın açıklaması : Teröristlerle çatışma

ARKADAŞA MEKTUP

Ey benim değerli, sağlam ciğerli, bazen kederli, halden, her türlü dilden anlayan, yüz altın değerinde, bir çanak bal lezzetinde 9. amerikan çikleti, canlar parçası, yürek yarası, gönül karası, havuç ortası, genç arkadaşlar hası, kral arkadaşım. (…………………)

Kalbimin derin köşesinden, gülyağı şişesinden, her günkü neşesinden sevgilerimle saygılarımı, sevgilerimle selam eder, odun gibi ellerinden sıkarım.

Gelelim halden hatırdan birkaç sıra satırdan yazması benden, okuması senden, dinlemesi yanındaki arkadaşlarından.

Kral arkadaşım nasılsın, iyimisin, iyi olmanı seni beni uzaktaki dümeni, gemideki yelkeni, gizli hasretlik çekeni, buralarda ve oralarda olup biteni, tarladaki karpuzu, gökteki ay yıldızı, sofradaki tuzu yaradan Cenabı Allah’tan dilerim.

Sende beni soracak olursan buralarda hasta kaldım ve doktora çıktım, doktor reçete yazdı bulamadım. Sana rica ediyorum.

12 Eşek arısı, bir çuval üzüm kurusu, iki çuval mısır sarısı, 50 gram yaprak, 70 lil konyak, bir de elma gibi yanaklarından, kiraz gibi dudakları , 18 yaşında gül gibi bir kız. Bu dediklerimi incirin çekirdeğine koy bana yaz gönder.

Mani yazar coşarım, insan gibi yaşarım, mektup karşı olmazsa be seni boşarım. Haydi mektubum uğurlar olsun, dağlar kadar yolun olsun. Bana selam vermeyenin iki gözü kör olsun.

Sevgiler Selamlar

Burası ne cennet nede harikalar diyarıdır.
Burası insanların susup, silahların konuştuğu yerdir.
Kuşların yerine, mermilerin uçtuğu çiçeklerin yerine
Barutun koktuğu, kurtların bile yuva yapmaya korktuğu
Akreple yılanın yan yana yattığı, ırmak yerine kanların
Aktığı insanların yaşamak için öldürmek zorunda kaldığı
Zalim Gürpınar dağlarıdır.

J.KD.ONB.
İLYAS ACAR

kaynak : Koray GÜRBÜZ ve Hüseyin ÖZLÜK tarafından hazırlanan ŞEHİT MEKTUPLARI KİTABI

Geri