gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

şehit İlyas Acar'dan mektup

Konu, 'Şehit Şiir-Mektup' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

uzaktaki arkadaşa mektup ilyas acar uzaktaki arkadaşıma mektup şehit ilyas acar
    ADI VE SOYADI : İLYAS ACAR D.YERİ-TARİHİ : ANTALYA-1976
    ŞEHİT OLDUĞU YER : Van/ Gürpınar yalınca J.KRk. 1997
    Olayın açıklaması : Teröristlerle çatışma

ARKADAŞA MEKTUP

Ey benim değerli, sağlam ciğerli, bazen kederli, halden, her türlü dilden anlayan, yüz altın değerinde, bir çanak bal lezzetinde 9. amerikan çikleti, canlar parçası, yürek yarası, gönül karası, havuç ortası, genç arkadaşlar hası, kral arkadaşım. (…………………)

Kalbimin derin köşesinden, gülyağı şişesinden, her günkü neşesinden sevgilerimle saygılarımı, sevgilerimle selam eder, odun gibi ellerinden sıkarım.

Gelelim halden hatırdan birkaç sıra satırdan yazması benden, okuması senden, dinlemesi yanındaki arkadaşlarından.

Kral arkadaşım nasılsın, iyimisin, iyi olmanı seni beni uzaktaki dümeni, gemideki yelkeni, gizli hasretlik çekeni, buralarda ve oralarda olup biteni, tarladaki karpuzu, gökteki ay yıldızı, sofradaki tuzu yaradan Cenabı Allah’tan dilerim.

Sende beni soracak olursan buralarda hasta kaldım ve doktora çıktım, doktor reçete yazdı bulamadım. Sana rica ediyorum.

12 Eşek arısı, bir çuval üzüm kurusu, iki çuval mısır sarısı, 50 gram yaprak, 70 lil konyak, bir de elma gibi yanaklarından, kiraz gibi dudakları , 18 yaşında gül gibi bir kız. Bu dediklerimi incirin çekirdeğine koy bana yaz gönder.

Mani yazar coşarım, insan gibi yaşarım, mektup karşı olmazsa be seni boşarım. Haydi mektubum uğurlar olsun, dağlar kadar yolun olsun. Bana selam vermeyenin iki gözü kör olsun.

Sevgiler Selamlar

Burası ne cennet nede harikalar diyarıdır.
    Burası insanların susup, silahların konuştuğu yerdir.
    Kuşların yerine, mermilerin uçtuğu çiçeklerin yerine
    Barutun koktuğu, kurtların bile yuva yapmaya korktuğu
    Akreple yılanın yan yana yattığı, ırmak yerine kanların
    Aktığı insanların yaşamak için öldürmek zorunda kaldığı
    Zalim Gürpınar dağlarıdır.

J.KD.ONB.
    İLYAS ACAR

kaynak : Koray GÜRBÜZ ve Hüseyin ÖZLÜK tarafından hazırlanan ŞEHİT MEKTUPLARI KİTABI

şehit İlyas Acar'dan mektup konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çanakkale'de şehit mektupları....

Çanakkale'de şehit mektupları....

çanakkale şehitleri ile ilgili hikayeler çanakkale şehit mektupları şehitleri hikayeleri şehitleriyle ilgili hikayeler ile mektuplar Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun Bir Şehid Mezadı adlı hazin bir hikayesi vardır. Kurtuluş Savaşı’nda şehid olan erlerin eşyalarının nasıl mezada konup satıldığını, topu topu bir küçücük bavula sığacak kadar olan bu şehid eşyalarını ailelerine göndermenin masraf ve...
  2. Şehit eşi mektubu

Şehit eşi mektubu

şehit eşleri şehit eşinin mektubu Sevgilim ; Ölüm denen o yoğun, kör karanlığın kederini, kahredici yalnızlığını ancak ben gibi ayrılıklara mahkum edilenler bilir. Sen kahpe kurşunlarıyla son nefesini verdiğin gün ben de dilimi mühürledim. Baban "vatan sağ olsun, bir evladım daha var, o da feda olsun" diye ağlarken, 7 aylık oğlunu "emanetin" diye kalan son gücümle sıkı...
  3. anasından şehit evladına mektup.....

anasından şehit evladına mektup.....

Canım Oğlum, Nereden, nasıl başlasam bilmiyorum. O kadar özledim ki seni… Canım yavrum, sen bizim ilk göz ağrımızdın.. Dört gözle beklemiştik babanla doğumunu… Dokuz ay sonra hastanede seni kucağıma bıraktıkları ilk gün vuruldum sana… Ne güzel gözlerin vardı, ışıl ışıl… Öyle güzel kokuyordun ki… Evimize neşe getirdin. Bir de hep uslu çocuktun, hiç üzmedin beni… Ne sık sık ağladığını...
  4. Şehit Babaya Mektup

Şehit Babaya Mektup

ölmüş babaya mektup şehit babaya şiir şehit mektup ölen ölen özlem şiirleri Yine seni özledim.Yine aklım karıştı baba..Özlem aklı karıştırır mı? Bunu öğretmemiştin bana. Bugün benim doğum günüm.Şimdi sekiz yaşımdayım.büyüdüm erkek oldum ama hala anlamıyorum sen neden yoksun baba.Önlük bana çok yakıştı. Senin hep görmek istediğin gibi pırıl pırıl bir öğrenci oldum ama sen göremedin üzgünüm...
  5. şehit çocuktan babacığına mektup

şehit çocuktan babacığına mektup

bir mehmetçiğe yazılan mektup mehmetçiğe yazılan mektup Garip çocuklar o masumların ne sucu varki öksüz kalmaya.Kimin hakkı varki onları yetim bırakmaya ALLAH ıslah etsin. Yine seni özledim. Yine aklım karıştı baba.. Özlem aklı karıştırır mı? Bunu öğretmemiştin bana. Bugün benim doğum günüm. Şimdi sekiz yaşımdayım. Büyüdüm erkek oldum ama hala anlamıyorum sen neden yoksun baba....

Sayfayı Paylaş