gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Şehit Tahtında İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Şehit tahtında Rabbe gülümser Ah binler ce canım olsaydı der Şehit tahtında Rabbe gülümser
    Canım bedeli bir sofradan yer
    Ümitsiz olmaz ümitsiz olmaz
    Sevdasız olmaz sevdasız olmaz
    Dağları oyup zindan etseler
    Allah nurunu söndüremezler
    Dağları oyup zindan etseler
    Davamın önüne geçemezler
    Yarasız olmaz Çilesiz olmaz
    Şehitsiz olmaz Kurbansız olmaz
    Şehit tahtında Rabbe gülümser
    Ah binler ce canım olsaydı der
    Canım bedeli bir sofradan yer
    Karanlık ölür zülümat ölür
    Gözler önünde ve Ölüm ölür
    Anladım artık Uhud ve Bedir
    Ve Ümit sevda Şehadet nedir
    Soludum Kanri Mahşer anını
    Ümidi Şehidi ve Sevdayı
    Ah binler ce canım olsaydı der
    Canım bedeli bir sofradan ye
    Bilmem nideyim Allah Allah
    Aşkın elinden hay hay
    Kande gideyim aşkın elinden.
    Sallallahu alâ Muhammed
    Sallallahu aleyke Ahmed
    Meskenim dağlar Allah Allah
    Gözyaşı çağlar hay hay
    Durmaz kan ağlar aşkın-elinden.
    Sallallahu alâ Muhammed
    Sallallahu aleyke Ahmed
    Varım vereyim Allah Allah
    Kadre ereyim hay hay
    Üryan olayım aşkın elinden.
    Sallallahu alâ Muhammed
    Sallallahu aleyke Ahmed.
    Yunus'un sözü Allah Allah
    Kül olmuş özü hay hay
    Kan ağlar gözü aşkın elinden.
    Sallallahu alâ Muhammed
    Sallallahu aleyke Ahmed.

Şehit Tahtında İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şehitlerimize

Şehitlerimize

Ben, havran'da seyit onbaşı, ezine'de yahya çavuş'um, Kıbrıs'ta, albay ibrahim karaoğlanoğlu'yum. Tarihte hep destan yazdı soyum, ben buyum, Uğraşma benimle, ben mustafa kemal'in torunuyum. Ben, tavas'ta şehit bekir matrak polisim, Son can göçünceye kadar, hiç dinmeyecek sesim. Korku nedir bilmem, yaram kanasa da silmem, Boşuna çağırmayın, gül bahçesi burası gelmem. Ben, yukarıboğaz...
  2. Şehitlerim...

Şehitlerim...

Hiç telefon eden oldu mu size �baba ben ölüyorum, hakkınızı helal edin, anama söyle üzülmesin, gurur duyun benimle..� diye? ŞEHİTLERİM Hiç hesapladınız mı kaç şehit olmuş terör can almaya başladığından beri? Biliyor musunuz siz çocukları ne yapar? Gördünüz mü hiç mezarı başında selam veren babasına küçük bir çocuk? Hiçbir dilekçe yazdınız mı ya da okudunuz mu...
  3. Taht

Taht

Kişinin eşine, insanın şeref duyacağı şeylere, binite, Döşemesiz taht üzerine oturmak yolculuğa yahut ölüme, Bekar kadının bahtı yüklenerek evine getirmesi evlenmesine delalet eder.Rüyada taht görmek , en yüksek mevkiye erişeceğinizi gösterir. Tahta oturmak, yüksek bir makam sahibi olacağınıza işarettir. Rüyada taht görmek, çok yüksek makamlara yükseleceğinize yorumlanır. Tahtta oturduğunu...
  4. Şehit İlahisi

Şehit İlahisi

şehit tahtında rabbe gülümser notaları şehit tahtında notaları şehitsiz olmaz ilahisi ümitsiz olmaz ilahisi ilahisinin Şehit tahtında Rabbe gülümser Ah binler ce canım olsaydı der Şehit tahtında Rabbe gülümser Canım bedeli bir sofradan yer Ümitsiz olmaz ümitsiz olmaz Sevdasız olmaz sevdasız olmaz Dağları oyup zindan etseler Allah nurunu söndüremezler Dağları oyup zindan etseler Davamın önüne...
  5. şehit

şehit

şehit,haberleri, şiirleri, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. Sana evlat acisi yasattigim icin beni affet anne! Biliyorum bana kizmiyorsun. Ama icinde yanan atesle “agit” yakiyorsun anne. Ana yuregi bu. Biliyorum yureginde kocaman bir kor yanacak bundan sonra. Bayramlarin bayram olmayacak bensiz. Mezarimin basinda gecireceksin tum bayramlarini. Mezar tasimi...

Sayfayı Paylaş