gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Şehİt

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

ŞEHİT EFENDİMİZ(S.A.V.), HAYBER KALESİNİN KUŞATILMASI SIRASINDA YESAR ADLI BİR ÇOBANI İSLAMİYETE DAWET ETTİ WE ONA ŞEHİTLİK MAKAMINI ANLATARAK CENNETEN BAHSETMİŞTİR
    PEYGAMBERİMİZİ GÖRÜR GÖRMEZ İSLAMİYETİ KABUL EDEN YESAR , YAŞADIĞI MUHİTTEKİ İNSANLARIN MAKAM WE ZENGİNLİĞE GÖRE İTİBAR GÖRDÜKLERİNİ BİLDİGİ İÇİN
    ________________YA RESULLLAH , DİYE SORDU . BEN HABEŞ Lİ(SİYAH TENLİ),ÇİRKİN YÜZLÜ, KÖLE WE FAKİRBİR ADAMIM . BU HALİMLE YAHUDİLERLE ÇARPIŞIR WE ÖLÜRSEM , YİNE DE CENNETE GİDERMİYİM?
    EFENDİMİZ;
    ________________________EWET DİYE CEWAP WERDİ.CENNETE GİDERSİN
    YESAR IN İÇİNİ KAPLAYAN SONSUZ SEWİÇLE , BİRAZDAN BAŞLAYAN MUHAREBEDE CESARETLE SAWAŞTI WE KABEDEN ATILAN TAŞLARLA BİR WAKİT NAMAZ BİLE KILAMADAN ŞEHİT OLDU
    YESAR IN CENAZESİ DAHA SONRA KARAGAHA GETİRİLDİ WE YERE YATIRILDI
    CENAZEYE BAKAN ALLAH RESULU
    BİR ARA YÜZÜNÜ ÇEWİRDİ
    BUNU GÖREN SAHABELER MERAKLA SORDULAR
    ___________________YA RESULLAH , DİYE SORDULAR
    ONDAN YÜZÜNÜZÜ NEDEN ÇEWİRDİNİZ
    EFENDİMİZ;
    ____________ALLLAH A HİÇ SECDE ETMEDİĞİ HALDE CENNET HURİLERİ BAŞ UCUNA GELİP YÜZÜNDEKİ TOPRAKLARI SİLDİĞİNİ GÖRDÜM
    WE BENDEN HAYA EMEMELERİ İÇİN YÜZÜMÜ ÇEWİRDİM.

SAADET ASRINDAN
    SALİH SURUÇ

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Şehİt
    emeğine sağlık

Şehİt konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şehitlerimize

Şehitlerimize

Ben, havran'da seyit onbaşı, ezine'de yahya çavuş'um, Kıbrıs'ta, albay ibrahim karaoğlanoğlu'yum. Tarihte hep destan yazdı soyum, ben buyum, Uğraşma benimle, ben mustafa kemal'in torunuyum. Ben, tavas'ta şehit bekir matrak polisim, Son can göçünceye kadar, hiç dinmeyecek sesim. Korku nedir bilmem, yaram kanasa da silmem, Boşuna çağırmayın, gül bahçesi burası gelmem. Ben, yukarıboğaz...
  2. Şehitlerim...

Şehitlerim...

Hiç telefon eden oldu mu size �baba ben ölüyorum, hakkınızı helal edin, anama söyle üzülmesin, gurur duyun benimle..� diye? ŞEHİTLERİM Hiç hesapladınız mı kaç şehit olmuş terör can almaya başladığından beri? Biliyor musunuz siz çocukları ne yapar? Gördünüz mü hiç mezarı başında selam veren babasına küçük bir çocuk? Hiçbir dilekçe yazdınız mı ya da okudunuz mu...
  3. Şehitlerimize!!!

Şehitlerimize!!!

YouTube - sehit klibi
  4. Şehit

Şehit

Bu topraklarda rahatlıkla yaşamamızı sağlayan ve bunun bedelini de kanları ile ödeyen fedakar insanlar,cennetin yiğitleri...
  5. şehit

şehit

şehit,haberleri, şiirleri, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. Sana evlat acisi yasattigim icin beni affet anne! Biliyorum bana kizmiyorsun. Ama icinde yanan atesle “agit” yakiyorsun anne. Ana yuregi bu. Biliyorum yureginde kocaman bir kor yanacak bundan sonra. Bayramlarin bayram olmayacak bensiz. Mezarimin basinda gecireceksin tum bayramlarini. Mezar tasimi...

Sayfayı Paylaş