gebe
  1. RoCCo

RoCCo Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

şehite yazılan şiir yürek dağladı

Konu, 'Şehit Şiir-Mektup' kısmında RoCCo tarafından paylaşıldı.

şehitlere yazılan mektuplar şehitlere yazılan şiirler şehite şiir yazılmış şiirler şehitlerimize mektuplar [​IMG] Şehite yazılan şiir yürek dağladı
    06 Ekim 2008 Pazartesi 11:02
    Elazığ'da şehit düşen Yarbay Alim Yılmaz'ın babası oğlu için 2 yılda 220 şiir yazdı. Şehit oğula yazılan şiirler yürek dağladı.

Elazığ'da teröristlerin yola döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan İl Jandarma Komutan Yardımcısı ve Asayiş Şube Müdürü Yarbay Alim Yılmaz'ın babası, şehit oğlu için 2 yılda 220 şiir yazdı.

Elazığ'da şehit olan Yarbay Alim Yılmaz'ın babası ve Muğla Şehit Aileleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı olan Mehmet Yılmaz, oğlunun 8 Nisan 2006'da Elazığ'ın Arıcak ilçesi Erimli beldesi yakınlarında teröristlerce yola döşenen mayının patlaması sonucu şehit olduğunu söyledi.

Kendisinin de emekli bir asker olduğunu anlatan Yılmaz, ''Oğlum ise artık şehit bir asker. Torunlarımdan Doğukan, babası için iki yıl önce Ankara'da düzenlenen cenaze törenine, bir asker oğluna yakışır şekilde elinde Türk Bayrağıyla katıldı. Beş torunum var. Beşi de bu vatana feda olsun'' diye konuştu.

Yazdığı şiirleri Muğla Valiliği'nin kitap haline getirmesi halinde, kitabın satışından elde edilecek olan geliri Şehit Alim Yılmaz'ın çocukları olan Doğukan ve Batıkan'ın eğitimi için harcayacağını belirten Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti:

''Muğla Şehit Aileleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı olarak görev yapıyorum. Toplumumuz, şehit ailelerine daha fazla sahip çıkmalı. Toplum olarak şehit ailelerinin yaşadığı acılara, sıkıntılara ortak olunmalı. TBMM'de görev yapan milletvekilleri terörün ortadan kaldırılması için birlikte hareket etmeli.''

Yılmaz'ın kitaba adını vermeyi düşündüğü ''Benim biricik yiğidim ve şehidim'' isimli şiiri şöyle:

Akşam olunca evimize çekiliyor perde
    Uykularım kaçıyor bu uzun gecelerde
    Kalbim dayanmıyor düştüm çaresiz derde
    Bayramda herkes geldi, hani benim oğlum nerede
    Benim biricik yiğidim ve şehidim

Evimizin köşesinde hep seni ararım
    Eller güler oynarken ben hep kan ağlarım
    Şu fani dünyada sana hep ben yanarım
    Her gün bahçemdeki güller gibi sararıp solarım

Karlı dağlardan sular şırıl şırıl akarken
    Kareli gömleğimin yakasına resmini takarken
    Sarılmış kefeninde mis gibi kokarken
    Musalla taşında tabutuna üzgün üzgün bakarken

Top arabasında giderken hep sana baktım
    Yenilmez duygu ve acılarımı içime attım
    Feleğin attığı sillenin acısını sende tattım
    Yazmış olduğum şiirlerde hep seni anlattım

2. seda_emir

seda_emir Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: şehite yazılan şiir yürek dağladı
    cnm sekerim gercekten cok guygulu ya allah hepimizin evlatlarını korusun sehit ailelerine de sabırlar versin emeğine saglık

3. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

tatlım payaşımın için teşşekürler.bend easlen elazığlıyımm..elazığdada böle olaylar çok oluyorr..allah şehitlerimize rahmet eylesin..yakınlarınada sabbırr versin..çok güzel bir paylaşım teşekkürler...

4. RoCCo

RoCCo Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

kıss sen nerdesin sesin çıkmıo merak ettim yhaa :(( iisin dimiii

5. seda_emir

seda_emir Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iim cnm ya buralardayımm girememiştim ama geldimmm :)

şehite yazılan şiir yürek dağladı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. şehide sesleniş

şehide sesleniş

şehitler için söylenen güzel sözler şehitler için güzel sözler Aylardır uyku nedir bilmez bu gözler oğul, Bir günlükmüş , meğer söylenen sözler, Bir günlükmüş, ardından toplanan kalabalık, Bir namazlıkmış meğer saltanatın… Şükür ki şehitsin, şükür ki cennettesin… Tesellim bu oğul, bulutların üstündesin… Aylardır konuşmaz olmuş, susmuş bu dil oğul, Nice ana kuzusu şehit oldu, senden sonra,...
  2. Atatürk'e Yazılan Şiirler

Atatürk'e Yazılan Şiirler

atatürk e yazılan şiirler halk şairlerimizin atatürk için yazdığı şiirler halk şairlerinin için yazdığı şairlerinin atatürke şairlerimizin atatürke MUSTAFA KEMALİ DÜŞÜNÜYORUM Mustafa Kemali düşünüyorum Yeleleri alevden al bir ata binmiş Aşıyor yüce dağları, engin denizleri. Altın saçları dalgalanıyor rüzgarda, Işıl ışıl yanıyor mavi gözleri Mustafa Kemali düşünüyorum; Yanmış, yıkılmış...
  3. Şiir diye yüreğimi sunuyorum yüreğine…

Şiir diye yüreğimi sunuyorum yüreğine…

Ey can özüm! Ey gönül gözüm! Ey söylenmemiş sözüm! Nasılsın? Bak her zamanki gibi sıradan basit bir nasılsın sorusunun ardına gizliyorum aşkımı hasretimi ve o koca sevdamı. Sensizliğin katran karası vakitlerinde yokluğunun öldürücü suskunluğunda; kat kat ve rengârenk perdelerle örttüğün gönlünden gönlüme düşen ışıkla aydınlanan bir vakitte gene sana sesleniyorum. Bilesin! Tarihin talihsiz...
  4. Atamızın ailesi ile ilgili yazılan şiirler var mı

Atamızın ailesi ile ilgili yazılan şiirler var mı

Merhaba melekler, bu hafta 10 kasım haftası bildiğiniz gibi, ben de araştırma ödevim için Atatürkle ilgili şiirler arıyorum. Sizlere sormak istiyorum acaba Atamzıın ailesi ile ilgili olarak yazılmış şiirler var mı acaba bildiğiniz ?
  5. Peygamberimiz için yazılan şiirlere ne denir?

Peygamberimiz için yazılan şiirlere ne denir?

Selamlar. Peygamber Efendimiz için yazılan şiirlere ne isim veriliyordu unuttum arkadaşlar hatırlatırmısınız?

Sayfayı Paylaş