gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Şehitler Vurulunca Değil, Unutulunca Ölürler !

Konu, 'Şehit Şiir-Mektup' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Arkadaşım her yazdığımın arkasındayım, orayı yaşayan bilir. Oraya ilk giden askerler olarak çok iyi bilirim orayı. Bu bir masal değil yaşanmış bir hayat.

Dedim ya ilk gidenlerdendim oraya, Eruh baskınından tam 3 gün sonra

oradaydık nereye gitdiğimizi bilmeden çıktık Bolu Komando Tugayı'ndan.

Hele birde evliysen, hele yüzünü dahi görmediğin çoçuğun varsa yandın.

İnanın neresinden başlayayım bilmiyorum, bu yazıya ? Neresinden bakarsan bak yaşanmış bir hayat yada dıram, yada (ŞEREFİYLE VE LAYIKIYLA YAPILMIŞ BİR ASKERLİK) orada olacaksınki o görmediğin çoçuğun rahat etsin, ailen rahat uyusun, yatağında...

Benim bir yüzbaşım vardı Serdar AKYAZAN, derdi ki ;

" Komando Bittiği Yerde Güç Toplayan Askerdir. "

Haklıydıda bizi öyle motive etmiştiki orada ölmek neydi ki bize ? Hiçti... Vatan için o an akan kan helaldi.

Bırak aksın, akan kan olsun. Kim akıtmadıki bu vatan için kanını seve seve ?

Biz akıtmayalım ?

Vatan Sana Bir Değil Bin Canım Olsa Feda.

Sizin kucağınıza yüzü olmayan bi çocuk verildi mi ? Hiç rüyanızda bir sabah kendi evladınızın acısıyla uyandınız mı ? Öyle zamanlarda bile görevimizi tam yapmanın haklı gururuyla şimdi geziyorum.

Sirtde, Şırnak'ta Hakkari'de, Cizre'de, Mardin'de

Bolu KOMANDOSU her yerde adım adım her yerdeydi. Bize ne gece vardı, ne de gündüz ?

Şu an 7 bin şehit vermişiz, 35 bin insanımız ölmüş ne için ? Ben bunu sorarım şimdi ? Ne İçin ? Kim yıkmayı başarmış ki bu vatanı onlar başarsın ?

Zor nedir ?

Ben 8 saat durmadan dağ tırmanmayı, 36 saat silah başında nöbet tutmayı, gırtlağıma kadar suyun içinde silah başında gelen mermilerden korunmayı, patlayan ayaklarla saatlerce yürümeyi, arkadaşımın yorulduğu zaman onun yardımına koşmayı kolay bildim, ama zordu.

KOMANDO olmak zor iş herkese kısmet olmaz .

Çelik gibi sinir, zorluklardan yılmayan bi beden ister.

Ölen Şehitlerimize Allah'tan Rahmet, Ailelerine Sabır Dilerim....

Onlar bu vatanın sonsuz sahipleridir.

Şehitler vurulunca değil unutulunca ölürler...

Dilerim devletimiz onları, her zaman saygıyla anar.

Şehitler Vurulunca Değil, Unutulunca Ölürler ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şehidler vurulunca değil, unutulunca ölürler

Şehidler vurulunca değil, unutulunca ölürler

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. unutulmuş

unutulmuş

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Meğer o şehit değilmiş!

Meğer o şehit değilmiş!

Bundan daha büyük ayıp olamaz. Günlerdir o kahramanları anlattık, övdük. Meğer o şehit değilmiş. Nasıl mı? Mehmet Önder Saçmalıoğlu'nu 3 gün önce kaybettik. 21 yaşında ABD konsosolosluğu önünde teröristlere karşı kahramanca çarpışıp şehit düştü. Biz onu şehit olarak bildik, bağrımıza bastık. Resmi törenler yapıldı, onbirlerce insan arkasında saf tuttu cenazesinde. Ama çıldırtan devlet...
  4. şehitler vurulunca değil unutulunca ölür... unutmayacağız...

şehitler vurulunca değil unutulunca ölür... unutmayacağız...

Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 661x481 ve 107KB ) Buraya Tıklayın
  5. Sırtımdan vuruldum

Sırtımdan vuruldum

sayın avukatım.ben 12 yıllık evliyim.eşimle anlaşmalı boşanmaya karar verdik daha doğrusu istedi kabul ettim.davamızı açtık.fakat daha ilk mahkeme günümüz bile belli olamadaneşim 17 yaşında bi kızla cinsel münasebette bulunup kızı kaçırmış. kendisi 36 yaşında .kızında rızası var ama reşit değilmiş.şimdi benim bu durumda eşimden maddi manevi tazminat isteme hakkım varmı .beniim hiç bi gelirim...

Sayfayı Paylaş