gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

şehitlerin ve yaralıların kimlikleri

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

Erzincan Valisi Ali Güngör, Askeri Hastane çıkışında terör örgütünün mayınlı tuzağı hakkında yaptığı açıklamada, askeri kamyonun devriye nöbetinden dönmekte olduğunu bildirdi.

Ali Güngör, "Araçta Kars'tan gelen tabur komutanımız, kurmay yarbayımız ve bir jandarma yüzbaşımız ile ikisi uzman çavuş olmak üzere toplam 11 askerimiz patlamaya maruz kalmıştır. Toplam 9 şehit var. Yarbayımız, iki uzman çavuşumuz ve altı erimiz şehit. İki de yaralımız var. Yüzbaşımız Devlet Hastanesi'nde, bir erimiz de Devlet Hastanesi B Blok'ta tedavi altında bulunuyor. Gerekli müdahaleler yapılıyor. Yarbay Kars'tan gelmiş ve Alp'taki Jandarma taburuna komutanlık yapıyor. Ambulans ve helikopterlerle yaralılar geldi. Saat 10.00 'da olay meydana geliyor. Olay mahallinde 7 şehidimiz vardı. Biri yolda, biri de devlet hastanesinde şehit oldu ve şehit sayısı dokuza çıktı. Bunlar Kars birliği olduğu için memleketlerini ve ailelerini tespit çalışmaları devam ediyor. Kemah'tan sadece Jandarma Bölük Komutanımız Yüzbaşı araçta bulunuyor. Diğerleri Kars'tan gelen birlik personeli" diye konuştu.

ŞEHİTLERİN VE YARALILARIN KİMLİKLERİ

Kemah'ın kırsal alanında uğradıkları hain saldırıda Jandarma Yüzbaşı Yılmaz Tankul ile Piyade Er Ali Tuzcu yaralanırken, hayatlarını kaybeden subay ve askerlerin kimlikleri ise şöyle:

"Miktat Şamdancı (Piyade Kurmay Yarbay), Selim Kabataş ve Gökhan Kugat (Jandarma Uzman Çavuş), Abdullah Aydın Emer, Önder Muratoğlu, Adem Hilaloğlu, Murat Atsen, Abdurrahman Bulut, Barış Demir (Jandarma er)."

türkyıldızı

şehitlerin ve yaralıların kimlikleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Eğitim ve Demokratik Kimlik

Eğitim ve Demokratik Kimlik

EĞİTİM VE DEMOKRATİK KİMLİK Demokrasininin bir yaşam biçimi hâline getirilmesi arzulanan bir gerçektir. Demokrasi, yalnızca demokrasi ilkelerinin kabul edilmesi ile gerçekleştirilmez. Önemli olan demokrasinin yaşayarak öğrenilmesidir. Demokrasi ile yönetilen ülkelerde demokrasi kültüründen bahsedilebilir. Demokrasi kültürünün en önemli unsuru ise eğitimdir. Bir insan demokrasiyi tanır...
  2. Hakkariden üzücü haber:6 şehit, 2 er yaralı

Hakkariden üzücü haber:6 şehit, 2 er yaralı

Hakkâri’nin Şemdinli ilçesi kırsalında bir grup terörist ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1’i üsteğmen 3 asker ile 3 köy korucusu şehit oldu, 2 er de yaralandı. Şemdinli’nin Beyyurdu ile Çubuklu köyleri arasındaki kırsal alanda dün saat 16.30 sıralarında bir grup PKK’lı teröristle sıcak temas sağlandı. PKK’lıların açtığı ilk ateş sırasında köy korucuları M.Raşit Töre, Rahmi Töre...
  3. Kültürel ve Millî Kimlik

Kültürel ve Millî Kimlik

Millî kimlik, tarihî tekâmül içinde millî kültür unsurlarının şekillendirdiği kimlik tipidir. Millî kültür ise diğer toplumlardan farklılığı ortaya koyan -yani millî olan- karakterin meydana getirdiği kültürdür.[1] Bu değerlendirmelerde, millet kavramı saf bir ırktan ziyade ırk entegrasyonunu (racial integration) ifade etmektedir. Gökalp'e göre, millî kültür esasında hâkim kültür...
  4. Hıh ve Kimliği.

Hıh ve Kimliği.

hıh Ben bu :seker:smli çok severim.Aslını araştırdım ve kimliğini buldum.Merak edenler baksın.İşte hıh ve kimliği
  5. Yaralısın

Yaralısın

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...

Sayfayı Paylaş