gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Şeker cildi yaşlandırıyormuş

Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

şekerin zararları cildi yaşlandıran şeyler
    Şekerin; şeker hastalığı, kilo alımı gibi bilindik zararları arasına bir yenisi daha giriyor Melek'lerim. Az önce bir makalede okuduğum kadarıyla şeker cildi yaşlandırıyormuş arkadaşlarım. Evet cildi yaşlandıran yiyecekler arasında şeker de varmış. Şeker sevenler, buyrun haberimizin detaylarını okuyun;

Şekerin şişmanlattığını, dişlerde çürüklere neden olduğunu kısacası sağlıklı olmadığını hepimiz biliyoruz.Peki, cildi yaşlandırdığına ne demeli?
    Nedeni glikasyon adı verilen ve vücudun kontrol edemediği bir süreç: Şeker molekülleri proteinle birleşerek "advanced glycationen dproducts" adında bir bileşim oluşturuyor. Bilimadamları AGE’nin yanlış alımının ve şeker zengini beslenmenin genel olarak vücut için olumsuz olduğunda birleşiyor. Bu, kalp hastalıkları riskini artırıyor. Ancak aynı zamanda fazla şekerin cilt üzerinde doğrudan bir etkisi olduğu belirtiliyor. Cildin bağ dokusu sertleşerek elastikiyetini kaybediyor ve yüzeyde hızla kırışıklıklar oluşmaya başlıyor.

Şeker cildi yaşlandırıyormuş konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fazla doğum yaşlandırıyor

Fazla doğum yaşlandırıyor

zeynep kamilde doğum yapanlar Dr. Değer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 110 yataklı hastanenin bölgeye hizmet verdiğini, her geçen yıl doğum yapan ve hasta olan kadın sayısının artığını belirtti. Hastanede doğum ve poliklinik hizmetlerinin yanı sıra aile planlaması ve emzirme danışmanlığı da verildiğini bildiren Dr. Değer, geçen yıl 12 bin 930 anneye emzirme danışmanlığı, 2 bin 58 kadına da...
  2. Şeker

Şeker

İlme, Kurdan okumaya, güzel sanatlara ve geçerli mesleklere, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya, ferahlık ve sevince ve mala, tatlı söze, Nöbet şekeri ferahlığa, yağmur yağmasına, söz ve davranışta samimiyete ve ıhlasa, Şeker satmak üzüntü ve kedere, almakssa sevince ve hayırlı işlere, Şeker bazen zorluk ve sıkıntı ile elde edilen mala delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Şekerci, Tatlılar.)Rüyada...
  3. Bu Besinler Yaşlandırıyor

Bu Besinler Yaşlandırıyor

Asitli besinler cildimizin erken kırışmasına, yaşlanmasına ve nemini kaybetmesine neden oluyor...Bu yüzden an asitli besinlerden uzak durmamız gerek kızler :tik: Şeker: Cilt elastikiyetini azalttığı gibi proteinlerin de yok olmasına neden olan şekerden mümkün olduğunca uzak durun. Kahve: Kafein; laksatif etkisi nedeniyle sindirime iyi gelse de, diğer yandan aşırı asit üreterek mideye zarar...
  4. Cildi Hangi Sebepler Yaşlandırıyor?

Cildi Hangi Sebepler Yaşlandırıyor?

cildi yaşlandıran sebepler, cilt yaşlanması, cildi yaşlandıran nedenler Sevgili melekler, bayanların en çok korktukları yaşlanma sürecini hızlandıran faktörlerin neler olduğunu biliyor musunuz? Yaş ilerledikçe cildimiz bazı etkenler karşısında daha savunmasız hale gelir. Eğer daha güzel ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız bazı alışkanlıklarınızdan vazgeçmeniz gerekecek......
  5. Cildim

Cildim

:(ARKADAŞLAR 10 YAŞINDAYIM SİTEYE 20 YAŞINDAYIM DİYE GİRDİM AMA YANLIŞTIR. NEYSE KONUYA GERİ DÖNÜYORUM.YÜZÜMDE SİVİLCE DEMEYİMDE NOKTALAR VAR . BUNU TÜM ARKADAŞLARIM SÖYLÜYOR.VE RAHATSIZ OLUYORUM. MAALESEF MASKE FALAN FİLAN YAPAMIYORUM ÇÜNKÜ ANNEME SÖYEMİYORUM BUNUDA NEDENİ İLKOKUL 4.SINIFTAYIM O YÜZDEN.... SİZE NE YAPABİLİRİM ACİLL ????????????? SİZE GÜVENYORUM...

Sayfayı Paylaş