gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

şeker hakkında

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Küp Şeker Nasıl Yapılmaktadır ? Küp şeker, bildiğimiz kristal şekerden, halk diliyle toz şekerden yapılır. Küp şeker üretiminde fazla iri kristalli olmayan şekerler tercih edilir. Küp şeker üreticileri piyasa şartları nedeniyle şekeri genellikle şeker fabrikalarından temin ederler. Küp şeker üretimi, özetle kristal şekerin hafif nemlendirilmesinden sonra makinede belli şekildeki kalıplara preslenmesi ve takiben kurutulması işleminden ibarettir. Üretim aşamasında içerisine herhangi bir ilave madde katılmaz. İşlem sırasında buhar da kullanıldığı için küp şeker dağılmaz. Maliyeti, kullanılan makineye, çalıştırılan iş gücüne ve diğer giderlere bağlıdır.

Kamış şekeri ile pancar şekeri arasındaki farklar nelerdir?

Şeker kamışından elde edilen şekerle şeker pancarından elde edilen şekerlerin her ikisinin yapısı da "sakkaroz" dur. Kabaca bir fark yoktur. Ancak her iki bitkinin yapısından gelen organik ve anorganik maddelerin kristalizasyona etkileri farklı olabileceğinden kamış şekeri ve pancar şekerinin kristal yapılarında farklılıklar olabilir

1 kilo toz şeker kaç kilo pancardan çıkar?

Kullanılan pancarın şeker içeriğine bağlı olarak yaklaşık 7-8 kg pancardan 1 kg. beyaz kristal şeker elde edilir
    .​

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: şeker hakkında
    Kısa ama faydalı bilgiler için ellerine sağlık canım. Bir süredir beyaz toz şeker veya kesme şeker kullanmıyorum. Esmer toz şeker kullanmaya başladım. Daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Tekrar ellerine sağlık.

3. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ce: şeker hakkında

paylaşımın için tşkler

şeker hakkında konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şeker Ahmet Paşa - Hakkında, Resimleri

Şeker Ahmet Paşa - Hakkında, Resimleri

şeker ahmet paşa resimleri şeker hamdi paşa ahmet paşanın hayatı tabloları Harbiye’deki eğitimi sonrasında Paris’e giden, Paris’te Jean Leon Gérôme ve Gustave Boulanger atölyelerinde, akademik bir eğitimden geçen Şeker Ahmet Paşa’nın tek tük figürlerinden biri Otoportre… Elinde paletiyle tuval karşısına geçen Şeker Ahmet, Batılılaşan Osmanlı’yı, değişen Osmanlı sanatçısını ortaya...
  2. Şeker hakkında bilmedikleriniz

Şeker hakkında bilmedikleriniz

şekerin üretim aşamaları nelerdir çay şekerinin üretim aşamaları çay şekerinin aşaması üretimi şekeri Çumra Şeker Fabrikası Avrupa'nın en modern ve Türkiye'nin en büyük şeker fabrikası özelliğine sahip olan Çumra Şeker Fabrikası, 25 Eylül 2004 tarihinde faaliyete başlamış, üretim kapasitesi 150 000 ton kristal şeker,70 000 ton sıvı şeker, 10 000 ton küp şeker,43 000 ton melas üretecek...
  3. Şeker Hakkında bilmedikleriniz

Şeker Hakkında bilmedikleriniz

kan şekeri, ortalama şeker tüketimi, şeker, şeker kamışı, şeker üretimi, şekerin özellikleri, şekerin tarihi, yapay tatlandırıcı 1. Sıradan bir Amerikalı her yıl 27 kilo saf şeker tüketir ve buna 11 kiloyu bulan şekerlemeler de dâhildir. Büyük ihtimalle bu miktarın büyük kısmı Cadılar Bayramı’nda tüketiliyordur. 2. Enzimatik olmayan glikolizlenme adı verilen bir süreç sayesinde şeker...
  4. Gebelik Şekeri Hakkında Yeni Bilgiler

Gebelik Şekeri Hakkında Yeni Bilgiler

gebelik şekeri gebelik şekeri nedir Sevgili melekler, teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte bilimadamları da her geçen gün insanlığa yepyeni keşifleriyle hizmet veriyor, bilgilendirmelerde bulunuyorlar. İşte bu konulardan biri de gebelik şekeri. Japonya'da geliştirilen bir buluşla kadınların gebe kalınca gebelik şekerine yakalanma durumları çok önceden tespit edilebiliyor. Gebelik...

Sayfayı Paylaş