gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

şeker hastası ve hamilemisiniz?

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Ancak burada dikkat edilecek husus diyabet uzmanı ve kadın doğum uzmanının iş birliği içinde çalışıp gerekli titizliği göstermeleridir.O zaman gebelikte ciddi bir sorunla karşılaşmak gibi bir durum söz konusu değildir. [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Anne adayı hamile kalmadan önce kan şekeri kontrol edilmeli ve normal değerlere çekilmeli.Gebelik ondan sonra planlanmalıdır.ayrıca anne adayı ideal bir kiloyla hamile kalmalıdır.Hamileliği boyunca yediği gıdalara ve kilosuna dikkat etmesi ve doktor kontrollerini aksatmaması,yürüyüş ve egzersizler yapması anne adayının dikkat etmesi gereken hususlar arasındadır.[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] [/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Hamileliğinizin son 3 ayında büyüyen karnınız yüzünden bazı hareketleriniz zorlaşır ,özellikle ev işleri yaparken çok dikkatli olmanız gerekiyor.İşlerinizi yavaş tempolu ve dinlenerek yapmakta fayda var.uzun zaman aynı pozisyonda kalmamalısınız,bacaklarınıza fazla yüklenmemelisiniz.Omuzlarınızı dik tutmalısınız.Belinizi ve karnınızı zorlayacak hareketler yapmamalısınız,Ağır yük kaldırmamalısınız.sizden aşağıda olan şeylere örneğin yerden bir şey almak gibi yere diz çökerek alın.çömeldiğiniz yerden kalkarken ani hareket etmeyin.kaynak.bebeklerkulubu[/FONT]

şeker hastası ve hamilemisiniz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Türkiye'de 6 milyon kişi şeker hastası

Türkiye'de 6 milyon kişi şeker hastası

Ankara (AA)- Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve bolizma Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Göksun Ayvaz, son yıllarda obezite oranlarındaki artışın şeker hastası sayısındaki artışı da beraberinde getirdiğini belirterek, ülkede 6 milyon civarında şeker hastası bulunduğunun tahmin edildiğini bildirdi. Ayvaz, yarınki Dünya Diyabet Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, 2000'li...
  2. 10 yıldır şeker hastasıymış

10 yıldır şeker hastasıymış

Medical Park Hastanesi'nin Açılışında Başbakan Erdoğan, İnternet Üzerinde Sağlık Bilgilerini İzleyebileceği Numaranın Olduğu Kartı Gazetecilere Gösterdi. Medical Park Hastanesi’nin açılışında Başbakan Erdoğan, internet üzerinde sağlık bilgilerini izleyebileceği numaranın olduğu kartı gazetecilere gösterdi. Teleobjektifle görüntülenen karttaki numaradan Başbakan’ın 1998’deki test sonuçlarına...
  3. şeker hastasıyım hamileliğimi etkilermi?

şeker hastasıyım hamileliğimi etkilermi?

Tüm gebelere gebeliğin belli haftalarında gestasyonel diabet taraması yapılır. Özellikle 35 yaş üstü, kilosu fazla olanlar ve ailede diabet hikayesi olanlara daha erken ve daha sık test yapılır. Gestasyonel diabet; gebelik sırasında salgılanan bir takım hormonların etkisiyle ortaya çıkan vücudun şekerle ilgili...
  4. Batı tipi beslenme şeker hastası yapıyor

Batı tipi beslenme şeker hastası yapıyor

şeker hastalarının yemesi gereken bitkiler Yüksek kolesterol, yağ ve kalori içeren gıdaların tüketildiği "Batı tipi" beslenme şeklinin, şeker hastalığının en önemli nedenleri arasında yer aldığı belirtildi. Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prf. Dr. Ahmet Kaya, yaptığı açıklamada, kalıtımsal ve çevresel etkenlerin birleşimiyle...
  5. Hangi Ünlüler Şeker Hastası merak ettim

Hangi Ünlüler Şeker Hastası merak ettim

Kızlar aklıma yine enteresan bir merak geldi acaba Hangi Ünlüler Şeker Hastası bunu çok merak ettim aranızda Hangi Ünlüler Şeker Hastası bilen var ise yazsın

Sayfayı Paylaş