gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113

Seksüel Bozukluk ve Kısırlık İlişkisi

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Seksüel disfonksiyon artışı dünyada yaygın olarak görülmektedir. Kadınların % 43’ ünde, erkeklerin % 31’ inde en az bir semptom görülmektedir. Bir çiftin kısırlık sorunu olduğunda, belli zamanlarda yapılması gerekeceği için seksüel ilişkileri daha fazla dile getirilebilmektedir. Böylece seksüel aktivite eğlenceden daha çok üreme için yapılan kontrollü bir aktivite haline dönüşebilmektedir. Bu nedenle de seksüel problemler oluşabilmektedir.
    s.jpg

Seksüel disfonksiyon nedir?
    Doktorlar normal seksüel fonksiyonu üç aşamayla sınıflandırmaktadırlar:
    İstek (**** yapmak istersiniz), uyarılma (vücudunuzda **** yapmanızı sağlayan fiziksel değişiklikler olur) ve orgazm. Sağlığınız, ilişkiniz veya **** hakkındaki düşünceleriniz herhangi birinde problem oluşturacak bozukluğa neden olduğunda seksüel disfonksiyon meydana gelir. **** esnasındaki ağrı da seksüel disfonksiyona neden olabilmektedir. (özellikle kadınlarda).
    Erkeklerde seksüel disfonksiyon:
    Günümüzde erkeklerdeki sıkça rastlanan seksüel sorun ereksiyon bozukluğudur (ilişki esnasında penisin sertlemesi ya da sert kalamaması). Çoğu medikal durum ereksiyon bozukluğuna yol açabilmektedir: yüksek kan basıncı, diyabet, kan damarı hastalıkları, mesanenizi veya genital organlarınızı etkileyen ameliyat, sinir hastalığı veya hasarı, hormonal problemler, depresyon. Yanlış kullanılan bazı ilaçlar da ereksiyon bozukluğuna yol açabilmektedir. Erkeklerde başka bir seksüel disfonksiyon da ejekülatuvar bozukluktur. (orgazm sırasında erkeğin semen salamaması).
    Kadınlarda seksüel disfonksiyon:
    Seksüel bozukluğu olan kadınlarda seksüel istek düşük, uyarılmada zorluk veya orgazma ulaşmada zorluk olabilmektedir. Bu bozukluklara çoğu fiziksel veya fizyolojik sorun sebep olabilmektedir.
    Kadınlar **** sesnasında ağrı hissedebilmektedirler (bu duruma disparöni adı verilir). Endometriyozis türü hastalıklar veya kadının dış genital organlarını etkileyebilen bazı hastalıklar disparöniye neden olabilmektedir. Bazı kadınlarda vajinusmus adı verilen bir ağrı hastalığı bulunmaktadır (vajinanın etrafındaki kasların kasılarak vajinanın kapanmasına neden olan bir durumdur)
    Doktorlar seksüel bozukluğu nasıl teşhis eder ve nasıl tedavi ederler?
    Doktor öncelikle hastayı fiziksel muayene yapar.Herhangi bir sağlık sorunu olup olmadığını incelikten sonra seksüel geçmişiniz ile ilgili sorular sorar. Vücuttaki önemli hormonlar sekse olan ilginizi ve **** yapabilmenizi etkilemektedir. Doktor bu hormon seviyelerinin çok yüksek veya düşük olup olmadığını tespit etmek için ölçülmesini isteyebilmektedir. Bazı ilaçlar da probleme yol açabildiği için alınan ilaçları da soracaktır.
    Seksüel bozukluğunun olduğu tespit edilen kişiler tedavi edilebilmektedir. İlaçlar veya ameliyat ,fiziksel ve medikal problemleri tedavi etmektedir. Eğer kişideki problem ilişkinizle veya psikolojik ise doktor partnerinizle veya **** terapisti ile konuşmanızı önerebilmektedir.
    Seksüel Bozukluk ve Kısırlık
    Seksüel bozukluk olan kişilerde hamile kalma konusunda sorunlara (kısırlığa) neden olabilmektedir. Gebe kalmaya çalışmak da seksüel bozukluğa neden olabilmektedir. Eğer gebe kalmaya çalışıyorsanız partnerinizle doğru zamanda **** yapmalısınız. Seksüel aktivite için doğru zaman yumurtanın yumurtalıktan salındığı zamandır (ovülasyon, yumurtlama). Ereksiyon bozukluğu veya boşalma bozukluğu olan erkekler partnerlerinin gebe kalmasının sağlayamazlar.Kısırlık tedavileri stresli olabilmektedir. Tedavi amaçlı partneriniz ile belli zamanlarda **** yapmanız gerekebilmektedir (hoşunuza gitmese bile). Tedavi süresince kullanmanız gereken bazı ilaçlar da **** yapmanızı zorlaştırabilmektedir. İlişki esnasında gerekli olduğu için boşalmak zorunda hisseden erkeklerde ereksiyon bozukluğu olabilmektedir.

Seksüel Bozukluk ve Kısırlık İlişkisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. AŞk VE NEFFRETİN İLİŞKİSİ

AŞk VE NEFFRETİN İLİŞKİSİ

! ! ! Ne SevGimSiN NeDe NefReTiM ! ! !bir sevgilinin ayrılık için aşkına yazdığı mektup Hiçßr Zaman KenDiMi SaNa AnLaTaMaDım iFaDe eDeMeDim Hep ÖnYarGılı davrandım; Ya ßen AnLatmasınıkendimi sana ßiLeMeDim YaDa Sen DinLeMeSiNi Sana SeNi SeViYoRum DeMeye ßiLe KorKuYodum HaYatımda Da ßir Sana YeniLdim ßir SenDe ßu KaDar HadSiz oLdum GuRuRumu aYakLar altınana aLdım ßeLki DüzeLir ßeLki ßazı...
  2. Genital Enfeksiyonlarla Kısırlığın İlişkisi Varmı ? - Kısırlık

Genital Enfeksiyonlarla Kısırlığın İlişkisi Varmı ? - Kısırlık

mantar gebeliği engellermi mantar hamileliğe engel mi akıntı hamileliği engellermi enfeksiyonu gebeliği vajinal enfeksiyon gebeliğe engel mi Üreme sağlığını korumanın en önemli basamaklarından biri genital organlardaki enfeksiyonların erken tanı ve tedavisidir. Yaygın olarak görülen bu enfeksiyonlar büyük rahatsızlık vermenin yanı sıra, yaptığı kalıcı hasarlarla ileride infertilite gibi...
  3. Miyomu olup hamile kalan varmı?

Miyomu olup hamile kalan varmı?

Miyom kadınlarda çok sık rastlanan bir patolojidir. 20-35 yaş arasındadaki kadınların %20'sinde görülür. Yaş ilerledikçe, myom sıklığında artma olmaktadır. 35 yaş üzerindeki kadınların yaklaşık %40'ında myom vardır. Myomlara en çok 35-45 yaş grubu kadınlarda rastlanır. Bu durumda doğlal olarak hamile kalamama yani kısırlık problemi yaşayan kadınlarda da sık rastlanan bir durumdur myomlar....
  4. Hormon dengesizliği kısırlık yaparmı?

Hormon dengesizliği kısırlık yaparmı?

Özellikle son yıllarda oldukça sık rastlanan bir sorun olan kısırlık, bir yıl boyunca düzenli bir cinsel ilişkiye rağmen hamileliğin oluşmamasıdır. Bu problem nedeniyle hastaneye başvuran çiftlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Çünkü bu konuda çok önemli aşamalar kaydedilmiş ve tedavi seçenekleri oldukça artmıştır. Uygun tedavi sonucu çiftler kısırlık sorunu aşmaktadır ve çocuk sahibi...
  5. Beslenme bozukluğunun kısırlığa etkisi

Beslenme bozukluğunun kısırlığa etkisi

Beslenme bozukluğu sonucu meydana gelen infertilite diğer infertilite nedenleri kadar dikkat çekmez. Aşırı zayıflığın 0 beden modasının popülarite kazanmasıyla beraber meydana gelen bir rahatsızlık olduğu düşünülürse son yıllarda artarak karşımıza çıkan bir kısırlık nedeni olmasına şaşmamak lazım. Beslenme bozukluğu olan kadınlar hamile kalmakta zorluk çekerler. Yapılan çalışmalara göre...

Sayfayı Paylaş