gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

şelale kek nasıl yapılıyor bilen var mı ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba melekler, geçen gün arkadaşımda şelale kek yedim bayıldım, görüntü de çok güzeldi. Ama tarifi almayı unuttum şimdi arayıp ta isteyemem de, siz nasılsa bilirsiniz diye düşündüm :)

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Şelale Kek İçin Malzemeler
    - 1 çay bardağı toz şeker
    -1 tutam tuz
    -50 gram tereyağı
    - Vanilyalı dondurma
    -160 gram çikolata (1 paket)
    - 2 tane yumurta
    -1 çay bardağı un

Şelale Kek Nasıl Yapılır

Şelale kek yapımına ilk önce fırını 200 dereceye ayarlayarak başlayın.Biz kekimizi hazırlayana kadar fırın da ısınmış olacaktır.Önce Tencereye tereyağı ve çikolatayı alıp eritin. Un, toz şeker, tuz ve yumurtaları mikserle çırparak karıştırın. Ardından çikolatalı karışıma ekleyerek karıştırın.Krem karamel kalıplarınıza iyice yağ sürün. Hazırladığınız şelale kek karışımını kalıplara aktarın. Önceden ısıttığınız fırında 7-8 dakika pişirin. Kalıpları tabaklara ters çevirin. Yanında vanilyalı dondurma ile birlikte servis yapabilirsiniz.

şelale kek nasıl yapılıyor bilen var mı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kızlar Hamilelikte kilo alım hesabı nasıl yapılıyor bilen var mı

Kızlar Hamilelikte kilo alım hesabı nasıl yapılıyor bilen var mı

Kızlar 8 aylık hamileyim ve ben hamiş kalmadan önce 49 kilo idim. Bu hamilelikteki kilo alma şeysi nasıl yapılıyor ki misal ben şimdi toplamda 17 kilo almışım kızlar düşününsene onnnyedi kilooo peki şunu merak ediyorum. Toplamda kaç ile kaç kilo arasında kilo alınıyor. Bunun bir hesap cetveli vs varmı hani boya ve eskiloya göre orantısını arıyorum. Cevap verirseniz sevinirim.
  2. Sütlü Yufka Böreği nasıl yapılıyor bilen var mı?

Sütlü Yufka Böreği nasıl yapılıyor bilen var mı?

Kızlar geçenlerde eltimde bir börek yedik çok hoş olmuştu hem hafif hemde cidden çok yumuşak olmuştu sordum ne böreği nasıl yaptın diye bana sadece Sütlü Yufka Böreği dedi yapılışını söylemedi ben öğrenirim ama dedim ve size sormayı düşündüm acaba aranızda Sütlü Yufka Böreği nasıl yapılır bilen var mı?
  3. 1. Abdülhamit Nasıl Öldü bilen var mı

1. Abdülhamit Nasıl Öldü bilen var mı

Tarih konusunda bilgi sahibi olan arkadaşlarım var ise bana 1. Abdülhamit Nasıl Öldü yazarsa çok sevinirim. Şimdiden 1. Abdülhamit ölümü hakkında ki bilgiler için çok tşkler.
  4. Pırasalı Kek Nasıl Yapılır Bilen Var mı ?

Pırasalı Kek Nasıl Yapılır Bilen Var mı ?

Pırasalı börek, zeytinyağlısı, kıymalısını bilirim de pırasalı kek ilk kez duydum arkadaştan. Hani kek tatşlı olur ya yakıştıramadım pırasayı. Tarif bilen var mı, bir denemek isterim nasıl oluyor..
  5. vişneli kek nasıl yapılır tarifi var mı

vişneli kek nasıl yapılır tarifi var mı

Şimdi benim yazdan kalma vişnem var ama bunları kek için nasıl kullanacam bilmiyorum, var mı vişneli kek yapmasını bilen, buraya yazsa.. :S

Sayfayı Paylaş