gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    703
    Ödül Puanları:
    113

Selanik Örgü Modelleri Değişik Örnekler Burada

Konu, 'Örgü Teknikleri' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

Selanik örgü modelleri yazımızda sizlere bu örgü hakkında bilgi vererek bilmeyenler için bu örgü ile yapılan değişik örneklere yer vermeye çalışacağız. Selanik örgü modellerini bilmeyenler yoktur sanıyorum gayet yaygın şekilde tercih edilir aslında örgü dünyasında. Selanik örgüden neler örülür neler... Özellikle yumuşak lastik görünümünde olan bu örgü modelinden çok hoş bebek kıyafetleri ya da kendinize de giysiler örebilirsiniz. Atkılar, bereler, boyunluklar, hırkalar, bluzlar, yelekler her modele de çok şık yakışır. Selanik örgü lastik görünümünde demiştik. Her iki tarafından bakılınca lastik örgüye benzer. Örülmesi de kolaydır. Ayrıca bir de yalancı selanik örgü vardır ama onu ilerleyen günlerde sizlerle paylaşmak isterim. Ama gerçek olan selanik örgü daha kolay ve pratiktir. Gerçek selanik örgüde ilmekler çift sayı olmalıdır. İpimiz önde iken bir ilmek ters bir ilmek örmeden ipliğe dolayarak bir sıra bu şekilde tamamlanır. Dönüş sırasında ise artırdığımız ilmeği ve doladığımız ilmeği tek ilkmek olarak aldıktan sonra 1 artırma ve 1 tane de örmeden alınarak örülür. Bu kadar konuşmadan sonra hemen örneklerimizi incelemeye geçelim dilerseniz.
    selanik orgu modelinden bebek bere ve hirkasi.jpg

Bebek örgülerine çok yakışacağını söylemiştim ya işte yukarıda bebek beresi ve hırkasına çok güzel yakından bir örnek sunmak istedim arkadaşlarım. Selanik örgü sonunda yumuşacık bebeklere uygun puf puf örgüler elde edebilirsiniz. Sonra aşağıdaki salaş omuzu düşük tunik geniş ve esnek bir yapıda. Rahat ve esnek giyinmeyi sevenler selanik örgüyü tercih edebilirler.

selanik orgu modelinden bayan uzun tunik.jpg

Yine atkılara da çok yakışan bir örgü tipi selanik örgü modeli. Kışın sizi yumuşacık sarar ve dondurucu soğuklardan korur. Yine parmaksız eldiven bere dediğim gibi boyunluk da örebilirsiniz selanik örgü ile.

selanik orgu modelinden atki yapilisi.jpg selanik orguden orulmus parmaksiz eldiven.jpg selanik orguden ebsuli ip ile sik bayan bere.jpg

Bu hırka modeli ilk örnekte gördüğünüz bebeğin üzerindeki hırka örneği. Tamamı selanik örgü ile örülmüş şık bir kışlık hırka. Örgü sever arkadaşlarım selanik örgü nasıl örülür ayrıntılı incelemek isterseniz buradaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

selanik orguden cocuk hirkasi.jpg

BEYZA21 bunu beğendi.
Selanik Örgü Modelleri Değişik Örnekler Burada konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Selanik örgüyle örülmüş karışık modeller

Selanik örgüyle örülmüş karışık modeller

selanik bere modelleri Selanik örgü modeline bir kaç model sizler için hanımlar'' Selanik modelden atkı yada bere yapsam acaba nasıl durur?'' diye merak ediyorsanız işte size sunacağımız selanik örgü modeline örnekler...
  2. 2012 bebek örgü modelleri yelek modelleri en şirin örnekler burada!

2012 bebek örgü modelleri yelek modelleri en şirin örnekler burada!

2012 bebek örgü modelleri 2012 bebek yelekleri 2012 örgü bebek yeleği, modelleri örnekleri burada arkadaşlarım. 2012 örgü bebek patik modelleri konumuzdan sonra, bebek bekleyenler için, şirin mi şirin 2012 bebek örgü modelleri ve 2012 örgü bebek yelekleri modellerini sunuyoruz arkadaşlarım. Anne mi olacaksınız yada anneanne mi, bebeğiniz için şirin yelek örgü örnekleri mi arıyor sunuz? O halde...
  3. Çeyizlik Örgü Lif Modelleri Değişik En Son Moda Örnekler Burada

Çeyizlik Örgü Lif Modelleri Değişik En Son Moda Örnekler Burada

Çeyizlik örgü lif modelleri yazımızda en yeni modeller rengarenk çeyize girmeye aday lif örnekleri göreceksiniz meleklerim. Çok zaman kaybı olmayan hatta zevkle örülebilen bu lifleri hem banyonuzda hem hediyelik olarak da yapabilirsiniz. Öyle sıradan modellerden sıkıldım diyorsanız benim gibi sizler için en değişik yeni modelleri derledim. Beğeneceğiniz modeli hemen yapıp dilediğiniz gibi...
  4. Hasır Örgü Modeli Nasıl Yapılır Modelleri Değişik Örnekler

Hasır Örgü Modeli Nasıl Yapılır Modelleri Değişik Örnekler

Hasır Örgü Modeli Nasıl Yapılır Modelleri- Değişik örgü tekniklerini siz meleklerimiz ve değerli takipçilerimize tanıtmaya devam ediyoruz. Bir önceki yazımızda dalgalı ajur modelini sizlerle paylaşmıştık şimdi de hasır örgü modelini sizlere tanıtmaya çalışacağım dilim döndüğünce tabi. Örneklerden de bu tekniği daha iyi anlayacaksınız. Aslında bu modele uzak değilsiniz. Hepimiz görmüşüzdür...
  5. İşkembe Örgü Modeli Nasıl Yapılır Resimli Anlatım Burada Örneklerle

İşkembe Örgü Modeli Nasıl Yapılır Resimli Anlatım Burada Örneklerle

İşkembe Örgü Modeli Nasıl Yapılır- Sırada en çok merak edilen daha doğrusu benim de çok merak ettiğim bir örgü tekniği var arkadaşlarım. İşkembe modelini görürdüm duyardım ama bir türlü nasıl yapılır bilgim yoktu. Değişik modern bir görünümü var. Hırkalar, atkılar, berelerde hoş görünümlere sahip. Siz de belki örgülerinizde bu örgüyü denemek istersiniz diye sizlerle paylaşmak istedim....

Sayfayı Paylaş