gebe
  1. tatlicadiarzu

tatlicadiarzu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Selülit bariyeri mönü

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında tatlicadiarzu tarafından paylaşıldı.

Vücutta ilk işaretlerini 20 ile 30 yaşları arasında vermeye başlayan selülitten korunmak için Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilara Koçak, özel bir mönü hazırladı. Koçak'ın antiselülit programında; şekeri, tuzu, yağı azaltmanız, düzenli egzersiz yapmanız, sigara ve alkolden uzak durmanız, kafeini azaltıp günde 2 litre su tüketmeniz öneriliyor. Diyetin selülit tedavisinde tek başına etkili olmadığına da dikkat çeken Koçak, şu bilgileri veriyor: "Sadece diyetle selülitleriniz azalmaz ancak özel beslenme mönünüz selülite karşı önemli bir destektir. Soya, karnabahar, fıstık ezmesi, zeytinyağı, kanola yağı, yağlı tohumlar, üzüm ve turunçgilleri de özellikle tavsiye ediyorum." Örnek program
    *
    Uyanınca: Aç karnına ılık su ile 2 dilim taze ananas.

* Kahvaltı: Yağsız peynir, maydanoz, domates, tam buğday veya çok tahıllı ekmek, 1 greyfurt veya 2 kivi.

* Öğle: Yağsız et, tavuk, balık ile renkli sebzeler buharda pişerek yenilebilir + karışık salata+1 dilim ekmek

* Öğleden sonra: 1 dilim kepek ekmeği ile peynir veya az yağlı yoğurt ile kepekli bisküvi.

* Akşam yemeği: Sebzeli veya kurubaklagil içeren az yağlı çorba, karışık salata, yağsız peynir, kepekli veya tahıllı ekmek.

* Ara öğün: 12 kiraz.

Selülit bariyeri mönü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. SElülit

SElülit

SELULİT Seluliti oluşturan nedenlerin başında östrojen, doğum kontrol hapı, gebelik, sigara, hormonal bozukluklar, beslenmede doymuş yağ miktarının fazlalığı ve lenf sisteminin yetersizliği bulunuyor. Selulitten kurtulmak için birçok yönteme rastlamak mümkün. Bizim tercihimiz ise daha doğal ve daha kolay olan yöntemler. Soyun şu portakal kabuğunu Malzeme: Rezene...
  2. selülit

selülit

Selülit genç, yaşlı, şişman, zayıf yani kadınların % 90 ı nın şikayetçi olduğu ortak bir sorun. Selülitlerinizden mi şikayetçisiniz? O halde Bacak bakımı ve selülitlerden büyük ölçüde kurtulmak için aşağıdaki karışım tam size göre. İşe yarayacağını göreceksiniz. Selülit İçin Bitkisel Yağ Karışımı 1 Yarım tatlı kaşığı zeytinyağı, yarım tatlı kaşığı susam yağı, 9-10 damla biberiye yağı,...
  3. Hamilelikte bol çeşit, zengin mönü

Hamilelikte bol çeşit, zengin mönü

Anne adaylarına et, tavuk gibi proteinden zengin besinleri tüketmelerini, bol taze sebze ve meyve yemelerini, boya ve koruma maddesi içeren hazır yiyeceklerden ve gazlı içeceklerden kaçınmalarını önerilir. Bu dönemde enerji ihtiyacının karşılanabilmesi için, tüm besin gruplarından 8 süt grubu; et, sebze-meyve, ekmek-tahıl ve yağ grubu kişiye özel bir şekilde tüketilmelidir. Alınan proteinin %...
  4. Ofis Çalışanları İçin Örnek Mönü

Ofis Çalışanları İçin Örnek Mönü

Sabah: 1 adet kepekli tost + bitki çayı veya 6-7 kaşık buğday gevreği + 1 bardak süt + 2 adet ceviz Ara: 3 adet kuru kayısı Öğle: 100 gr ızgara et / tavuk / balık, 1 tatlı kaşığı zeytinyağlı mevsim salatası, 2-3 kaşık zeytinyağlı sebze yemeği, 1-2 dilim kepek ekmek veya 1 tatlı kaşığı zeytinyağlı ton balıklı / tavuklu veya peynirli salata veya 2 porsiyon meyve + 1 kase yoğurt veya Ton...
  5. Menü mü Mönü mü ?

Menü mü Mönü mü ?

menümü mönümü mönü mü menü mü menü mönü Merak ediyorum melişler Menü mü mönü mü ? Googleyede yazdım sözlüktende baktım ikiside oluyor anlamadım ki ben hangisi doğru bir yardım ediverin melişler.

Sayfayı Paylaş