gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Selulite Kuşburnu ile çözüm

Konu, 'Selulit çözümleri' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

selulit kuşburnu kuş burnu kus burnu kusburnu
    Şahsen ilkkez duyuyorum.Kuş burnunu hiç sevmem çok mayhoş bir tadı var ve bana hoş gelmiyor:DAma selülit sorunu olup kuşburnunu sevenlere güzel bir haber.Selülitlerinizden kuşburnuyla kurtulabilrisiniz.Nasıl mı?Buyrunuz...

Eski Başbakan Tansu Çiller'in, güzelliğini borçlu olduğunu açıkladığı kuşburnu çayının selülite de iyi geldiği bildirildi.
    Bir süre önce "Çiller Çayı" olarak da anılan Anadolu'da çok bilinen ve tüketilen bir bitki olan kuşburnu içerdiği Vitaminlerle tam bir şifa kaynağı. 100 gram kuşburnunda 500 ile 1700 miligram C vitamini bulunuyor. Kuşburnunda ayrıca A, B1, B2, K, P vitaminleriyle Protein, mineraller, potasyum, sodyum, kalsiyum, magnezyum, fosfor, meyve asitleri ve şeker bulunuyor. Çekirdeğinde ise vanilin var.

Kuşburnu, bulaşıcı hastalıklara ve soğuk algınlığına karşı, bedenin savunma sistemlerini güçlendiriyor, genel güçsüzlüklere ve yorgunluklara karşı da kullanılıyor. Besleyici ve güçlendirici, hafif müshil, idrar söktürücü özelliğiyle kabızlık ve safrakesesi, böbrek ve mesane rahatsızlıklarında rahatlık sağlayan kuşburnu ayrıca, böbreküstü bezlerini çok olumlu etkileyerek önemli hormonların üretimine destek sağlıyor. Kuşburnu, yara iyileştirici ve kanı temizleyici özelliğinin yanı sıra böbrek ve idrar yolu taşları ve kumlarında, kanlı idrarda, gut hastalığında, soğuk algınlığı ve gripte, bitkinlik durumlarında, rahim kanamasında, mide kramplarında, yanıklarda, yaralarda, yağlı yemeklere karşı duyarlılık durumlarında da kullanılıyor. Kan yapıcı, tansiyon düzenleyici, vücudun hastalıklara karşı direncini artırma gibi özelliklerinin yanı sıra hemoroit ve ülser gibi hastalıklarda da yararlı oluyor. Çok yoğun vitamin zenginliği nedeniyle gözlerin dostu olan kuşburnunu düzenli tüketen yani günde 2-3 bardak kuşburnu içen kadınların selülit derdi de sona eriyor.
    Kuşburnu, A vitamini ve karotenoidler içermesi nedeniyle, gece körlüğü ve diğer göz problemlerinin yanı sıra akne gibi bazı cilt bozukluklarını önlüyor, bağışıklığı artırıyor, kansere karşı koruyucu etki gösteriyor. İçerdiği B1 vitamini, kan oluşumuna yardımcı oluyor, kavrama yeteneği ve beyin fonksiyonlarını geliştiriyor. Enerji, büyüme ve öğrenme kapasitesi üzerinde olumlu etkileri olan kuşburnu, vücudu yaşlanmanın, sigara ve alkolün zararlı etkilerine karşı koruyor. İçerdiği C vitamini ise dokuların gelişimi ve tamirini sağlıyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    aa bu gercekse hemen denemeye baslıyorum ben :D

Selulite Kuşburnu ile çözüm konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Soğan İle Sivilceye Kesin Çözüm !

Soğan İle Sivilceye Kesin Çözüm !

sivilceye kesin çözüm sivilcelere kesin çözüm sivilcelere nedir sivilceye çözümler sivilceler için Bazen vücudumuzun bazı bölgelerinde sarı uçlu sivilceler görebiliriz.Bu sivilcelerin içi iltihaplı oluyor ,geçmiş olmasına rağmen kısa bir süre sonra tekrarlayabiliyor. Bu sivilcelerden tamamen kurtulmak için soğan kürü uygulayabilirsiniz. Sivilceler için Soğan Kürünün Hazırlanışı, 1. 1...
  2. Sivilcene Soğan Kürü ile Çözüm Bul

Sivilcene Soğan Kürü ile Çözüm Bul

Son zamanlarda pek çok faydasının keşfedildiği soğan kürü, sivilcelere karşı da epey etkili. Hazırlanması ise zor sayılmaz. Soğan Kürü Nasıl Yapılır Soğan Kürünün Yapılışı: - 1 adet kuru soğanın suyunu çıkarın. - Pamuğa birkaç damla sıktığınız soğan suyundan damlatın. - 2-3 dakika bekletin. - 1 hafta boyunca günde 2 kere, 6 saat arayla uygulayın. Yukarda tarifini verdiğimiz yöntemi...
  3. Kpsscafe.com ile tüm kpss sorunlarınızı çözün

Kpsscafe.com ile tüm kpss sorunlarınızı çözün

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) adıyla bilinen kamuya personel alım sınavına olan ilgi ve başvuru hergeçen yıl katlanarak artmaktadır. Ekonomik krizle birlikte işsiz kalan milyonlarca genç çareyi artık devlet kapısında görüyor.Milyonlarca kişinin gireceği bu sınavda hedef en yüksek puanı almak ve memurluk kadrolarından birine atanabilmektir. Yani kazanmak her yıl bir önceki yıla göre...
  4. İşlevsel mobilyalar ile yer sorununa çözüm geliyor

İşlevsel mobilyalar ile yer sorununa çözüm geliyor

Portatif mobilya Dar alan çözümleri İlanlara bakıyorum bir çok inşaat firması 1 + 1 daireleri satışa sunuyor. Benim evim 3+1 olmasına ve 2 kişi yaşamamıza rağmen zor sığıyorum. Özellikle bebek gelince bir odamız bebek odası olacak ev bize epey dar gelecek. O yüzden bu işlevsel mobilyaları çok beğendim.
  5. Selülit ve Vücut Çatlağına KARBOKSİTERAPİ İle Çözüm

Selülit ve Vücut Çatlağına KARBOKSİTERAPİ İle Çözüm

bu konu;selülit nasıl geçer,vücut çatlağına çözümler,karboksiterapi nedir hakkında bilgiler vermektedir.. Karboksiterapi uygulaması cilt altına karbondioksit gazı enjektesiyle yapılan uygulamadır. Küçük bir iğne yardımıyla ciltaltındaki yağ dokusuna CO2 gazı enjekte edilir.Yıllardır vücudunuzun her hangi bir yerindeki çatlaktan şikayetçiseniz,bacaklarınızda selülitleriniz var ise konumuzu...

Sayfayı Paylaş