gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

semiha yankı

Konu, 'YerLi sanatçı biyoqrafiLeri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Semiha Yankı (d. 1957), Türk şarkıcı. 1957 İstanbul doğumlu Semiha Yankı, sirk cambazlığı ile geçinen bir ailenin kızıdır. İp cambazı olan ağabeyi trapezden düşüp ölünce Semiha müziğe yönelmiştir.

1975 yılında Kemal Ebcioğlu bestesi Seninle Bir Dakika ile yarışmış , bir başka Atilla Özdemiroğlu bestesi olan ve Cici Kızlar tarafından seslendirilen Delisin adlı parça ile birlikte birinciliği kazanmıştır. Cici Kızlar grubundan Bilgen Bengü'nün çektiği kurada kazanan isim Semiha Yankı olmuş ve Stokholm'de Türkiye'yi temsil etmeye hak kazanmıştır. İlk kez katıldığımız yarışmada şarkısını 40 derece ateşle söyleyen Yankı, yabancı jürilerden sadece birini asgari ölçüde etkilemiş ve 3 puanla sonuncu olmuştur. Şarkısının güzelliği tartışılmaz olan Yankı sonraki yıllarda sahnelerden hiç kopmamış ve adı hep Eurovision'la birlikte anılmıştır.

semiha yankı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sonbahar Yankıları

Sonbahar Yankıları

Sonbahar filimi izleyicilerden tam not aldığı gibi ödül üstüne ödül almaya devam ediyor..... 'SONBAHAR' ÖDÜLLERE DOYMUYOR! 20. ANKARA ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ'NDE, ''EN İYİ FİLM'' VE ''EN İYİ YÖNETMEN'' KATEGORİLERİNİN DE ARALARINDA BULUNDUĞU 7 DALDA ÖDÜLLER ''SONBAHAR''A GİTTİ... Festival Başkanı Can Özgün, Kızılay Büyülü Fener'de düzenlediği basın toplantısında, akşam yapılacak...
  2. Michael Jackson'ın yankıları

Michael Jackson'ın yankıları

maykıljaksın maykıl ceksın mezarı acunun evi Ölümü olay olan arkasında soru işaretleri bırakan popun kralı Michael Jackson ile ilgili haberler devam ediyor... HERKES CESEDİNİ İSTİYOR POP KRALI MİCHAEL JACKSON ÖLÜMÜNÜN ÜZERİNDEN 10 GÜN GEÇMESİNE RAĞMEN HALA DEFN EDİLEMEDİ. HAYATININ SON DÖNEMİNDE YALNIZ BIRAKILAN ÜNLÜ YILDIZIN CENAZESİ PAYLAŞILAMIYOR... Bir Rus...
  3. Semiha Yankı Eve Düşen Yıldırın Dizisinde Rol Alıcakmı?

Semiha Yankı Eve Düşen Yıldırın Dizisinde Rol Alıcakmı?

Semiha Yankı Eve Düşen Yıldırın Dizisinde Rol Alıcakmı? Arkadaşlar haberini hiç duydunuz mu Semiha Yankı Eve Düşen Yıldırın Dizisinde Rol Alıcakmı?
  4. 'Eve Düşen Yıldırım dizisi Semiha Yankı

'Eve Düşen Yıldırım dizisi Semiha Yankı

Semiha Yankı 'Eve Düşen Yıldırım'da Semiha Yankı Eve Düşen Yıldırım'da rol alacak Yeni diziler arasındao dlukça iddialı olan Eve Düşen Yıldırım dizisinde rol alması beklenen Semiha Yankı bu rolü kabul etmiş Melek'lerim. Biz de Semiha Yankı ve yeni dizi Eve Düşen Yıldırım hakknıda edindiğimiz haberi sizlerle paylaşıyoruz. Show TV ekranlarında önümüzdeki günlerde yayınlanmaya başlayacak Eve...
  5. Ben Burdan Atlarım Semiha Yankı Kimdir?

Ben Burdan Atlarım Semiha Yankı Kimdir?

Bu konu; Ben Burdan Atlarım Semiha Yankı Kimdir hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, yepyeni ve ilginç bir yarışma izlemeye hazır olun. Show Tvnin yeni yarışması Ben Burdan Atlarım çok yakında başlıyor. Yurt dışında izlenme rekorları kıran, ünlülerin kuleden havuza atladığı "Ben Burdan Atlarım" yarışmacılar 3, 5, 7 ve 10 metrelik yüksekliklerden havuza atlayarak,...

Sayfayı Paylaş