gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113

Şemsiye Örgü Modeli İle Daha Gösterişli Örgüler Örme Zamanı

Konu, 'Örgü Teknikleri' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

Şemsiye Örgü Modeli- Değişik örgü teknikleri konumuza devam ediyoruz meleklerim. Dalgalı ajur, hasır örgü modelinden sonra şimdi de hem ajurun hem haroşanın birlikte oluşturdukları şemsiye örgü modelini sizlere hemen tanıtmak istiyorum. Nasıl yapılır değişik modellerle şemsiye desenli örgü motifini siz de beğenirseniz örgülerinizde değişik bir desen olarak kullanabilirsiniz. İşte arkadaşlarım hemen aşağıda şemsiye örgü modelinin yapılışını nakonun anlatımıyla görüyorsunuz. Çok net ve anlaşılır şekilde anlatmıştı ben de sizlerle paylaşmak istedim. Haroşa ile başlanan örgüye ajurla düz örgüyle sırasıyla yaptığınızda göreceksiniz şekiller bir süre sonra ortaya çıkacak kendini örgüde gösterecek. Ajurlu bir örgü olan şemsiye modelinden yazlık örgüler yapabilirsiniz. Tamamını şemsiye modelinden örebileceğiniz gibi yer yer bu örneğe yer vererek de tercih edebilirsiniz. Dilerseniz önceki konumuz olan dalgalı ajuru da bu yazımızdan inceleyebilirsiniz. Dalgalı ajurla da yazlık çok hoş örgüler yapabilirsiniz. Yazımızın içeriğindeki örneklerle de şemsiye örgü modelini daha yakından tanıyabilirsiniz. semsiye desenli orgu modeli sematik olarak yapilisi.jpg

Aşağıdaki örnek şemsiye modeline bir örnek ama bunda bir detay daha var. Fıstıklı ajur da diyebiliriz buna. Fıstık modeli ve şemsiye modelinin birleşiminden böyle bir örgü örneği çıkmış. Bence hoş hırka kazak süveter tarzı örgüler çıkabilir bu modelden. Yine simli ipten örülmüş bu modelden çok şık örnekler çıkarabilirsiniz. Bu fıstık modelli şemsiye modeli şallara ve pançolara da yakışacağını düşünüyorum.

fistikli semsiye orgu modeli.jpg

İşte şemsiye modelinden örülmüş bir hırka. Sizce de çok hoş görünmüyor mu? Bir sağda bir solda şemsiye desenleri hırka modelini çok hoş göstermiş. Kol kenarlarında da aynı desenleri görebiliyoruz. Siz tabii dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz bu modeli.

semsiye modeli orguden harika cocuk hirkasi.jpg

Henüz yeni başlanmış bir şemsiye ajur modelini görüyorsunuz. Yeni olmasına rağmen model hemen kendini göstermiş. Alt kısımlarda sanıyorum lastik örgü niyetine değişik bir model kullanılmış. Örgüden çok iyi anlayan bayanlar resimden bile örnekleri çıkarabiliyorlar ama ben daha ayrıntılı olsun diye anlatımlı video da paylaşmak istedim sizlerle. Yazımızın en altında anlatımlı videodan da faydalanabilirsiniz. Kolaylıklar diliyorum şimdiden...

semsiye desenli orgu modeli yapilisi.jpg

Şemsiye Örgü Modeli İle Daha Gösterişli Örgüler Örme Zamanı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bulmaca çözmeyi bırakıp, örgü örmeye bakın

Bulmaca çözmeyi bırakıp, örgü örmeye bakın

ABD Minnesota’daki Mayo Clinic Hastanesi’nden araştırmacılar, hobilerin bunama başlangıcını geciktirdiğini ancak televizyon karşısında vakit geçirmenin hafıza kaybı gibi sorunlar yarattığını belirledi. Araştırmada, 70 ila 89 yaşlarında, hatırlama sorunu yaşayan 200 kişi, bu sorunu yaşamayan bir grupla karşılaştırıldı. Araştırmacılar, katılımcılara son bir yıl içinde günlük faaliyetleri...
  2. Motifli Örgü Modelleri Örgü Örmek Şimdi Daha Kolay

Motifli Örgü Modelleri Örgü Örmek Şimdi Daha Kolay

Motifli Örgü Modelleri- Yazımızda motifli örgülere yer vereceğim. Şimdilerde artık özellikle battaniye örgü koltuk şalları gibi modeller motifli olarak örülmekte. Büyük parçalar bir bütün olarak örmek zor olduğundan motif motif yapıp sonrasında birleştirilerek hoş modeller yaparken aynı zamanda kolay ve pratiklik de sağlamaktadır. Aslında bu motifler sadece büyük örgülerde değil artık örneğin...
  3. Şemsiye Örgü Modeli İle Daha Gösterişli Örgüler Örme Zamanı

Şemsiye Örgü Modeli İle Daha Gösterişli Örgüler Örme Zamanı

Şemsiye Örgü Modeli- Değişik örgü teknikleri konumuza devam ediyoruz meleklerim. Dalgalı ajur, hasır örgü modelinden sonra şimdi de hem ajurun hem haroşanın birlikte oluşturdukları şemsiye örgü modelini sizlere hemen tanıtmak istiyorum. Nasıl yapılır değişik modellerle şemsiye desenli örgü motifini siz de beğenirseniz örgülerinizde değişik bir desen olarak kullanabilirsiniz. İşte arkadaşlarım...
  4. Örgü Kırlent Modelleri İle Ölü Dekorasyonunuzu Canlandırın

Örgü Kırlent Modelleri İle Ölü Dekorasyonunuzu Canlandırın

Örgü Kırlent Modelleri- Biraz da örgüyü dekorasyona sokalım. Öyle güzel el örgüleri var ki sadece kıyafet amaçlı değil bunlar tabii. Dekorasyona da hizmet eden örgüler var. Örgünün alanı sınırlı değil. Geniş alana hitap ediyor. Örgü kırlent modelleri ile dekorasyonunuza renk katabilir, ölmüş olan havayı canlandırabilirsiniz. Ev dekorasyonu denince akla temel unsurlardan biri olan koltuk...
  5. Ebruli İpten Örgü Modelleri Örgü Örmek Daha Kolay

Ebruli İpten Örgü Modelleri Örgü Örmek Daha Kolay

Ebruli İpten Örgü Modelleri- Ebruli ip buna akıllı ipte diyorlar ki örgüde özellikle tercih edilen bir yün örneği. Ve özellikle de yeni başlayanların da tercih edebileceği yün tipi. Bilenleriniz mutlaka vardır ki yine de biz bilmeyenler ilk kez duyanlar için ebruli ip hakkında biraz bilgi vermek isterim. Örgülerinde model koymayı bilmeyenler ebruli ipi tercih edebilirler. Ebruli ip öyle ki...

Sayfayı Paylaş