gebe
  1. destina_

destina_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Sen Bir Vakti Kaçırdın

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında destina_ tarafından paylaşıldı.

O gün, bir kuş gibi uçmaktı sana niyetim. Tutulmaktı gözlerine; ökseotuna tutulurcasına! .. Ve belki teslim olmaktı avuçlarının parmaklığına. .....
    Sen, o gün bir vakti kaçırdın...

O gün ben, ilk defa yuvasından uçacak bir kuş kadar heyecanlıydım... O gün ben; tüyleri pırıl pırıl, gözleri ışıl ışıl ve yüreği kıpır kıpır bir kuş yavrusuydum sanki.
    O gün ben ilk kez senin avucundan beslenecektim!
    O gün ben;
    Yüreğine seslenecektim!
    .....
    O gün, bir kuş gibi uçmaktı sana niyetim.

Tutulmaktı niyetim, gözlerine; ökseotuna tutulur gibi...
    Bir daha hiç kopmamacasına, sonuna kadar...
    Ve savrulur gibi bulutların salıncağında, içimde esen deli dolu rüzgârlarla.
    Tutulmaktı niyetim gözlerine, ilk uçuşunda ökseotuna yakalanan toy kuşlar gibi.
    .....
    Ve baykuşlar gibi;
    Karanlık dalların yalnızlığında, henüz tanışmadan hıçkırıklarla...

Konmaktı niyetim, sanki düşer gibi ve nefes nefese avuçlarına. Bir daha çıkmayı hiç arzu etmemek üzere parmaklarının parmaklığından! ..
    .....
    Göklerin hür çocuğuyken, niyetim esirin olmaktı...
    Ve eserin olmaktı!

O gün...
    Sen, bir vakti kaçırdın.
    .....

O gün, sen bir akdi kaçırdın...

_Muammer Erkul

Sen Bir Vakti Kaçırdın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Haluk Levent - Bir Gece Vakti

Haluk Levent - Bir Gece Vakti

Sancı dolu gecelerde bulmuştum seni Sımsıcak ellerin eritti beni Annemin öyküleri gibi masum ve sessiz Kaybettim seni bir gece vakti Masallarda romanlarda aradım bulamadım Kaybettim seni bir gece vakti Bilemezdim şarkıların yakınlığını Koklamazdım bir çiceği bir çocuk gibi Yaşamazdım kaldırımları yorulana dek Kaybettim seni bir gece vakti Göremezdim karıncayı bir şahin gibi Kaybettim seni...
  2. Ege - Bir Gece Vakti

Ege - Bir Gece Vakti

Bir korku sarar beni taa derinden Sevgiden korkarım korkarım yüreğimden Sesin getirir beni kendime Gözlerim seninle güler yeniden Dağıtırım kendimi senin yollarında Git deme bana mutluyum senin kollarında Bir gece vakti düşlerim bölünür aniden Ateş ile yanarım kaçarım hasretinden Öyle çok severim öyle çok özlerim Dokununca ellerine ağlarım sevincimden Söz: İnci Elif Onat Müzik: Ege
  3. Ebru Gündeş - Bir Gece Vakti

Ebru Gündeş - Bir Gece Vakti

Gece gündüz kosup pesimden yalvaran sendin Inat edip seni cildirtan naz yapan bendim Kapimin önüne gülleri birakip kaybolan sendin O gülleri kitap arasinda saklayan bendim Kandirmissin besbelli hem beni hem kendini Sustugum o günler gecti ayriyiz simdi Bir gece vakti yolda yürürken Aklina ben geleyim Hüzünlü bir ask sarkisi olup Dudaklarina düseyim...

Sayfayı Paylaş