gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Sen Derviş Olamazsın İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

sen derviş olamazsın ilahisi Derviş bağrı taş gerek Gözü dolu yaş gerek
    Koyundan yavaş gerek
    Sen derviş olamazsın

Sen Hakk’ı bulamazsın
    Ya Mevlam Hu Mevlam
    Aşkın bize ver Mevlam

Doğruya varmayınca
    Mürşide ermeyince
    Hakk nasib etmeyince
    Sen derviş olamazsın

Dövene elsiz gerek
    Sövene dilsiz gerek
    Derviş gönülsüz gerek
    Sen derviş olamazsın

Ele geleni yersin
    Dile geleni dersin
    Böyle dervişlik dursun
    Sen derviş olamazsın

Şeyhim sözleri Hakk’tır
    Asla hilafı yoktur
    Senin inadın çoktur
    Sen derviş olamazsın

Derviş Yunus gel imdi
    Ummanlara dal imdi
    Ummana dalmayınca
    Sen derviş olamazsın

Sen Derviş Olamazsın İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kutsi - O Sen Olamazsın

Kutsi - O Sen Olamazsın

Sevmişim seni deli gibi Hiç aklımdan çıkmıyorsun Bıraktın beni bir başıma Bensiz nasıl uyuyorsun Resimlerin gülüyor başucumda Sanki alay ediyorsun Dizlerinde uyuduğum Gözlerinde kaybolduğum Nefesiyle can bulduğum O sen olamazsın O sen olamazsın yok Sen bana kıyamazsın O sen olamazsın yok Sen bana kıyamazsın
  2. Sibel Can - Sen Olamazsın

Sibel Can - Sen Olamazsın

Tanrıdan her gece seni dileyen Yanındayken bile sendin özleyen Seni seviyorum aşığım diyen O benim sevgilim sen olmazsın Resimlerim için yıttın dediler Mektuplarımıda yaktın dediler Verdiğim yüzüğü attın dediler O benim sevgilim sen olmazsın Gözüne bakınca aşkla dolduğum Elini tutunca mutlu olduğum Sevdası üstüne düşler kurduğum O benim sevgilim sen olmazsın
  3. Sen Yoktun İlahisi

Sen Yoktun İlahisi

Sen yoktun... Hz Âdem’deydi nurun Önce cenneti Sonra yeryüzünü şereflendirdin. Âdem nuruna affedildi Arafat bu affa şâhitti Sen yoktun Nuh’un gemisindeydi Nurun... Dalgalar yeryüzünü boğarken Taprağın bağrındaki su Gökyüzüyle buluşurken Ve bu bir ilahi azap derken Allah nurunu taşıdı binbir sebeple Tûfan nurunu selamladı edeple... Sen yoktun... Hz.İsmail’in alnındaydı Nurun İbrahimî bir dua...
  4. derviş ilahisi

derviş ilahisi

derviş ilahisi Derviş bağrı taş gerek Gözü dolu yaş gerek Koyundan yavaş gerek Sen derviş olamazsın Sen Hakk�ı bulamazsın Ya Mevlam Hu Mevlam Aşkın bize ver Mevlam Doğruya varmayınca Mürşide ermeyince Hakk nasib etmeyince Sen derviş olamazsın Dövene elsiz gerek Sövene dilsiz gerek Derviş gönülsüz gerek Sen derviş olamazsın Ele geleni yersin Dile geleni dersin Böyle dervişlik dursun Sen derviş...

Sayfayı Paylaş