gebe
  1. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

Sen en çok bana sustun; ben en çok sana konuştum. Meğer....Geç fark ettim!"...

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında *LavinyA* tarafından paylaşıldı.

sen en çok bana sustun ben en çok sana konuştum sustun
    Biliyor musun; umarsız bir yıkımdı gidişin. Liman boyu uzanan iç kanamalı bir suskunluktu bizden geriye kalan.
    Oysa bilmeliydin; bütün bir hayatı ürpererek yaşama cesaretiydi aşk. Ve yola çıkıldığında göze alınmalıydı aşkın adressizliği.

Sen bir tepeden masal gibi geldiğinde gözlerime, ben kendi masalımı terk edip, gözlerine benzeyen bir deniz seçmiştim kendime. Bana aşkı öğretmişsen yorgun, terli bir tepede; bırak isyanım tam olsun yüreğimin sessizliğindeki kıyamete... bilirim sen kendince bir hayatı onarmaya düşkünsün. Onarmak içinse gidişin; sen önce seni affet. Adına mavi dediğin çoğul eksikliğinde...

bazen seni affedebiliyor muydun, beni ağladığında?

Bilirsin; ben ki kabilesiz bir savaşçı. Senden aldığım bütün anlamları sana geri verdim. Bir "içim"; kaldı ben de, bir de aklımın aldanmışlığı. Haklısın sende bensiz sularında elbet denizi aşmış bir okyanus telaşı yaşanacaktı. Bağışla sözlerimi. Bağışla gözlerimi. Dahası yok, fazlası az...

bazen terk edip gidebilmeli bu şehri kendi çaresizliğinde. Bazen inceldiği yerden kopmalı hayat. Neyse! Sen benden ötede, ben senden uzakta... ne kadar çok "vardık" oysa ne kadar çok kaybolurken bile... karşımda yorgun bir adam var şimdi; özleyişlerini reddetmek uğruna yorgun düşmüş bir gemi... bu gemi nereye gidiyor usta... içim boş, gemiler boş. Bu gemi nereye gidiyor usta...

Bir romanı bitirmiş gibiydi sustuğunda. Bende sustum onunla. en iyi yaptığımdı susmak. Uzun bir sessizliğin sonrasında "susuşlarımızda sen benim susuzluğumu dindirecek yağmurunu bulamadığını sandın, ben senin yağmurunu yağdıracak o bulutunu. Oysaki yağmur bulutta saklıydı, bulutta yağmurda. Susmasaydık bulacaktık" dedim.

Neden geçmişin muhasebesini yapmaya başlamıştık bilmiyorum. Son sözleri iyice içime oturdu.

"Bana bir kere susma hakkı verseydin, sana neler söylemeyecektim! Oysa sen hep payına susmaları aldın, bana ise hep sessizliğin ezeceği vakitlerle savaşmalar kaldı. Evet! susmak birilerini hep konuşmaya mahkum etmekti. Ve en çok konuşan en fazla hata yapandı her zaman. En çok susanın hep haklı kaldığı gibi... Sessizlikten korkan birine sessizlik dayatmak (hem de bir lütuf, bir armağan gibi) işlenen en haklı suçtu. Sen tüm suskunlukları kimseye bırakmayacak kadar bencil, herkesi suskunluğuna özendirecek kadar cömerttin. Sana söylenenlerle, sana anlatılanlarla herkesin sırrını bildin ama kimseye bir şey söylemedin. Oysa izin verseydin benimde sana söylemeyecek ne çok şeyim vardı. insanları sadece dinleyerek böyle çıplak, böyle savunmasız bırakmayı nerden öğrendin? Başkalarına ait bunca sırrı taşımak seni neden hiç yormadı?

Sen en çok bana sustun; ben en çok sana konuştum. Sana benzemeye başladığımdaysa, bende içimi susarak döktüm. Yoksa içim dökülecekti. Susacak hiçbir şeyin kalmadığında ise içindeki sessiz diyaloglarla benden çekip gittin.

Meğer susmak, insanın içiyle konuşmasıymış. Geç fark ettim!"...

(alıntı)

_EvAnEsCeNcE_ bunu beğendi.
  2. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Cevap: Sen en çok bana sustun; ben en çok sana konuştum. Meğer....Geç fark ettim!"..
    emeğine sağlık

3. defnee24

defnee24 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  4. hulya969

hulya969 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    alıntına sağlık güzelmiş

5. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Bugün tekrar rastladım bu yazıya ve gene büyülenerek okudum.. tekrar paylaşım için teşekkürler...

6. miss angel

miss angel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    çok beğenerek okudum .teşekkürler cnm....

7. FiRaRi_MeLeK

FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...
    elllerine sağlık güzel yazı olmuş

8. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    eline saglık güzel bir yazı tşkler

9. AyYuzlu

AyYuzlu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    48
Sen en çok bana sustun; ben en çok sana konuştum. Meğer....Geç fark ettim!"... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. En çok satan sanal şarkılar

En çok satan sanal şarkılar

en çok satan şarkılar MÜYAP, 2008 yılında dijital alanda en çok satan İlk 10 şarkıyı açıkladı. Yapılan sıralamaya göre Behzat Gerçeker’in yönetimindeki ENBE Orkestra’sının albümünde yer alan Aslı Güngör-Ferhat Göçer düetiyle söylenen ‘Kalp Kalbe Karşı’ adlı şarkı dijital alanda 677 bin 405 rakamıyla en fazla satılan parça oldu. ENBE Orkestrası yine albümünde yer alan Mustafa Ceceli ile...
  2. en çok satan yazarlar!

en çok satan yazarlar!

en çok satan yazarlar En çok satan yazarlar ! 2009 yılında en çok onların kitapları sattı. Forbes dergisi,Türkiye'nin en çok kazanan yazarları ve kitaplarını gündeme taşıdı. En çok satan 20 eserin toplam satışı 2 milyon adet. Forbes ekonomi dergisi, bugün piyasaya çıkan yeni sayısında Türkiye'nin En Çok Kazanan Yazarları konusunu kapağına taşıdı. Özer Turan'ın Forbes için hazırladığı özel...
  3. Ben sana....Sen bana....

Ben sana....Sen bana....

Ben sana sevmenin ne demek olduğunu öğrettim, sende bana seni sevmenin ne kadar yanLış oLduğunu . . Şimdi sıRada gitmek vaR . . yüReğimde kaLan emanet sevgini vererek çıkacağım hayatından . . ve nasıL girdiysem yaLan gözLerine öyLece akıp gideceğim. . bir kaç damLa gözyaşıyLa birLikte yanakLarından süzüLüp dudakLarında son buLacağım hani her şeyin başladığı yerde? şimdi sırada...
  4. Ben Senin En Çok

Ben Senin En Çok

BEN SENİN EN ÇOK Ben senin en cok sesini sevdim, bugulu cogu zaman, Taze bir ekmek gibi, once aska cagiran, sonra dinlendiren, Bana her zaman dost, her zaman sevgili, Ben senin, en cok ellerini sevdim, Bir pinar serinliginde, kucucuk, esmer, Nice guzellikler gordum, yeryuzunde, En guzeli, bir sabah ellerinde uyanmak, Ben senin en cok, gozlerini sevdim, Kah cocukca siyah, kah inadina...
  5. ben en çok sende sevdim

ben en çok sende sevdim

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...

Sayfayı Paylaş