gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Sen giderken, çığlık çığlık susmalıyım...

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

sen giderken çığlık çığlığa susmalıyım Sen giderken, çığlık çığlık susmalıyım...
    Suskun çağırmalarına, andlar yazıyorum.Ağıdımı özgür bırak.Gideceksen öyle git...

Sen giderken ağlamalıyım.Dökmeliyim berraklığını düşlerimin.Alın aklığım, karalar bağlamalı, sen giderken ben, kalmamalıyım.Öyle öylece susarak.Feryatlarımı bulmamlıyım, sen günlerimden, saklandıkları yerden çıkarıp ağzımın en çığlık yerine asmalıyım.

Sen giderken ben acımalıyım.Dermansız kalıp, düşmemeliyim.
    Sen giderken bir tufana kapılmalıyım.Savrulmalıyım.Ağarmamalıyım.Kararmalı yım.Sen giderken kan akmalıyım ırmak boylarında.

Sen giderken öksüz kalmalıyım, yetim kalmalıyım, lal olmalıyım.
    Sen giderken, ben kalmamalıyım...
    Gideceksen öyle git, beni ***ürme.Benden ne kaldıysa senden geriye, bırak onunla senin kalıntıların, senin alıntıların, senin hatıralarınla yaşamaya nasıl yaşanacaksa öyle kalayım...

Sen giderken ben, avaz avaz büyütmeliyim seni, en çığlık yanlarımla.
    Sen giderken bombalar düşmeli göğümden kentime.Bir ihtilale kalkmalı yürek.Sen giderken oturmamalı daim koşmalıyım.Senden kaçmalıyım.Seni beklemekten uzaklaşmalıyım. Seni öyle öylece giderken çok sevmeliyim.sen giderken, gündüzleri yakmalı, geceleri söndürmeliyim.Üşümeliyim.Yorgansız,yastıksız bir kerpic yürek üstüne sermeliyim, sensizliğimi...

Sen giderken şehrin gürültüleri arasında kaybolup, kimliksiz, kimsesiz kalmalıyım,Hükümsüz olmalıyım gazete manşetlerinde.Geçememeli adım herhangi bir otobüs garında, yolcu peronlarında.Sen giderken adım yanlızlığa yazılmalı, uyak düşmeli kimsesizler yurduna...

Sen giderken ben, seni öylece izlemeliyim.Acıyrak, koca bir kalabalığı yok sa*****.gözlerimde ki ışığı Âma sanarak, inanarak körlüğüme öylece izlemeliyim.Sen giderken ben, ne kalmalı ne gitmeli, öylece bıraktığın gibi, böylece betimsiz düşler gibi düşmeliyim.

Sen giderken ben, tüm çığlıklarımı, avaz avaz susarak, ağzımın en feryat yerine ko***** susmamalıyım...
    Sen giderken ben, karanfilleri ezmeliyim.Seni özlememeliyim.Yorgun lehçeli kelimeler boğazlamalı dilimi.Eskitmemeli seni, her an acımalıyım.Daha bir sarılmalı sol yanıma, daha bir inanmalıyım sana...

Sen giderken masallar uyanmalı, gerçekler yalan olmalı.sen giderken ben tünellere girmeliyim.Çıkışını bilmediğim labirentlere kaybolmalıyım.

Yitirmeliyim.Kendimi en sığ sularda boğdurmalıyım.gömülmeliyim her boş mezara, ölmemeliyim.
    Sen giderken ben tövbelerimi bozmalıyım.Sen giderken ben ateşin en kor halinde yanmalıyım.

Sen giderken, pusatsız, savunmasız, kalkansız kalmalıyım.Alışmamalıyım.:Bağımlılıklarımı çözmeliyim.
    Bırakmalıyım kendimi, gidişinin uçurum rengine...
    Sen giderken ben, öyle öylece kalmamalıyım.
    Sen giderken...

'yorgunum gitmelerin tümüne'....

alıntı

2. sahtedüşler

sahtedüşler Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    tşk canım emeğine sağlık

3. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
  4. senede1gun

senede1gun Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gidişler acıtır insanı...!

Sen giderken, çığlık çığlık susmalıyım... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. "Çığlık"

"Çığlık"

edvard munch çığlık çığlık Edvard Munch'tan "Çığlık" Edvard Munch1863-1944 yılları arasında yaşamış, oslo doğumlu sembolist ressam.. Küçükken ailesini kaybeden, kafası fena halde bozulmuş, psychotic resimler çizen norveçli ekspresyonist ressam. alman ekspresyonizminden etkilendiği kadar, van goghgauginin öncülük ettiği post-empresyonist akımdan da oldukça etkilenildiği...
  2. Asya - Çığlık Çığlık

Asya - Çığlık Çığlık

Asya - Çığlık Çığlık içimde binbir gecenin çılgın hayalleri var bu ara canım seninle uzaklara kaçıp gitmek istiyor şenle düşsek yollara usul usul yavaş yavaş korkusuz başlasak sevdaya uyanşam sabaha koynunda çığlık çığlık yaşanır aşk sürsede olur sürmesede korkma dönmem yarı yoldan aşktan sevdadan ayrılıktan
  3. Emre Aydın - Çığlık Çığlığa

Emre Aydın - Çığlık Çığlığa

Işıkla kal ve sakın değişme Onlar seni değiştirmek isteseler de Başını eğme ismimle uyan her güne Ne kadar benim olmak istemesen de Sesimi hisset şarkıma dokun işte Onlar hep sorarlar boşver ilgilenme Kaçı kaldı ki sen çekip gidince Ne kadar geri dönmek istemesen de Şehirler yandı çığlık çığlığa Ben acıyı tattım kanına karıştım (x2) Işıkla kal ve sakın değişme Onlar seni değiştirmek...
  4. Çığlık Çığlığa..

Çığlık Çığlığa..

çığlık çığlığa sevişme
  5. Sessiz Çığlık

Sessiz Çığlık

Bağırmak istiyorum, haykırmak istiyorum ama kelimeler boğazıma düğümleniyor ve susuyorum... Susup sabrediyorum ve üstelik korkum daha da büyüyor... Aslında ummadığım bir yerde, ummadığım bir anda patlamaktan korkuyorum... Düşünüyorum da; sayılarını hatırlamadığım kadar çok olan "keşke"lerime bir yenisini daha eklemekten ve geri dönüşü olmayan bir yola girmekten korkuyorum...

Sayfayı Paylaş