gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Sende O’na el aç ilahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

el aç ilahisi Senin ak alnından gök gözlerinden Önce dallar sonra yapraklar öpsün.
    Eğilsin yıldızlar tutsun elinden
    Gecelerden sonra şafaklar öpsün.
    Aşk diyorlar en mukaddes hayale
    Ve sen de düşesin o sonsuz hale
    Hazdan dudakların olsun bir lale
    Güller karanfiller zambaklar öpsün.
    Sende kemal bulmuş renk şekil biçim
    Yaşamanın öz suyusun bir içim
    Olanca suların sağlığı için
    Seni her gün göller ırmaklar öpsün.
    Kumral saçlarında nisan yağmuru
    Yazın ak yüzünden gölgenin moru
    Ağzından en serin hem de en duru
    Kayalardan akan kaynaklar öpsün.
    Çimenler okşasın ayaklarını
    Çiçekler koklasın parmaklarını
    Ben öpmeden önce yanaklarını
    Varsın teller tüller duvaklar öpsün.
    Kıskançlık çakılı kazıktır serde
    Bölünsün bu rüya en tatlı yerde
    Seni canlı kullar öpmesinler de
    Kefenler sarılsın topraklar öpsün

Sende O’na el aç ilahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ademoğlu aç gözünü ilahisi

Ademoğlu aç gözünü ilahisi

Ademoğlu aç gözünü Yeryüzüne kıl bir nazar Gör bu latif çiçekleri Hangi kuvvet yapar bozar Her bir çiçek ile bir naz ile Över Hakkı niyaz ile Kurtlar kuşlar durmaz söyler Ol Halika avaz ile Eğer O'nun kadirliğin Her bir işe hazırlığın İlla O'nun kahirliğin Anlayınca rengi döner Rengi döner günden güne Toprağa dökülür yine Bu ibrettir anlayana Hakikati arif sezer Gel bu sırrı duya idin Ya bu...
  2. Açtılar İlahisi

Açtılar İlahisi

muhammetsiz ilahisi Açan çiçekler meyve Vermiyor Muhammetsiz Halktan gelen derde deva Bulunmuyor Muhammetsiz Çok meşkul ol Kuran ile Seferlerde figan ile Sen nefeste iman ile Ölünmüyor Muhammetsiz Fakir kulun sana asi Silinmez kalbin pası Gönüllerde Allah pası Bulunmuyor Muhammetsiz Uzak cennetin yolları Giren mutfaktaki kulun Cenneteki Tuba dalları Eğilmiyor Muhammetsiz
  3. Seni Görüyorum İlahisi

Seni Görüyorum İlahisi

Can Denilen Gizli Senden Aslim Toprak Aciz Tenden Hak Gör Diye Ister Benden Ya Rab; Seni Görüyorum Her çiçeğin Renklerinde Yaprak Yaprak Eklerinde Kimyasinda Denkleminde Ya Rab; Seni Görüyorum Beş Duyunun Durumunda Farkli Farkli Duyumunda Bir ölçüyle Uyumunda Ya Rab; Senigörüyorum Maddelerin Kimyasinda Var Oluşun Dünyasinda Kalp Gözünün Aynasinda Ya Rab; Seni Görüyorum
  4. Alan Sensin Veren Sensin İlahisi

Alan Sensin Veren Sensin İlahisi

gören sensin bilen sensin ilahisi alan veren sen gören ilahisi bilen ilahi dinle Alan sensin veren sensin kılan sen Ne verdinse odur dahi nemiz var Hakîkat üzre anlayıp bilen sen Ne verdinse odur dahî nemiz var Tutan el u ayak senden gelüpdür Gören göz u kulak senden gelüpdür Efendi dil dudak senden gelüpdür Ne verdinse odur dahî nemiz var Hudâyâ biz bu zâtı kanda bulduk Neye ef'âl sıfâtı...
  5. acı gündür ilahisi

acı gündür ilahisi

yunus can acı gündür yunus can bugünüm ne acı gündür bu günüm ne ilahisi yunuscan sözleri yunus candan manası çok ibretlik olan bir ilahi Ya bir yazda ya bir kışta Hasta olurum ilk başta Yataktayım şimdi işte Bu günüm ne acı gündür Çağırdılar geldi doktor Baktı,der hastalık çoktur Bu ölür,hiç çare yoktur Bu günüm ne acı gündür Dedi,lüzum yok ilaca Bir de çağır gelsin hoca O da...

Sayfayı Paylaş