gebe
  1. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

senden geriye kalan içimdeki bu unutulmuşluk

Konu, 'Resimli Aşk Şiirleri' kısmında CaRiZmA tarafından paylaşıldı.

Senden geriye kalan
    Suskun bir dil..
    Asık bir surat..
    Saçı sakalına karışmış,
    Ve hep uzağa bakmaktan,
    Gözleri bozulmuş bir adam..

Duraklarda öylesine oturup,
    Hiçbir otobüse binmeyen.
    Elerini cebine koyup
    Binlerce insanın koşuşturduğu caddelerde
    Kimsesizliğine aldırmadan,
    Kahpeliğine inat,
    Dimdik yürüyen...

Senden geriye kalan,
    Kaşları çatık...
    Öfkeden elleri yumruk yumruk..
    Zehrini içine akıtan...
    Ölmemiş olsa da,
    Öylesine yaşayan bir savruk..
    senden geriye kalan içimdeki bu unutulmuşluk (...)

alinti

senden geriye kalan içimdeki bu unutulmuşluk konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yemen’den geriye kalan...

Yemen’den geriye kalan...

yemen şehitleri listesi yemen şehitleri isim listesi savaşı sehitleri Yürek burkan bir Yemen türküsü ve birkaç mezar taşı… 300 bine yakın şehit verdiğimiz Yemen'den geriye kalanlar bunlar. Türkü belki yüzlerce yıl daha dilden dile dolaşacak ama şehitlerin geride bıraktığı son mezarlar da yok olmak üzere. ‘Yemen Çölü nasıl bir ölü uykusundasın ki bunca şehidin kanı seni yeşertemedi. Anaların,...
  2. Bu hikâye senin için!

Bu hikâye senin için!

Bu hikâye senin için! ’Anlamak’ kelimesini sözlüklerden çıkartıp elimle dokunacağım kadar somut hale getirdiğin ve yüreğime yerleştirmeme yardım ettiğin için... ’Anlamak’ ve ’anlaşılmanın’ en güzel denilen sevişmeleri kıskandırdığını bildiğin ve bana da öğrettiğin için... Durum ne olursa olsun, dilinde bu kadar güzel bir ’özgürlük’ şarkısıyla yaşayabildiğin için... Senin için......
  3. Senden Sonra Geriye KaLan Ben..

Senden Sonra Geriye KaLan Ben..

Hani bir kağıda birşey yazarsın, sonra silersin, yanlış yazmışsındır çünkü..! Silginin tozunu elinle temizlersin gider, ama kağıda dikkatli baktığında yanlış olan yazının izini görürsün...İşte sende benim yüreğime yazılmış olan bir yanlışlıksın, silmeme rağmen izlerini taşıdığım..! Yalınayak yürüdüm hep sana ulaşmak için..Hissederek herşeyi..Yürürken kirlensede, batan şeyler canımı acıtsada...
  4. Geride Kalan AŞK !!!!

Geride Kalan AŞK !!!!

Aşk, Bu zamanda anlamı bana en uzak olan kelime. Ne demek olduğunu bile sadece eski Türk filmlerinden biliyorum.Kim şimdi sevdiği insan ugruna ölecek kadar çok seviyor,kim sevdiği insan için herşeyi göze alıyor.Yok,yok,yok... Bir bakıyorsun bir hafta başkasıyla birlikte, onsuz yapamam,bu zamana kadar nasıl yaşamışım o olmadan diyor.Sonra tekrar baktığında kolunda başka biri.AŞKsizce böyle...
  5. Titanik'ten geriye kalan şişedeki mesaj

Titanik'ten geriye kalan şişedeki mesaj

Anaİstanbul °C Titanik'ten geriye kalan şişedeki mesaj Dünyayı sarsan kazanın trajik insan hikayelerinden biri daha gün yüzüne çıkarıldı Haberi Kaydet Arkadaşına Gönder 08 Mart 2012 13:42 - 0 Yorum - 9,895 Okunma GALERİ İÇİN TIKLAYIN Duygu Bayar Ekren'in haberi Dünyayı sarsan Titanik kazasının kurbanlarından İrlandalı Jeremiah Burke'ün 100 yıl önce Titanik'in güvertesinden bir...

Sayfayı Paylaş