Senden, senin için vaz geçiyorum

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Senden, senin için vaz geçiyorum
senden senin için vazgeçiyorum senin için senden vazgeçiyorum vazgeçerim oğlu kalbini veren baba
Bir Murat Aslan filmi arkadaşlarım UMUT 2008 yapımı... Seyretmeyen anne yada babaların özellikle babaların seyretmesini tavsiye ediyorum.

Başlığı aldığım yer, filmin sonunda oğlunu yaşatmak için ( oğluna ilik nakli gerekiyor ) oğluna söylediği cümleden aldım. Aynen cümle buydu, Senden, senin için vazgeçiyorum...

Can tatlı, geçemem diyenler ellerine iğne battığında feryat figan olanlar... Murat Aslan bu filminde tam bam telimize dokunuyor arkadaşlarım. Ömrünın tam 6 yılı bir hapisanede geçmiş ve daha sonra geldiği köyünde yatalak olan karısını kaybeten adam, bu seferde oğlunun hastalığı ile mücadele ederken, bulması gereken parayı asla bulamayacağını anlar.

O sırada organını satarak çocuğunun hayatta kalacağını anlar. Çok zengin olan ve çocuğu kalp hastası olan kişi ile çocuğunun hayatına karşılık kalbini vermeyi kabul eder.

Artık gitmek zamanıdır şimdi, çekip giderken bu dünyadan, iki tomurcuğa tek kalple hayat veren bir adamdır artık o ...

Peki ya siz ? Çocuğunuz için kalbinizi verir miydiniz ?

Bir baba olarak ben cevap vereyim, evet ben düşünmeden kalbimi verirdim.

Filme emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

UMUT FİLMİNDEN BİR KAÇ RESİM ARKADAŞLARIM
kedi-resimleri1-5610.png

kedi-resimleri2-1435.png

umut-filmi-4805.jpg

FİLMDEN NOTLAR

Umut filminin başrollerini Selim Erdoğan, Fikret Hakan, Zafer Algöz, Zeynep Tokuş, Seda Bakan ve yepyeni bir küçük yıldız olan Bertan Ceylan paylaşıyor...

Müziklerini Mazlum Çimen'in yaptığı filmin yönetmeni ve senaristi Murat Aslan, bu kez destanlardan, efsanelerden, geleneklerden feyz alan, günümüze dair bir öyküyle izleyici karşısına çıkıyor...

Önceki film üçlemesiyle üç milyon seyirciye ulaşan, Murat Aslan tarafından kaleme alınan UMUT filminin proje tasarımı, hikayesi ve senaryo yazım süreci altı senede tamamlandı. Filmin ön hazırlık aşaması yaklaşık iki ay sürdü; çekimleri ise altı haftada tamamlandı.

UMUT'un müzikleri, Altın Portakal ödüllü çok yönlü sanatçı Mazlum Çimen tarafından bestelenip düzenlendi. 2 ay süren yoğun beste, aranjman ve seslendirme çalışmalarına Hasan Saltık (Kalan Müzik) süpervizör olarak katkıda bulundu.

UMUT için 110 kişilik teknik ekip görev yaptı. Çekimlerde 500'e yakın figürasyon görev aldı. Filmin sanat ekibi Şarköy kasabasına bağlı köylerde 4 haftada hazırladıkları köy evleri, köy meydanı ve inşaatlar için yaklaşık 45 kişilik ekiple çalıştılar. Köy sahneleri için yaklaşık 4 büyük kamyon inşaat malzemesi kullanıldı. Çekimler boyunca yaklaşık 300 kutu negatif film kullanıldı.

vay be,süper bi filme benziyo,merak ettim bende izleyim..
buarada sadminim özellikle babalar izlesin demişsiniz,benim saygıdeğer(!) baba izlesin ilk olarak!!!!!

Geri