gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Seni İçeriye Bırakmayan . .

Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Efendim, cami kapısından geçerken ezanın okunduğunu duyan şoför, geriye dönüp patronundan izin ister: - Beyefendi izin verseniz de ezan okunmuşken şuracıkta namazımı kılıversem de devam etsek? der.

Patron, pek de memnun olmazsa da izin verir. Şoför camiye girer, patron da arabanın içinde bekler. Ancak cemaat namazını kılıp çıktığı halde şoför çıkmayınca canı sıkılan patron, arabadan inip caminin avlusuna dalar, pencere camına abanarak ta içeriye bakar ki, şoför ellerini açmış duâya devam ediyor. Camı tıklatarak seslenir:

- Herkes çıktı ne duruyorsun, sen de çıksana!

Cevap ibretli:

- Bırakmıyor!

- Kim bırakmıyor?

- Seni içeriye bırakmayan!..

Bir düşüncedir alır patronu.

- Seni içeriye bırakmayan!..

Hemen orada abdestini alır camiye girer ve yanına vardığı şoföre seslenir:

- İşte, der beni de bıraktı içeriye!

Yaşlı gözlerle bakan şoför söylenir:

- Elbette bırakır, der. Deminden beri boşuna mı gözyaşlarıyla dua ediyorum sanıyorsun. Senin dışarıda kalmana gönlüm bir türlü razı olmadı, ellerimi açıp içeriye alınman için duâ ettim. Şükürler olsun ki, Rabbim kabul etti duâmı da içeriye aldı, dışarıda bırakmadı.

- İşte burada birazcık duruyor ve diyorum ki:

- Şükürler olsun Rabbimize ki, bizleri de dışarıda bırakmamış içeriye kabul edilmişiz. Bunun farkına varmalı, bu nimetin şükrü edâ edilmeli, himmet ve hizmette asla ihmal ve gerileme olmamalıdır. Yoksa nimet şükür görmezse gider. Bu defa da şükredenler alınır içeriye, etmeyenler kalır dışarıda!..

Ahmed Şahin

Seni İçeriye Bırakmayan . . konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gülmek isteyenler buyurun içeriye..

gülmek isteyenler buyurun içeriye..

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Kadınların peşini bırakmayan 6 hastalık!

Kadınların peşini bırakmayan 6 hastalık!

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi uzmanları, kadınlara özel sağlık rehberi hazırladı. Kadınların, özellikle 6 hastalık hakkında bilgi sahibi olmaları gerektiğini belirten uzmanlar, şu uyarılarda bulundu… Dr. Muzaffer Değertekin, kadınlarda kalp krizi görülme sıklığının sanılanın aksine erkeklerden az olmadığını belirterek kadınlara önerilerde bulunuyor: “Özellikle 60 yaşından sonra kadınlar...
  3. farklı arayışlar içerisinde

farklı arayışlar içerisinde

artık zamanın nasıl geçeği belli olmayan ünlü şarkıcı Deniz Seki gün sayıyor bu dönemdede boş durmayan sanatçı bakalım hapisane günerlini nasıl geçiriyor...... HAPİSTE ÖRGÜ ÖRÜYOR! UYUŞTURUCU OPERASYONU KAPSAMINDA 24 ŞUBAT’TAN BU YANA BAKIRKÖY KADIN VE ÇOCUK TUTUKEVİ’NDE TUTULAN DENİZ SEKİ CEZAEVİNE AYAK UYDURMAYA ÇALIŞIYOR.... Cezaevindeki kadınlardan dantel ve örgü örmeyi öğrenen, örgü...
  4. Kilodan eser bırakmayan 6 besin

Kilodan eser bırakmayan 6 besin

eser yenenler kaç kilo boy ve kiloya göre diyet boy ve kiloya göre diyet listesi Kilo kilo kilo bizim korkulu rüyamız (kabus) bile diyebiliriz.Yahu ne yersek kilo alıyoruz,su içiyoruz o bile zayıflatmak yerine yarıyo.Sonra diyet yapmak için bir çok diyet uyguluyoruz.Ama bana kalırsa insan biraz iradesine hakim olup yememeli.Örn; Hergün kızartma ,hamur işi yiyen birisi sonra ben zayıflıyıcam...
  5. Dışarıyı İçeriye Taşıyalım

Dışarıyı İçeriye Taşıyalım

ev dekorasyonu, nedir, nasıl olmalıdır, dışarıyı içeriye taşımak, resimleri, hakkında bilgiler için yazımıza buyrun arkadaşlar. peki bu öğeleri evimizin içine de sokabilir miyiz? Bu çabanın en genel yansıması çiçeklerdir. Ve aslında çok da iyi bir fikirdir ama başkalarına da ihtiyacınız var ise… Doğal iplik, doku ve motifler… Saz, bambu, kenevir ve jüt tamamen doğadan esinlenmiş...

Sayfayı Paylaş