Seni Unuttum Artık-2

almira

Yeni Üye
Üye
Seni Unuttum Artık-2
Ben bir insanim değil mi…
Duygularıma yeri geldiginde, sahip olamayan bir insanim hem de…
Bu özellik bir tek bana ait olan düşünce degil…
Bu, bir çok insanın yaşadıgı çıkmaz sandıgı bir yoldur.
Sen bunu niye yazdın diyeceksin şimdi bana.
Sana bir düşüncemi hatırlatmak isterim “bu hayatta yarın olmayan bugün de yoktur, dünü unatanda bugün zaten ölmüştür”işte bu düşüncede baglı kalan insan zaten hiç yaşamamıştır ki. Ama bü düşünceye saip olan insana anlatmamalı bunları, bu düşüncelere onu iten duyguya anlatmalı bunları...
Yarın ikindiyle kılınacak yirmi üçünçü ölüm yıldönümü namzıma senide beklerim...
Umarım anlamışsındır, düşünceler herzaaman serbestir,her şeyi düşünebilir,her adımı atabilir sonu yoktur.
Bende düşüncelerin sınırıda yoktur.
Aynı senin o bakışların gibi, herşeyiyle hayranlıkla saatlerce izlediğim o gözlerin yokmu işte o ğözlerinedeki bakışlarının milyonlarca taşıdıgı anlam gibi sınırı olmadıgı su gibi berrak ve masum.
Ama ölüm anlıktır onda da her an her yerde batırabilir öldüre bilir o masumluğuyla
Evet, sen gözlerindeki o su gibi masumluğun la sebebiyet verdiğin benim yirmi üçüncü ölüm yıldönümümün ikindi namazımı kıldıracaksın.
Düşündüm de hiç aklıma gelmezdi biliyor musun benim bu yıldönümümün namazını kıldıracağın.
Sen ve ben, yine baş başa.
Sensiz sadece o gözlerin benim yıldönümüm den sonra mezarımın başında son dualarımı eden imam'ın yerinde olacaksın...
Çok merak ediyorum biliyor musun baş başa kaldığımızda söyleyeceğin yalanları neler sayıklayacaksın dır belki başımda nelere umut açacaksın dır kendiliğinden umarım benli umutların yoktur gölünde gerçi olsa şaşarım ya zaten.
Neyse ama seni unuttum ben artık, zaten aşkım sana değildi ya, aşkım gözlerineydi…
Gözlerineydi sana değil...
Bir gün gelecek seninde ikindi namazına imam olarak ben geleceğim, ama ben edilecek son duam için gelmeyeceğim.
Senden alacağım son hakkımı almak için allahıma duamı senin o cansız bedeninin başında edeceğim.
Umutlarımın, sevgimin gözyaşlarımın körelttiğin göz hakkımın bedelini isteyeceğim senden.
Seni unuttum artık.
Sen yoksun rüyalarımda artık yoksun, yoksun…

Geri