gebe
  1. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Sensizliğin Baş Harfi

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

baş harfleri melek olan şiirler [​IMG]
    İçimde bir yerlerde büyüyen, sevdaya dair bütün sözcüklere direniyor, susuyorum..
    İnanılmaz ağırlaşıyor gitgide yükleri. Artık kaldıramayacağımı düşündüğüm bir anda, çöküyorum dizlerimin üzerine, ellerim toprağa değiyor. Bir kaç damla gözyaşı süzülüyor gözlerimden, düşüp karışıyor toprağa.
    Çok güç te olsa kalkıyorum ayağa çöktüğüm yerden kendi kendime. Çünkü hiç bir el uzanmayacak tutunup kalkmam için, biliyorum...

Bir garip hüzün çöker insana,
    El ayak çekilince.
    Tek başına kalırsın dünyada,
    Etraf sessizleşince...
    Karanlık oyun oynar aklıma,
    Gölgeler dans edince...

Esen rüzgarlar yüreğimde, üşütse de. Çöküp üstüme karanlıklara boğsa da beni gece , hiç bir yıldıza tutunamasam ayaklarından bile. Olmasa da sarılacak bir zerre umudum, bir küçük belkim.. Umrumda bile değil yalnızlık...
    Hayat, tek başımıza başlayıp, tek başımıza sona erdireceğimiz bir hikaye belki de. Gelenler, gidenler, sevenler, terk edenler birer oyuncu sadece. Oynayıp kendilerine düşen rolleri, virgüller, noktalar koyup, kelimeler yazıp, cümleler kuruyorlar bu hikayede. Kimileri siliniyor, kimileri kalıyor öylece oldukları yerde..

İnan bu ev alışamadı,
    Hiç bir zaman sensizliğe..
    Şimdi sensizlik oturuyor,
    Kalkıp gittiğin yerde...
    İnan bana alışamadım,
    Hiç bir zaman sensizliğe..
    Şimdi sensizlik dolaşıyor,
    Çıkıp gittiğin bu evde...

Ne yaptım da yoksun bunca zamandır? Herşey o kadar boş, o kadar anlamsız ki..
    Belki de haşarı bir çocuk gibi, takılıp gitmişsindir bir bulutun peşine.
    En büyük korkum da bu..
    Sen yokken ya unutursam dünyaya bakmayı?
    Issızlığıma ağlıyorum, sen yoksun, bende sessiz bir hiçlik.

Yalnızlığa elbet alışır bedenim,
    Yalnızlıkla belki de başa çıkabilirim..

Herşeyi yaşayarak öğrenmedik mi?
    Sevmeyi, sevilmeyi, terketmeyi, terkedilmeyi. Saplanan acıları yüreğimize, kanatarak bile olsa çıkarmadık mı saplandıkları yerden zamanla? Gitgide daha derinlere işleyen ağır sancılarımızı dindirip, alışmadık mı ince sızılara?
    Gelişinle her hücremi sarıp, alsan bile aklımı olduğu yerden, atsan bile beni yanmalara,
    Gidişinle çökse de yokluğun üzerime, ağır, taşınamayacak bir yük misali, gözlerimden yaşlar düşse de ardından, acısa da kanasa da yüreğim. Yananlar dönüşse de küllere, savrulsa da her bir zerresi ayrı bir köşeye,
    Yine de her kapıyı çaldığında açmadım mı sonuna kadar sana? Hatta bazen kırıp bütün kilitlerini..
    Hayat öğretmedi mi korkmamayı korkularımızdan? Kimi zaman çıkmazlara doğru yürüsek te, geriye döndürüp adımlarımızı, başlamadık mı yeniden en baştan?

Çok zor gelse bile, yaşar öğrenirim,
    Sensizlik benim canımı acıtan...

Öğrendim yalnızlığı.. Her harfini birer birer benimseyip, sindirdim içime..

Gel gör ki, öğrenemedim sensizliğin baş harfini bile...

Aşk..
    Acıtsan da beni, kanatsan da, sen hep kalacaksın tek harfi bile silinmeyecek olan kelimelerimin, en baş köşesinde...

Sensizliğin Baş Harfi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adınizın BaŞ Harfİ Çok ÖnemlİymİŞ

Adınizın BaŞ Harfİ Çok ÖnemlİymİŞ

A Harfi: Eşiniz çok çekici olmalı. Çünkü bir şehvet düşkünü olarak buna önem veriyorsunuz. B Harfi: Duygusallık ve romantizm özelliğiniz. Sevginizi ifade etme kabiliyetiniz kuvvetli. C Harfi: Bencilsiniz. :-):-):-):-)i sevmenize rağmen uzun süre :-):-):-):-) olmadan yaşayabilirsiniz. Ç Harfi: Çok gururlusunuz. :-):-):-):-)e olan düşkünlüğünüz size pahalıya patlayabilir. D Harfi:...
  2. Kenan Doğulu - Baş Harfi Ben

Kenan Doğulu - Baş Harfi Ben

Gidince anliyorum, her seyini özlüyorüm Tenin benim gibi, kokunu içime istiyorum Öpünce anliyorum, ben seninle yasiyorum Gün birden beri, kaç kere vuruluyorum Birden bire hayatinin tümü oldun Gecelerine gün gibi dogdun Gidersen bir gün biri üzülür çok Hayatinin tümü oldun Gecelerine gün gibi dogdun Gidersen bir gün biri kirilir çok Adi lazim degil, bas harfi ben Festival gibisin katilmak...
  3. baş harfi ne

baş harfi ne

evet Meleklerım Oyunumuz Basit herkes Altindaki Kişinin Msn Nickinin Baş Harfini Tahmin Etmeye çalişacak Umarim Bol Cevapli Bir Konu Olur bn Başliyorum e ?
  4. isminizin baş harfi ve siz

isminizin baş harfi ve siz

baş harf falı erotizmin zirvesi İsimlerin Baş Harflerine Göre Astroloji-Burçlar-Karakterler A Illa da iliskilerinizde romantizm diye tutturdugunuz soylenemez!. Daha cok aksiyonla ilgilisiniz. Hareket lazim size, hareket. Ustelik ugrastiginiz her seyde. Flort edecek kadar sabirli degilsiniz. Ama dobraliginiza soyleyecek hicbir sey yok. Esiniz cok cekici olmali. Ozellikle fiziksel yonden. Cunku...
  5. sensizlikle baş başayım

sensizlikle baş başayım

bugulu bir camın arkasındayım gözlerimde yine senin hayalin yine dalmışım uzaklara aklımda sadece sen varsın zihnimi kapattım dünyaya sensizlikle başbaşa kaldım bu gece bu gece tüm gecelere inat gülümsüyorum. senin olduğun bir anı düşlüyorum çünkü gerçek gibi sanki yanımdaymışsın gibi yudumluyorum kahvemi. radyoda çalan müziği birlikte mırıldanıyoruz gözlerim açıkken bile...

Sayfayı Paylaş