gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Serbest kıyafet yönetmeliği uygulamasında ailelere maddi yardım yapılacak mı?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ben ardı ardına aklıma takılanları soruyorum kusura bakmayın soru işaretleri var kafamızda. Serbest kıyafet yönetmeliği uygulanırken ailelere maddi yardım yapılacak mı acaba ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Eğitimde yeni bir dönem açan serbest kıyafet yönetmeliği yürürlüğe girdi. Ancak buradaki en büyük sorunlardan biri de maddi durumu iyi olmayan öğrenvilerin ne yapacağı. Eğitimde eşitlik ilkesini de yakından ilgilendiren bu durum Milli eğitim bakanına soruldu. Bakan Dinçer konuya şöyle açıklık getirdi:

"Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, zaten maddi durumu iyi olmayan ailelere başvurmaları halinde ayni ve nakdi yardım kapsamında gerekli maddi desteği sağlamaktadır. "

Buradan da anlaşılacağı üzere aileler konu ile ilgili gerekli maddi destek sağlanacak.

Serbest kıyafet yönetmeliği uygulamasında ailelere maddi yardım yapılacak mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Öğretmen atamaları yarın yapılacak

Öğretmen atamaları yarın yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yarın 4 bin 786 kadroya yapacağı öğretmen ataması için 40 bine yakın aday başvurdu. MEB, resmi okulların öğretmen ihtiyacını karşılamak amacıyla yarın 4 bin 786 kadroya atama yapacak. Sözleşmeli öğretmenlerden kadroya atananların yerlerine de sözleşmeli öğretmen görevlendirilecek. Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Remzi Kaya, sorusu üzerine,...
  2. Şehit Yakınlarına Sağlanan Maddi Yardımlar

Şehit Yakınlarına Sağlanan Maddi Yardımlar

Şehit erbaş ve erlerin ailesine (evli ise eşine, bekar ise baba ve/veya annesine veya yakınına) K.K.K. lığı kantin gelirleri hesabından ailesinin ihtiyaç duyabileceği acil ve öncelikle masrafları karşılamaya yönelik olarak ilk destek yardımı yapılmaktadır. - TSK Dayanışma Vakfı Yardımı Türk Silahlı Kuvvetleri Dayanışma Vakfı’na üye olan subay, astsubay, ve uzman erbaşlardan hizmette...
  3. serbest etkinlik saati uygulamaları hususunda yardım

serbest etkinlik saati uygulamaları hususunda yardım

Arktadaşlarım serbest etkinlik saati uygulamaları ile ilgili bilgiye ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim.
  4. Öğretmenler de Serbest Kıyafet Giymek İstiyor !

Öğretmenler de Serbest Kıyafet Giymek İstiyor !

Bu konu; Öğretmenler de Serbest Kıyafet Giymek İstiyor haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, yeni düzenlenen kanunla önümüzde ki eğitim yılından başlamak üzere artık çocuklar okullara bazı koşullara uymak şartıyla serbest kıyafetle gidebilecekler. Öğrencilere verilen bu hak karşısında aynı haktan öğretmenler de yararlanmak istiyor. Hatta bunun için küçük çapta bir eylem de...
  5. Okullarda serbest kıyafet uygulanmayacakmı?

Okullarda serbest kıyafet uygulanmayacakmı?

Merhaba.Milli Eğitim Bakanı değişti biliyorsunuz. O zaman okullarda serbest kıyafet uygulaması da kalkacakmı? Yoksa eski karar geçerli mi olacak?

Sayfayı Paylaş